Polopiryna S 300mg x 30 tabletek

  • Produkt leczniczy Polopiryna S 300mg zawiera kwas acetylosalicylowy. Jest to substancja czynna o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. Lek wskazany jest do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia.
  • Polopiryna S 300mg x 30 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 36729
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,79 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Polopiryna S 300mg:

Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy. Jedna tabletka zawiera 300mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, celuloza sproszkowana, celuloza mikrokrystaliczna.

Działanie Polopiryna S 300mg:

Wykorzystaną w produkcie leczniczym Polopiryna S 300mg substancją czynną jest kwas acetylosalicylowy. To lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Wskazaniem do stosowania leku są m.in. dolegliwości bólowe o nasileniu od lekkiego do średniego, objawy w przebiegu przeziębienia i grypy z gorączką, a także reumatoidalne zapalenie stawów.

Zastosowanie Polopiryna S 300mg:

Produkt leczniczy Polopiryna S 300mg wskazany do stosowania w leczeniu: dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o nasileniu lekkim lub średnim (m.in. bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle stawów); dolegliwości, które towarzyszą przeziębieniu i grypie z gorączką; stanów chorobowych, które wymagają długotrwałego stosowania kwasu acetylosalicylowego w dużych dawkach, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów, a ponadto w leczeniu zawału mięśnia sercowego oraz w profilaktyce powtórnego zawału mięśnia sercowego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość zastosowania leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży należy skonsultować z lekarzem. Podczas leczenia nie spożywać alkoholu.

Przeciwwskazania Polopiryna S 300mg:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, a także na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku astmy oskrzelowej, przewlekłego schorzenia układu oddechowego, gorączki siennej lub obrzęku błony śluzowej nosa. Nie stosować przypadku czynnej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, stanów zapalnych lub krwawienia z przewodu pokarmowego (może dojść do wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego lub uczynnienia choroby wrzodowej), ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, ciężkiej niewydolności serca; zaburzeń krzepnięcia krwi (np. hemofilia, małopłytkowość). Nie stosować jednocześnie ze środkami przeciwzakrzepowymi (np. pochodne kumaryny, heparyna). Nie stosować w przypadku niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować równocześnie z metotreksatem stosowanym w dawkach 15mg tygodniowo lub większych. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia (przede wszystkim w przebiegu infekcji wirusowych, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a). Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Działania niepożądane po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: małopłytkowość, niedokrwistość wskutek mikrokrwawień z przewodu pokarmowego, niedokrwistość hemolityczna u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leukopenia, agranulocytoza, eozynopenia, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego. Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości: wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, wstrząs. Zaburzenia układu nerwowego: szumy uszne (zwykle objaw przedawkowania), zaburzenia słuchu, zawroty głowy. Zaburzenia serca: niewydolność serca. Zaburzenia naczyniowe: nadciśnienie. Zaburzenia żołądka i jelit: niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie śluzówki żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, perforacje (owrzodzenie żołądka występuje u 15% pacjentów długotrwale przyjmujących kwas acetylosalicylowy). Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby (szczególnie u pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, układowym toczniem rumieniowatym, gorączką reumatyczną lub chorobą wątroby w wywiadzie), przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy, fosfatazy alkalicznej i stężenia bilirubiny. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek.

Dawkowanie tabletek Polopiryna S 300mg:

Stosować według zaleceń lekarza lub wskazówek na ulotce. Stosować doustnie, przyjmować podczas posiłku lub po jego zakończeniu, popijać dużą ilością wody. Przy problemach z przełykaniem tabletkę można najpierw rozpuścić w połowie szklanki wody lub mleka. Przy bólu i gorączce zwykle stosuje się – dorośli: 1-2 tabletki (300-600mg kwasu acetylosalicylowego) co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa: 3g kwasu acetylosalicylowego. Młodzież powyżej 16. roku życia: 2-3 tabletki na dobę (600-900mg kwasu acetylosalicylowego). W stanach zapalnych zaleca się stosować po konsultacji z lekarzem, zwykle stosuje się: w gorączce reumatycznej: 3 tabletki (900mg kwasu acetylosalicylowego) 4 razy na dobę; w reumatoidalnym zapaleniu stawów: 2 tabletki (600mg kwasu acetylosalicylowego) 3-4 razy na dobę. Zawał mięśnia sercowego, profilaktyka zawału mięśnia sercowego: 1/2-1 tabletki (150-300mg kwasu acetylosalicylowego) na dobę. Czas leczenia objawowego: bez konsultacji można stosować maksymalnie przez 3 dni. Zalecane jest stosowanie najniższych skutecznych dawek.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel