IbuTeva Max x 12 tabletek

  • IbuTeva Max zawiera 400mg ibuprofenu w każdej tabletce. Jest to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym do stosowania w leczeniu gorączki oraz bólu o łagodnym lub średnim nasileniu.
  • IbuTeva Max x 12 tabletek
Producent: Teva
Kod produktu: 25195
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
5,98 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład IbuTeva Max:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Każda tabletka zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki – celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza, sodu laurylosiarczan, kroskarmeloza sodowa, talk; otoczka tabletki (Opadry White06B28499) – hypromeloza 5cP, hypromeloza 15cP, hypromeloza 50cP, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E171).

Działanie IbuTeva Max:

Niesteroidowy lek przeciwzapalny jakim jest ibuprofen to substancja czynna o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. Produkt leczniczy IbuTeva Max wskazany jest do stosowania w bólu o nasileniu łagodnym i średnim oraz przy gorączce. Każda tabletka zawiera 400mg ibuprofenu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy IbuTeva Max wskazany do stosowania w celu leczenia łagodnego lub średniego nasilenia bólu (w tym: ból głowy, migrenowy, zębów, bolesne miesiączki), a także leczenia gorączki. Lek dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie leku u osób w podeszłym wieku oraz u osób z zaburzeniami czynności wątroby i nerek należy skonsultować z lekarzem. Możliwość stosowania leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem (nie jest zalecane stosowanie leku w pierwszych miesiącach ciąży – chyba że jest bezwzględnie konieczne, kobiety karmiące piersią mogą stosować krótkotrwale, w przypadku dłuższego stosowania leku zalecane jest przerwanie karmienia). Alkohol zwiększa ryzyko działań niepożądanych – ze strony żołądka, jelit, mózgu. Lek zawiera mniej niż 1mmol (23mg) sodu w jednej tabletce, uznawany jest więc za lek „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować, jeśli w przeszłości występowała reakcja nadwrażliwości (astma, katar, swędząca wysypka skórna lub obrzęk warg, twarzy, języka lub gardła) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej lub krwawienia w żołądku lub dwunastnicy, objawów związanych z przyjmowaniem leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej lub krwawienia z żołądka lub dwunastnicy (bądź wystąpienia w przeszłości dwóch lub więcej takich epizodów). Nie stosować w przypadku ciężkich zaburzeń czynności wątroby, nerek i serca (także choroby wieńcowej). Nie stosować w przypadku znacznego odwodnienia. Nie stosować w przypadku czynnego krwawienia np. krwawienie w mózgu. Nie stosować przy stwierdzeniu zaburzeń powodujących wytwarzanie nieprawidłowych komórek krwi o nieznanym pochodzeniu. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku u niektórych osób mogą pojawić się działania niepożądane (ryzyko wystąpienia jest wyższe, gdy lek jest stosowany w dużych dawkach i przez dłuższy czas). Stosowanie ibuprofenu może nieznacznie podnosić ryzyko udaru lub zawału. Przy stosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych można zaobserwować następujące objawy: zatrzymanie wody, zwiększone ciśnienie tętnicze i niewydolność serca. Wystąpienie następujących objawów wymaga przerwania stosowania leku i natychmiastowego kontaktu z lekarzem: często – czarne smoliste stolce lub wymioty zawierające krew (owrzodzenie przewodu pokarmowego z krwawieniem); bardzo rzadko – obrzęk twarzy, języka lub gardła, które mogą powodować poważne trudności w oddychaniu (obrzęk naczynioruchowy), przyspieszone bicie serca, znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi lub zagrażający życiu wstrząs, nagła reakcja alergiczna ze skróceniem oddechu, świszczącym oddechem lub nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, nasilona wysypka z łuszczeniem się skóry zwłaszcza nóg, rąk, dłoni i stóp, która może także obejmować twarz i usta (rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, zespół Lyella), może także wystąpić ciężkie zakażenie z rozpadem skóry, tkanki podskórnej i mięśni; częstość nieznana – ciężkie reakcje skórne (tzw. zespół DRESS – wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów), czerwona łuskowata wysypka ze zgrubieniami pod skórą i pęcherzami, umiejscowiona przeważnie w fałdach skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z gorączką występującą na początku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa). Inne działanie niepożądane (należy skonsultować ich wystąpienie z lekarzem): bardzo często: zgaga, ból brzucha, niestrawność; niezbyt często: zamazane widzenie lub inne problemy z oczami (np. nadwrażliwość na światło), reakcje nadwrażliwości (np. wysypka skórna, świąd, napad astmy – czasami z niskim ciśnieniem tętniczym krwi), fotowrażliwość; rzadko: utrata widzenia; bardzo rzadko: nagłe wypełnienie płuc płynem powodujące trudności w oddychaniu, zwiększone ciśnienie tętnicze krwi, zatrzymanie wody i zwiększenie masy ciała. Inne możliwe działania niepożądane: bardzo często: zaburzenia dotyczące przewodu pokarmowego (np. biegunka, nudności, wymioty, oddawanie gazów, zaparcia); często: owrzodzenie przewodu pokarmowego z perforacją lub bez, zapalenie jelita grubego i nasilenie objawów zapalenia okrężnicy i przewodu pokarmowego (choroba Crohna) i powikłań związanych z występowaniem uchyłków jelita grubego (perforacja, przetoka), mikrokrwawienia z jelita, które mogą powodować anemię, owrzodzenia i zakażenie błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, senność, zawroty głowy, zmęczenie, niepokój, bezsenność i rozdrażnienie; niezbyt często: zapalenie błony śluzowej żołądka, problemy z nerkami (w tym: występowanie obrzęków, zapalenia nerek i niewydolność nerek), katar, trudności w oddychaniu; rzadko: depresja, dezorientacja, omamy, toczeń rumieniowaty układowy, zwiększenie stężenia azotu mocznikowego i aktywności enzymów wątrobowych, zmniejszenie wartości hemoglobiny i hematokrytu, hamowanie agregacji płytek, wydłużenie czasu krwawienia, zmniejszenie stężenia wapnia w surowicy, zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy; bardzo rzadko: nieprzyjemne uczucie bicia serca, niewydolność serca, zawał serca lub zwiększone ciśnienie tętnicze, zaburzenia w tworzeniu się krwinek (objawy – gorączka, ból gardła, owrzodzenie powierzchni ust, objawy grypopodobne, znaczne zmęczenie, krwawienie z nosa i skóry), dzwonienie lub brzęczenie w uszach, zapalenie przełyku i trzustki, zwężenie jelita, ostre zapalenie wątroby, zażółcenie skóry lub białkówek oczu, zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie lub niewydolność wątroby, uszkodzenie tkanki nerek, wypadanie włosów; częstość nieznana: mrowienie dłoni i stóp, niepokój, zaburzenia słuchu, ogólne złe samopoczucie, zapalenie nerwu wzrokowego, które może powodować zaburzenia widzenia, zapalenie opon mózgowych (bez zakażenia bakteryjnego). Leku może przyczynić się do zmniejszenia liczby białych krwinek i odporności pacjenta na zakażenia – należy natychmiastowo skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi zakażenie objawiające się: gorączką, znacznym pogorszeniem ogólnego stanu zdrowia lub gorączką z objawami miejscowego zakażenia takimi jak: ból gardła, jamy ustnej lub problemy dotyczące układu moczowego.

Dawkowanie tabletek IbuTeva Max:

Lek należy stosować według wskazań lekarza lub według zaleceń na ulotce. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, zalecane jest stosowanie najmniejszych skutecznych dawek przez jak najkrótszy czas (potrzebny do kontrolowania objawów). Nie stosować dłużej niż przez 7 dni u osób dorosłych i przez 3 dni u dzieci i młodzieży bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Aby ustalić prawidłowe dawkowanie, należy wziąć pod uwagę wiek i masę ciała. Dawka zalecana w przypadku bólu o nasileniu łagodnym i umiarkowanym oraz gorączki: u osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia (masa ciała – 40kg i więcej) należy stosować 1/2 – 1 tabletkę w pojedynczej dawce lub w razie potrzeby 3-4 razy na dobę (co 4-6 godzin). Nie przekraczać maksymalnej zalecanej dobowej dawki – 3 tabletki (1200mg). Dawka zalecana w bólach migrenowych: u osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia (masa ciała – 40kg i więcej) należy stosować 1 tabletkę 1-3 razy na dobę (co 4-6 godzin). Nie przekraczać maksymalnej zalecanej dobowej dawki – 3 tabletki (1200mg). Lek przyjmować w trakcie jedzenia lub po posiłku, popijać szklanką wody (tabletki można dzielić na pół). Jeśli po 7 dniach leczenia u osób dorosłych objawy nie ustępują lub się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli jest potrzeba podawania leku u dzieci dłużej niż przez 3 dni lub objawy mimo leczenia się pogarszają, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z IbuTeva Max x 12 tabletek

2020-07-08

Tani ibuprofen czy reklamowany ale droższy - co je różni?

Tani ibuprofen czy reklamowany ale droższy - co je różni?
Na rynku aptecznym znajdziemy kilku jak nie kilkunastu producentów, którzy w swoim portfolio oferują zamiennik ibupromu. Jak to możliwe, że jedna substancja – ibuprofen, doczekała się tylu rynkowych odsłon i czy tani ibuprofen różni się czymkolwiek od droższego i reklamowanego odpowiednika?
pixel