Ibuprom RR MAX x 24 tabletek

  • Produkt leczniczy Ibuprom RR Max zawiera aż 400mg ibuprofenu w każdej tabletce, jest to substancja o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Wskazania do stosowania to m.in. ostry ból o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu.
  • Ibuprom RR MAX x 24 tabletek
Producent: US Pharmacia
Kod produktu: 37656
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
18,21 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibuprom RR Max:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Jedna tabletka zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: skład rdzenia tabletki – celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, olej roślinny, uwodorniony, krospowidon, talk, krzemionka koloidalna bezwodna; skład otoczki tabletki – alkohol poliwynylowy (E 1203), makrogol 3350 (E 1521), tytanu dwutlenek (E 171), talk (E 553b), mieszanina glinu potasu krzemianu (E 555) i tytanu dwutlenku (E 171), wosk Carnauba; skład tuszu do nadruku – szelak glazura ok. 45% (20% estryfikowana) w etanolu, tytanu dwutlenek (E 171), alkohol n-butylowy, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, amonowy wodorotlenek 28% (E 527), symetykon.

Działanie Ibuprom RR Max:

Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, który wykazuje potrójne działanie – przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Produkt leczniczy Ibuprom RR Max przeznaczony jest dla osób powyżej 12. roku życia w krótkotrwałym leczeniu ostrego bólu o nasileniu łagodnym oraz umiarkowanym, łagodnych i umiarkowanych dolegliwościach bólowych o różnej etiologii, a ponadto w leczeniu gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprom RR Max wskazany do stosowania w leczeniu ostrego bólu o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym (m.in. bóle pooperacyjne, mięśniowe, kostne, migrenowe i menstruacyjne), łagodnych i umiarkowanych bólów o różnym pochodzeniu (m.in. bóle głowy, zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobóle, bóle stawów), a także w leczeniu gorączki w przebiegu przeziębienia bądź grypy. Lek do krótkotrwałego stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią: zawsze wymaga konsultacji z lekarzem, przy czym w trzecim trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane, a w pierwszym i drugim trymestrze – niezalecane, w okresie karmienia przy krótkotrwałym stosowaniu małych dawek leku nie ma konieczności przerywania karmienia. Osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku.

Przeciwwskazania Ibuprom RR Max:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, jak również nadwrażliwości na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Nie stosować w przypadku, gdy po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ występowały w przeszłości objawy alergii (np. katar, pokrzywka, astma oskrzelowa). Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy (czynnej lub przebytej, z perforacją lub krwawieniem – również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca. Nie stosować w przypadku równoczesnego przyjmowania innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. inhibitorów COX-2), gdyż zwiększa to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia oraz u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane Ibuprom RR Max:

U niektórych osób podczas przyjmowania leku mogą wystąpić objawy niepożądane. Niezbyt często: ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych. Bardzo rzadko: smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza), pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa); rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych – sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja. Ponadto mogą wystąpić ciężkie reakcje skórne znane jako zespół DRESS (objawy: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów). Leczenie z wykorzystaniem leków z grupy NLPZ wiąże się z ryzykiem występowania obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca, a także zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru. Działania niepożądane rzadko występują przy doraźnym stosowaniu leku, częściej u osób w podeszłym wieku niż u osób młodych. Nasilenie działań niepożądanych oraz ich częstość występowania można ograniczyć poprzez stosowanie najmniejszej skutecznej dawki w możliwie jak najkrótszym czasie.

Dawkowanie tabletek Ibuprom RR Max:

Lek przyjmować według wskazań lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Lek do stosowania doustnego. U dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia zaleca się stosować jedną tabletkę co 4-6 godzin, przy czym maksymalna dobowa dawka wynosi – 3 tabletki (1200mg). Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku, gdy występuje uczucie zbyt słabego lub zbyt silnego działania leku oraz w przypadku, gdy mimo leczenia objawy nie ustępują, nasilają się lub pojawiają się nowe. Nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Ibuprom RR MAX x 24 tabletek

2020-07-08

Tani ibuprofen czy reklamowany ale droższy - co je różni?

Tani ibuprofen czy reklamowany ale droższy - co je różni?
Na rynku aptecznym znajdziemy kilku jak nie kilkunastu producentów, którzy w swoim portfolio oferują zamiennik ibupromu. Jak to możliwe, że jedna substancja – ibuprofen, doczekała się tylu rynkowych odsłon i czy tani ibuprofen różni się czymkolwiek od droższego i reklamowanego odpowiednika?
pixel