Undofen Amorolfina lakier do paznokci leczniczy 2,5 ml

  • Leczniczy lakier do paznokci Undofen Amorolfina to lek do miejscowego stosowania przy grzybicy paznokci rąk i stóp. Preparat zawiera amorolfinę o działaniu przeciwgrzybiczym, jest ona skuteczna w przypadku dermatofitów, drożdżaków oraz pleśni.
  • Undofen Amorolfina lakier do paznokci leczniczy 2,5 ml
Producent: Omega Pharma
Kod produktu: 37528
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
63,63 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Undofen Amorolfina lakier do paznokci leczniczy:

Substancja czynna: amorolfina. 1ml zawiera 50mg amorolfiny (co odpowiada 55,74mg amorolfiny chlorowodorku) oraz pozostałe składniki: amoniowego metakrylanu kopolimer (typ A), triacetyna, butylu octan, etylu octan, etanol bezwodny.

Działanie Undofen Amorolfina lakier do paznokci leczniczy:

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Undofen Amorolfina lakier do paznokci leczniczy jest grzybica paznokci, która wywołana została przez zakażenie dermatofitami, drożdżakami lub pleśniami, preparat stosuje się do samodzielnego leczenia w przypadku grzybicy ograniczonej do dwóch paznokci oraz do górnych i bocznych części tych paznokci. Lek ma postać lakieru do paznokci, który zapewnia właściwą penetrację substancji czynnej. Dotarcie do głębszych warstw paznokcia pozwala na skuteczniejsze działania amorolfiny (lek o szerokim spektrum działania przeciwgrzybiczego). Do opakowania dołączono: waciki – 30szt.; pilniczki – 30szt.; szpatułki – 10szt.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Undofen Amorolfina lakier do paznokci leczniczy wskazany do stosowania w leczeniu grzybicy (zakażenie drożdżakami, dermatofitami, pleśniami) ograniczonej do dwóch paznokci oraz do górnych i bocznych części tych paznokci. Lek stosować w przypadku wystąpienia zmiany koloru płytki paznokciowej (przebarwienia w kolorze białym, żółtym, brązowym) lub zgrubienia paznokcia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła, a także wysoką temperaturą i ogniem (produkt łatwopalny). Buteleczkę należy przechowywać w pozycji pionowej (prawidłową zakręconą). Diabetycy, osoby leczone z powodu osłabienia układu immunologicznego, osoby ze słabym krążeniem krwi w dłoniach i stopach, osoby z ciężko uszkodzoną czy zakażoną płytką paznokciową powinny przed zastosowaniem leku skonsultować się z lekarzem. W trakcie leczenia nie stosować na paznokcie kolorowych lakierów do paznokci oraz nie zakładać sztucznych paznokci. W kontakcie z rozpuszczalnikami należy zakładać nieprzepuszczalne rękawice ochronne. Należy unikać kontaktu z oczami, uszami oraz błonami śluzowymi nosa i ust (w przypadku takiego kontaktu należy jak najszybciej przemyć te miejsca wodą i udać się do lekarza lub szpitala). Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, chyba ze lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik lakieru leczniczego. Nie stosować u dzieci i młodzieży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: zaburzenia płytki paznokciowej, zmiany barwy płytki paznokciowej, łamliwość paznokci (onychoclasis), nadmierna kruchość paznokci z ich rozwarstwianiem się (onychorrhesis); bardzo rzadko: uczucie pieczenia skóry; częstość nieznana: rumień, świąd, zapalenie kontaktowe skóry, pokrzywka, pęcherz skórny.

Dawkowanie lakieru leczniczego do paznokci Undofen Amorolfina:

Tylko do użytku zewnętrznego. Stosować według zaleceń na ulotce lub według zaleceń lekarza. Przed pierwszym użyciem należy zapoznać się z instrukcją użycia. Aplikować wyłącznie na chorą powierzchnię paznokcia. Stosować raz w tygodniu na opiłowaną oraz odtłuszczoną płytkę paznokcia, pozostawić do wyschnięcia. Leczenie kontynuować do całkowitego zaniku zakażenia i wzrostu zdrowego paznokcia. Czas leczenia: zależy od nasilenia objawów i umiejscowienia infekcji, zwykle w przypadku paznokci u rąk – około 6 miesięcy, u nóg – około 9-12 miesięcy. Skuteczność kuracji ocenić można po 3 miesiącach leczenia (na odrośniętej płytce paznokcia).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Undofen Amorolfina lakier do paznokci leczniczy 2,5 ml

2021-02-23

Grzybica paznokci - co możemy zastosować bez recepty?

Grzybica paznokci - co możemy zastosować bez recepty?
Zauważyłeś na płytce paznokciowej przebarwienia, nienaturalne pogrubienie lub zniekształcenie jej powierzchni, a paznokcie stały się nadmiernie kruche i łamliwe? – bądź czujny, to może być oznaka grzybicy paznokci! Co robić, jak się chronić i jakie preparaty na grzybicę paznokci znajdziesz w aptece bez recepty?
pixel