Pantorena (Pantoprazol) 0,02g x 14 tabletek

  • Produkt leczniczy Pantorena (Pantoprazol) 0,02g to lek w postaci tabletek dojelitowych wskazany do stosowania w leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku. Jest to produkt do krótkotrwałego stosowania, przeznaczony dla osób dorosłych.
  • Pantorena (Pantoprazol) 0,02g x 14 tabletek
Producent: Vitama S.A.
Kod produktu: 37216
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
7,31 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Pantorena (Pantoprazol) 0,02 g:

Substancja czynna: pantoprazol (Pantoprazolum). Jedna tabletka dojelitowa zawiera 20mg pantoprazolu oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki – mannitol, krospowidon (typ A), sodu węglan bezwodny, wapnia stearynian; otoczka tabletki – hydroksypropyloceluloza (5 cP), powidon (K-25), glikol propylenowy, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172); otoczka dojelitowa – kwasu metakrylowego i etyluakrylanukopolimer (1:1), dyspersja30%, trietylu cytrynian.

Działanie Pantorena (Pantoprazol) 0,02 g:

Zawarta w leku substancja czynna – pantoprazol – blokuje enzym, który wytwarza kwas żołądkowy, a tym samym przyczynia się do zmniejszenia kwasu w żołądku. Produkt leczniczy Pantorena (Pantoprazol) 0,02g przeznaczony jest dla dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku. Lek nie jest przeznaczony do natychmiastowego usuwania objawów, choć często ich złagodzenie odczuwane jest już po dobie stosowania preparatu. Leku nie należy stosować zapobiegawczo.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Pantorena (Pantoprazol) 0,02g wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (m.in. zgaga i zarzucanie treści żołądkowej). Lek dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować poniżej 18. roku życia. Nie stosować jednocześnie z atazanawirem, nelfinawirem (leki stosowane w leczeniu HIV).

Działania niepożądane Pantorena (Pantoprazol) 0,02 g:

Podczas stosowania leku mogą u niektórych osób występować działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem: ciężkie reakcje uczuleniowe (rzadko), reakcje nadwrażliwości (w tym: wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy; objawy to m.in.: obrzęk twarzy, warg, ust, języka i/lub gardła, który może wywołać trudności w przełykaniu lub oddychaniu, pokrzywka, ciężkie zawroty głowy z przyspieszonym biciem serca i obfitym poceniem się; ciężkie reakcje skórne (częstość nieznana): wysypka z obrzękiem, pęcherzami lub łuszczeniem się skóry, płatowe łuszczenie się skóry, krwawienie z okolic oczu, nosa, ust lub narządów płciowych oraz szybkie pogarszanie się stanu ogólnego, wysypka po ekspozycji na słońce; inne ciężkie reakcje (częstość nieznana): zażółcenie skóry i białkówek oczu (wywołane ciężkim uszkodzeniem wątroby), problemy z nerkami przejawiające się bolesnym oddawaniem moczu, bólem w dolnej części pleców z towarzyszącą gorączką. Inne działania niepożądane – często: łagodne polipy żołądka; niezbyt często: ból głowy, zawroty głowy, biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia i wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia, suchość w jamie ustnej; ból i dyskomfort w obrębie brzucha, wysypka skórna lub pokrzywka, swędzenie skóry, osłabienie, wyczerpanie lub złe samopoczucie, zaburzenia snu; zwiększona aktywność enzymów wątrobowych w badaniu krwi; złamania biodra, nadgarstka lub kręgosłupa; rzadko: zaburzenia wzroku np. niewyraźne widzenie, zaburzenia lub całkowity brak odczuwania smaku, bóle stawów, bóle mięśni, zmiany masy ciała,podwyższona temperatura ciała, obrzęk kończyn, depresja, zwiększone stężenie bilirubiny i lipidów we krwi (stwierdzane w badaniach krwi), powiększenie piersi u mężczyzn; wysoka gorączka i nagłe zmniejszenie ilości krążących granulocytów (stwierdzane w badaniach krwi); bardzo rzadko: zaburzenia orientacji, zmniejszenie liczby płytek krwi, co może powodować zwiększoną tendencję do krwawień i tworzenia się wybroczyn na skórze; zmniejszenie liczby białych krwinek, co może sprzyjać częstszym zakażeniom, współistniejące, nieprawidłowe zmniejszenie liczby czerwonych i białych krwinek, jak również płytek krwi (stwierdzane w badaniach krwi); częstość nieznana: omamy; splątanie (szczególnie u pacjentów, u których występowały takie objawy), zmniejszenie stężenia sodu we krwi,wysypka mogąca przebiegać z bólem stawów. W przypadku, gdy lek przyjmowano przez okres dłuższy niż trzy miesiące, istnieje ryzyko zmniejszenia stężenia magnezu we krwi (objawy tego stanu: zmęczenie, mimowolne skurcze mięśni, dezorientacja, drgawki, zawroty głowy, przyspieszona akcja serca), co może prowadzić do zmniejszenia stężenia potasu lub wapnia we krwi.

Dawkowanie tabletek Pantorena (Pantoprazol) 0,02 g:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na ulotce. Tabletki przyjmować przed posiłkiem, należy połykać je w całości (nie rozgryzać, nie żuć), popijać wodą. Zalecana dawka dobowa: jedna tabletka (20mg pantoprazolu). Nie należy przekraczać zalecanej dobowej dawki. Stosować przynajmniej przez 2-3 kolejne dni. Leczenie należy zakończyć po całkowitym ustąpieniu objawów. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować dłużej niż 4 tygodnie. W przypadku utrzymywania się objawów zgagi przez okres dłuższy niż 2 tygodnie należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel