Paracetamol Aurovitas 0,5g x 10 tabletek

  • Lek o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Paracetamol Aurovitas 0,5g wskazany jest do stosowania w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu, a także gorączki u osób dorosłych i dzieci powyżej 10. roku życia.
  • Paracetamol Aurovitas 0,5g x 10 tabletek
Producent: Aurovitas Pharma
Kod produktu: 37325
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
3,84 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Paracetamol Aurovitas 0,5g:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Każda tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz inne składniki: skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza (o niskiej lepkości), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, magnezu stearynian.

Działanie Paracetamol Aurovitas 0,5g:

Paracetamol, czyli substancja czynna wykorzystana w produkcie leczniczym Paracetamol Aurovitas 0,5g to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Preparat przeznaczony jest do stosowania u dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 10. roku życia. Wskazaniem jest ból o nasileniu łagodnym i umiarkowanym oraz gorączka.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol Aurovitas 0,5g wskazany do stosowania w leczeniu gorączki oraz bólu (łagodny i umiarkowany) – np. ból głowy, ból zęba. Do stosowania powyżej 10. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Podczas stosowania leku należy zrezygnować ze spożywania alkoholu. Możliwość stosowania leku u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią należy omówić z lekarzem, przy zaleca się unikać przyjmowania leku przez dłuższy czas oraz w dużych dawkach.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 10. roku życia. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami, które zawierają paracetamol.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób może wystąpić działanie niepożądane. Rzadko: niektóre choroby krwi (m.in. agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia dotyczące płytek krwi, zaburzenia dotyczące komórek macierzystych); reakcje alergiczne; depresja, splątanie i omamy; drgawki i bóle głowy; zaburzenia widzenia; obrzęk; ból brzucha, krwawienie z żołądka lub jelit, biegunka, nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), marskość wątroby; wysypka, świąd, pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami,takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka; zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, uspokojenie, interakcje z lekami; przedawkowanie i zatrucie. Bardzo rzadko: pancytopenia; reakcje alergiczne – należy wówczas przerwać leczenie (dotyczy to wystąpienia takich objawów jak np.: obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs i anafilaksja); małe stężenie cukru we krwi; hepatotoksyczność; mętny mocz oraz zaburzenia nerek; skurcz oskrzeli (trudności z oddychaniem) u pacjentów z nadwrażliwością na aspirynę i inne leki przeciwzapalne; krwiomocz; moczenie mimowolne. Częstość nieznana: ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka polekowa charakteryzująca się licznymi, małymi, głównie nie pęcherzykowymi, sterylnymi krostkami); ciężka wysypka lub łuszcząca się skóra; zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażające życiu); obrzęk skóry, pęcherze lub wysypka spowodowane przyjęciem paracetamolu. Objawy powinny ustąpić po przerwaniu leczenia. W przypadku nasilania się jakiegokolwiek z objawów niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie tabletek Paracetamol Aurovitas 0,5g:

Lek przyjmować zgodnie z wytycznymi na ulotce lub według wskazań lekarza. Dawka zalecana dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia (masa ciała powyżej 55kg): dawka jednorazowa to 1-2 tabletki, dawkę można powtarzać do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 6 tabletek (3000mg paracetamolu). Dawka zalecana dla dzieci od 10. do 15. roku życia (masa ciała 40-55kg): dawka jednorazowa to jedna tabletka, dawkę można powtarzać do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 4 tabletki (2000mg paracetamolu). Należy zawsze zachowywać 4-godzinny odstęp między kolejnymi dawkami leku. Tabletki połykać w całości, popijać dużą ilością wody. Nie przekraczać zalecanych dawek dobowych. W razie konieczności tabletkę można podzielić na dwie równe części. W przypadku utrzymywania się bólu ponad 5 dni lub gorączki ponad 3 dni, a także w przypadku nasilania się objawów należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Paracetamol Aurovitas 0,5g x 10 tabletek

2020-04-13

Czy ibuprofen jest szkodliwy dla chorych na Covid-19?

Czy ibuprofen jest szkodliwy dla chorych na Covid-19?
Nadal nie znaleziono skutecznego leku na chorobę wywoływaną przez wirus SARS-Cov-2, choć lekarze na całym świecie nie ustają w poszukiwaniach. Na chwilę obecną jedynym rozwiązaniem jest stosowanie leczenia objawowego, polegającego m.in. na zbijaniu wysokiej temperatury. U wielu zakażonych choroba przebiega łagodnie, wystarczające są powszechnie dostępne leki na gorączkę. Czy każdy lek jest bezpieczny przy Covid-19? Czy jednak prawdą jest, że ibuprofen może pogorszyć przebieg choroby?
pixel