Kerdex 25mg x 30 tabletek

  • Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Kerdex 25mg jest deksketoprofen. Jest to lek przeciwbólowy należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wskazaniem do stosowania jest ból o nasileniu łagodnym i umiarkowanym.
  • Kerdex 25mg x 30 tabletek
Producent: Adamed
Kod produktu: 37161
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
25,78 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Kerdex 25mg:

Substancja czynna: deksketoprofen (Dexketoprofenum). Jedna tabletka powlekana zawiera 25mg deksketoprofenu w postaci 36,90mg deksketoprofenu z trometamolem oraz pozostałe składniki: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, glicerolu distearynian, otoczka Opadry Y-1-7000 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E-171), makrogol 400).

Działanie Kerdex 25mg:

Lek przeciwbólowy zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny – deksketoprofen. Produkt leczniczy Kerdex 25mg zalecany jest do krótkotrwałego leczenia bólu o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Można stosować w przypadku bolesnego miesiączkowania, a także bólu zębów i bólów kostno-stawowych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Kerdex 25mg wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawowym bólu o nasileniu łagodnym i umiarkowanym np. bóle układu mięśniowego i kostno-stawowego, bóle miesiączkowe, bóle zębów.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość stosowania leku u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży należy omówić z lekarzem, przy czym nie jest zalecane stosowanie leku w tym czasie (stosowanie leku w trzecim trymestrze i w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci i młodzieży. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku, gdy występuje astma lub występowały w przeszłości napady astmy, ostry, alergiczny nieżyt nosa, polipy nosa, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy lub świszczący oddech po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innego leku z grupy NLPZ. Nie stosować w przypadku, gdy w przeszłości występowały reakcje nadwrażliwości na światło słoneczne: reakcje fotoalergiczne lub reakcje fototoksyczne (głównie zaczerwienienie, pęcherze na skórze poddanej ekspozycji na słońce) podczas przyjmowania ketoprofenu lub fibratów. Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy bądź krwawienia z żołądka i/lub jelit. Nie stosować w przypadku dolegliwości trawiennych (np. niestrawność, zgaga). Nie stosować w przypadku krwawienia z żołądka lub jelit lub perforacje z powodu przyjęcia leków z grupy NLPZ stosowanych w leczeniu bólu. Nie stosować w przypadku chorób jelit przebiegających z przewlekłym stanem zapalnym (choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności serca, umiarkowanej lub ciężkiej niewydolności nerek, ciężkiej niewydolności wątroby. Nie stosować w przypadku zaburzenia krwawienia lub zaburzenia krzepnięcia krwi; jeżeli u pacjenta występują zaburzenia krwawienia lub zaburzenia krzepnięcia krwi. Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Nie stosować w przypadku ciężkiej odwodnienia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Działania niepożądane występujące często: nudności i/lub wymioty, bóle brzucha, biegunka, niestrawność (dyspepsja); niezbyt często: uczucie wirowania, zawroty głowy, senność, zaburzenia snu, nerwowość, bóle głowy, kołatanie serca, zaczerwienienie twarzy, zaburzenia żołądkowe, zaparcia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, wzdęcia z oddawaniem gazów, wysypka, zmęczenie, ból, odczuwanie gorączki i dreszczy, złe samopoczucie; rzadko: choroba wrzodowa żołądka, krwawienie lub perforacja wrzodu trawiennego, które może objawiać się krwawymi wymiotami lub czarnymi stolcami, omdlenia, nadciśnienie tętnicze, zwolnienie częstości oddechów, gromadzenie wody w kończynach i obrzęki obwodowe (np. spuchnięte kostki), obrzęk gardła, utrata apetytu, nieprawidłowe czucie, swędząca wysypka, trądzik, zwiększona potliwość, ból pleców, zwiększone oddawanie moczu, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia gruczołu krokowego, nieprawidłowe wskaźniki czynności wątroby (testy krwi), uszkodzenie komórek wątroby (zapalenie wątroby), ostra niewydolność nerek; bardzo rzadko: reakcje anafilaktyczne (ostre reakcje nadwrażliwości, które mogą prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego), owrzodzenie skóry, warg, oczu i okolic narządów płciowych (zespół Stevens-Johnsona i zespół Lyella), obrzęk twarzy lub obrzęk warg i gardła (obrzęk naczynioruchowy), duszność spowodowana skurczem mięśni oddechowych (skurcz oskrzeli), krótki oddech, przyspieszony rytm serca, obniżone ciśnienie krwi, zapalenie trzustki, nieostre widzenie, szumy uszne, reakcje nadwrażliwości skóry i nadwrażliwość skóry na światło, świąd, zaburzenia czynności nerek, zmniejszona liczba białych krwinek, zmniejszona liczba płytek krwi. W przypadku zaobserwowania na początku leczenia jakichkolwiek działań niepożądanych ze strony żołądka lub jelit, należy o tym poinformować lekarza (także w sytuacji, gdy w przeszłości występowały jakiekolwiek podobne działania niepożądane z powodu długotrwałego przyjmowania leków przeciwzapalnych – głównie dotyczy to osób w podeszłym wieku). Należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku, gdy wystąpi wysypka skórna, inne zmiany skórne lub ubytki w błonach śluzowych (np. wewnątrz ust lub na narządach płciowych) lub jakiekolwiek objawy alergii. W trakcie leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi może dojść do zatrzymania płynów i obrzęków (szczególnie kostek i nóg), zwiększenia ciśnienia krwi i niewydolności serca. Stosowanie leku może wiązać się z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca lub udaru mózgu. U pacjentów chorych na toczeń rumieniowaty układowy lub mieszaną chorobę tkanki łącznej może wystąpić gorączka, ból głowy i sztywność szyi (rzadko).

Dawkowanie tabletek Kerdex 25mg:

Należy przyjmować według zaleceń lekarza lub według wskazówek na ulotce. Do krótkotrwałego stosowania, leczenie ograniczyć do okresu występowania objawów. Zalecana dawka (zależna od typu, stopnia zaawansowania, nasilenia oraz czasu trwania bólu): zwykle stosuje się pół tabletki (12,5mg) co 4-6 godzin lub jedną tabletką (25mg) co 8 godzin. Maksymalna dobowa dawka: trzy tabletki (75mg). U osób w podeszłym wieku, osób z chorobami nerek lub wątroby: maksymalna dobowa dawka wynosi dwie tabletki (50mg), przy czym u osób starszych z dobrą tolerancją maksymalną dawkę dobową można z czasem zwiększyć do trzech tabletek (75mg). Tabletki przyjmować z jedzeniem, popijać odpowiednią ilością wody, jednak przy ostrym bólu zaleca się przyjmować lek na pusty żołądek (około 30 minut przed jedzeniem), co zapewni jego szybsze wchłanianie. W przypadku, gdy po 3-4 dniach leczenia objawy nie ustępują lub się nasilają należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel