Nifuroksazyd Polfarmex x 20 tabletek

  • Produkt leczniczy Nifuroksazyd Polfarmex wskazany do stosowania u dorosłych oraz u dzieci powyżej 7. roku życia w leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki wywołanej bakteryjnym zakażeniem przewodu pokarmowego. Nifuroksazyd to lek przeciwbakteryjny.
  • Nifuroksazyd Polfarmex x 20 tabletek
Producent: Polfarmex
Kod produktu: 37545
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
10,11 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Nifuroksazyd Polfarmex:

Substancja czynna leku: nifuroksazyd (Nifuroxazidum). Jedna tabletka zawiera 200mg nifuroksazydu oraz pozostałe składniki: skrobia ziemniaczana, powidon K-25, magnezu stearynian; otoczka: laktoza jednowodna, hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek(E 171), makrogol 6000, żółty tlenek żelaza (E 172).

Działanie Nifuroksazyd Polfarmex:

Nifuroksazyd to pochodna 5-nitrofuranu o działaniu przeciwbakteryjnym (każda tabletka zawiera 200mg substancji czynnej). Produkt leczniczy Nifuroksazyd Polfarmex stosuje się w ostrej i przewlekłej biegunce pochodzenia bakteryjnego. Lek wykazuje działanie miejscowe w świetle jelita w stosunku do takich bakterii jak np. niektórych gatunków bakterii Gram-dodatnich z rodzaju Staphylococcus i niektórych gatunków bakterii Gram-ujemnych z rodziny Enterobacteriaceae z rodzajów: Yersinia, Escherichia, Citrobacter, Enterobacter, Klebsiella, Salmonella. Co ważne, lek nie niszczy flory bakteryjnej zasiedlającej przewód pokarmowy.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Nifuroksazyd Polfarmex wskazany do stosowania w leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki pochodzenia bakteryjnego. Lek dla dorosłych i dzieci powyżej 7. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera laktozę jednowodną (3,84mg w jednej tabletce), dlatego osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku. Możliwość zastosowania leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem (przy czym nie zaleca się stosować w okresie ciąży). Spożywanie alkoholu podczas leczenia może spowodować ostre i groźne nietolerancje (tzw. reakcje disulfiramopodobne).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, pochodne 5-nitrofuranu. Nie stosować u dzieci poniżej 7. roku życia.


Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą pojawić się działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem: reakcje alergiczne np. reakcje skórne; wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (objawiające się spuchnięciem twarzy, warg, języka, dusznością); wstrząs anafilaktyczny (objawiający się splątaniem, bladością skóry, przyspieszonym oddechem, osłabieniem i omdleniem). Inne działania niepożądane: rzadko – wysypka; krosty na skórze; częstość nieznana – granulocytopenia; świerzbiączka guzkowa w przebiegu alergii kontaktowej na nifuroksazyd; bóle brzucha; nudności; nasilenie biegunki. Niewielkie nasilenie bólu brzucha, nudności i biegunki nie wymaga stosowania specjalnego leczenia oraz przerwania stosowania nifuroksazydu, w przypadku dużego nasilenia należy przerwać stosowanie leku i unikać stosowania pochodnych nitrofuranu.

Dawkowanie tabletek Nifuroksazyd Polfarmex:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie, tabletkę połknąć w całości, popić szklanką wody. Nie rozgryzać i nie kruszyć tabletek. Dorośli: przyjmować 800mg nifuroksazydu na dobę w 2-4 dawkach podzielonych. Dzieci powyżej 7. roku życia: przyjmować 600-800mg nifuroksazydu na dobę w 2-4 dawkach podzielonych. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. W przypadku braku poprawy lub nasilania się objawów należy skonsultować się z lekarzem. Leku nie przyjmować dłużej niż 7 dni. W trakcie biegunki należy zadbać o odpowiednią podaż wody.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel