Septogard 1,5mg/ml aerozol do stosowania w jamie ustnej 30ml

  • Aerozol do stosowania w jamie ustnej Septogard 1,5mg/ml to produkt leczniczy do stosowania w miejscowym leczeniu objawów stanu zapalnego jamy ustnej i gardła, którym towarzyszy ból. Lek zawiera benzydaminy chlorowodorek, który działa przeciwbólowo.
  • Septogard 1,5mg/ml aerozol do stosowania w jamie ustnej 30ml
Producent: Farmak
Kod produktu: 37559
Przechowywanie: temperatura pokojowa
17,97 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Septogard 1,5mg/ml aerozol do stosowania w jamie ustnej:

Substancja czynna: benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum). 1ml leku zawiera 1,5ml benzydaminy chlorowodorek (0,225mg/dawkę aerozolu) oraz substancje pomocnicze: glicerol, etanol, metylu parahydroksybenzoesan (E218), sacharyna sodowa (E954), sodu wodorowęglan, polisorbat 20, aromat miętowy SC-5230-AT (maltodekstryna i mentol), woda oczyszczona.

Działanie Septogard 1,5mg/ml aerozol do stosowania w jamie ustnej:

Wskazaniem do stosowania leku są bolesne stany w obrębie jamy ustnej oraz gardła – owrzodzenia jamy ustnej, ból w jamie ustnej, ból gardła, zębów i dziąseł. Produkt leczniczy Septogard 1,5mg/ml ma postać aerozolu do miejscowego stosowania w jamie ustnej. Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, redukuje obrzęk. Benzydaminy chlorowodorek zaliczany jest do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Septogard 1,5mg/ml aerozol do stosowania w jamie ustnej wskazany do stosowania w przypadku bolesnego zaburzenia jamy ustnej i/lub gardła m.in. owrzodzenie w jamie ustnej, ból wnętrza jamy ustnej, gardła, zęba, dziąseł. Do stosowania u dzieci i dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan (E218) – może powodować reakcje alergiczne typu późnego. Lek zawiera niewielką ilość alkoholu (etanolu poniżej 100mg na dawkę). Należy zużyć w ciągu 12 miesięcy po pierwszym otwarciu. Możliwość zastosowania leku u kobiet w okresie ciąży i laktacji należy omówić z lekarzem, przy czym nie jest zalecane stosowanie leku w tym okresie. Należy skonsultować z lekarzem możliwość zastosowania u osób, u których występuje (lub występowała w przeszłości) astma oskrzelowa bądź alergia na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować do oczu i w okolicę oczu – w przypadku kontaktu należy natychmiastowo przemyć je zimną wodą.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działanie niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem: ciężkie reakcje alergiczne, mogące obejmować trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej lub ucisk w klatce piersiowej i/lub zawroty głowy/omdlenia, silne swędzenie skóry lub wypukłe grudki na skórze, obrzęk twarzy, warg, języka i/lub gardła, które mogą potencjalnie zagrażać życiu. Inne działania niepożądane: niezbyt często – drętwienie i/lub pieczenie w jamie ustnej i/lub w gardle; bardzo rzadko: trudności w oddychaniu i świszczący oddech, swędzenie, wysypka na skórze, reakcje nadwrażliwości, które mogą być związane ze swędzeniem i towarzyszącą czerwoną łuszczącą się wysypką, niekiedy z pęcherzami; częstość nieznana: zaczerwienienie lub obrzęk skóry, reakcja alergiczna (nadwrażliwość).

Dawkowanie aerozolu do stosowania w jamie ustnej Septogard 1,5mg/ml:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek aplikować w jamie ustnej, stosować, rozpylając bezpośrednio na błonę śluzową w miejscu zmienionym chorobowo obszaru jamy ustnej i gardła (aerozol trzymać poziomo). Dawkowanie należy dostosować do wieku. Dzieci poniżej 6. roku życia – jedna dawka na 4kg masy ciała, z odstępem 1,5-3godzinnym. Maksymalna dobowa dawka: 4 rozpylenia. Dzieci od 6. do 12. roku życia – 4 rozpylenia, nie częściej niż co 1,5-3 godziny. Dzieci powyżej 12. roku życia, dorośli – 4-8 rozpyleń z przerwą 1,5-3godzinną.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel