Paracetamol 0,5g x 24 tabletki

  • Produkt leczniczy Paracetamol 0,5g to preparat do stosowania w łagodzeniu bólu o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, a także w obniżaniu gorączki. Każda tabletka zawiera aż 500mg substancji czynnej, czyli paracetamolu.
  • Paracetamol 0,5g x 24 tabletki
Kod produktu: 37338
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
4,50 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Paracetamol 0,5g:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Każda tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

Działanie Paracetamol 0,5g:

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Paracetamol 0,5g jest ból o słabym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączka. Lek zawiera paracetamol – substancję czynną o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Każda tabletka zawiera 500mg paracetamolu. Lek można stosować powyżej 6. roku życia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol 0,5g wskazany do stosowania w leczeniu gorączki oraz bólu o słabym i umiarkowanym nasileniu. Lek dla dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować z innymi produktami, które zawierają paracetamol. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia paracetamolem. Możliwość stosowania leku u kobiet w ciąży i u matek karmiących należy skonsultować z lekarzem, przy czym nie jest zalecane długotrwałe przyjmowanie leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą pojawić się działania niepożądane. Rzadko: niektóre choroby krwi, w tym: agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia) i zaburzenia komórek macierzystych; reakcje alergiczne; depresja, dezorientacja, omamy; drżenie, bóle głowy; zaburzenia widzenia; obrzęk (nieprawidłowe nagromadzenie płynu pod skórą); ból brzucha, krwawienie z jelit lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), martwica wątroby (obumieranie komórek wątrobowych); wysypka, świąd, nadmierne pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka; zawroty głowy, złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie, interakcje z lekami; przedawkowanie i zatrucia. Bardzo rzadko; pancytopenia (zmniejszenie liczby krwinek); reakcje alergiczne (w tym obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs i anafilaksja – w tych przypadkach należy przerwać leczenie); niski poziom glukozy we krwi; hepatotoksyczność (uszkodzenie wątroby przez substancje chemiczne); mętny mocz i zaburzenia nerek; skurcz oskrzeli (trudności w oddychaniu) u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne; krwiomocz; bezmocz. Częstość nieznana: ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka charakteryzująca się obecnością licznych, małych, głównie niepęcherzykowych, jałowych krost); ciężka wysypka lub złuszczanie się skóry; zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu); zaczerwienienie skóry, pęcherze lub wysypka spowodowana przyjęciem paracetamolu. Zwykle po przerwaniu przyjmowania leku objawy ustępują. W przypadku nasilenia któregokolwiek z działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie tabletek Paracetamol 0,5g:

Stosować zgodnie ze wskazówkami lekarza lub według wskazań na ulotce. Tabletkę połykać w całości, popijać obficie wodą. Tabletki można podzielić na pół. W razie konieczności tabletkę można rozpuścić w dużej ilości wody, dokładnie wymieszać i wypić. Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia (>55kg masy ciała): stosować 1-2 tabletki (500-1000mg paracetamolu), dawkę można powtarzać co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa: 6 tabletek (3000mg paracetamolu). Zalecana dawka dla dzieci od 6. do 9. roku życia (masa ciała 22-30kg): stosować pól tabletki (250mg paracetamolu), dawkę można powtarzać maksymalnie 4-6 razy w ciągu doby. Zalecana dawka dla dzieci od 9. do 12. roku życia (masa ciała 30-40kg): stosować jedną tabletkę (500mg paracetamolu), dawkę można powtarzać maksymalnie 3-4 razy na dobę. Zalecana dawka dla młodzieży od 12. do 15. roku życia (masa ciała 40-55kg): stosować jedną tabletkę (500mg paracetamolu), dawkę można powtarzać maksymalnie 4-6 razy na dobę. Należy zachować co najmniej 4 godziny przerwy między kolejnymi dawkami. Nie wolno przekraczać zalecanych dawek dobowych. W przypadku, gdy mimo leczenia objawy się utrzymują lub nasilają, po 5 dniach (w przypadku bólu) lub po 3 dniach (w przypadku gorączki) należy zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Paracetamol 0,5g x 24 tabletki

2020-04-13

Czy ibuprofen jest szkodliwy dla chorych na Covid-19?

Czy ibuprofen jest szkodliwy dla chorych na Covid-19?
Nadal nie znaleziono skutecznego leku na chorobę wywoływaną przez wirus SARS-Cov-2, choć lekarze na całym świecie nie ustają w poszukiwaniach. Na chwilę obecną jedynym rozwiązaniem jest stosowanie leczenia objawowego, polegającego m.in. na zbijaniu wysokiej temperatury. U wielu zakażonych choroba przebiega łagodnie, wystarczające są powszechnie dostępne leki na gorączkę. Czy każdy lek jest bezpieczny przy Covid-19? Czy jednak prawdą jest, że ibuprofen może pogorszyć przebieg choroby?
pixel