Carbo medicinalis VP 300mg x 20 tabletek

  • Produkt leczniczy Carbo medicinalis 300mg to lek zawierający węgiel leczniczy (300mg w jednej tabletce). Wskazaniami do stosowania preparatu są: biegunka, wzdęcia i niestrawność, a także zatrucie lekami lub innymi substancjami chemicznymi.
  • Carbo medicinalis VP 300mg x 20 tabletek
Producent: Bausch Health
Kod produktu: 37940
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
18,66 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Carbo medicinalis 300mg:

Substancja czynna: węgiel aktywny. Jedna tabletka zawiera 300mg węgla aktywnego oraz substancje pomocnicze: sacharoza, celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, karboksymetyloskrobia sodowa, glicerol, magnezu stearynian.


Działanie Carbo medicinalis 300mg:

Węgiel leczniczy to substancja czynna, która jest skutecznym lekiem na biegunkę, na wzdęcia oraz na niestrawność. Ponadto w porozumieniu z lekarzem stosowany jest on w przypadku zatrucia lekami lub innymi związkami chemicznymi. Produkt leczniczy Carbo medicinalis 300mg zawiera w każdej tabletce aż 300mg węgla aktywowanego – jest to najwyższa dawka na rynku, dzięki czemu jednorazowo można przyjmować mniejszą liczbę tabletek (w porównaniu z tabletkami o mniejszej zawartości substancji czynnej). Węgiel aktywny można stosować u osób dorosłych oraz u dzieci – także u dzieci poniżej 1. roku życia.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Carbo medicinalis 300mg wskazany do stosowania w przypadku biegunki, wzdęć, niestrawności, a w porozumieniu z lekarzem w przypadku zatrucia lekami i innymi substancjami chemicznymi.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera sacharozę (253,5mg w jednej tabletce) – osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość stosowania leku; należy zachować ostrożność w przypadku osób chorych na cukrzycę. Możliwość stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem. Zażycie zbyt dużej liczby tabletek może wywołać zaparcie. Osoby przyjmujące leki doustnie powinny zachować przynajmniej 2 godziny przerwy między stosowania leków a przyjęciem dawki węgla aktywnego.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy pacjent jest nieprzytomny, a jego drogi oddechowe nie są odpowiednio zabezpieczone.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana – zaburzenia żołądka: wymioty, zwłaszcza u dzieci, zaparcia; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: aspiracja do płuc (przedostanie się substancji płynnych lub stałych do płuc), zwłaszcza podczas wymiotów po podaniu węgla. Podczas stosowania leku może dojść do zabarwienia stolca na czarno.


Dawkowanie tabletek Carbo medicinalis 300mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie, nie przyjmować podczas posiłku ani bezpośrednio po jego zakończeniu (pokarm ogranicza zdolność adsorpcyjną węgla aktywnego). Biegunki – osoby dorosłe, dzieci powyżej 12. roku życia: stosować jednorazowo około 4g (10-13 tabletek), zaleca się odpowiednią liczbę tabletek rozkruszyć i dodać niewielką ilość wody, przyjmować w postaci papki. W razie konieczności dawkę powtarzać co kilka godzin. Niestrawność, wzdęcia – osoby dorosłe, dzieci powyżej 12. roku życia: zwykle 3-4 tabletki kilka razy na dobę, przyjmować do ustąpienia objawów. Tabletki można połykać w całości, zaleca się jednak je rozgryzać (pozwala to uzyskać szybsze działanie).

Zatrucie lekami i związkami chemicznymi – osoby dorosłe, dzieci powyżej 1. roku życia: jednorazowo przyjąć 12,5g (41-42 tabletki). W razie konieczności dawkę powtarzać kilka razy na dobę; dzieci poniżej 1. roku życia: dawka uzależniona od masy ciała, jednorazowo 1g/1kg masy ciała. W razie konieczności dawkę powtarzać co 4-6 godzin. Osoby w podeszłym wieku, osoby z niewydolnością nerek i wątroby: nie ma konieczności dostosowywania dawkowania. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli, pomimo stosowania leku, biegunka utrzymuje się dłużej niż 2 dni, w stolcu pojawia się krew, występuje gorączka lub wzdęcia utrzymują się dłużej niż 7 dni.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą .

 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Carbo medicinalis VP 300mg x 20 tabletek

2023-07-18

Doskwierają Ci wymioty i wodnista biegunka? Powodem mogą być rotawirusy!

Doskwierają Ci wymioty i wodnista biegunka? Powodem mogą być rotawirusy!
Powodem takich objawów jak gorączka, wymioty i wodnista biegunka mogą być rotawirusy. Jeśli dojdzie do zakażenia, należy zadbać o nawodnienie organizmu.
pixel