Węgiel leczniczy VP 200mg x 20 kapsułek

  • Węgiel aktywny w postaci kapsułek. Jedna kapsułka zawiera 200mg substancji czynnej. Produkt leczniczy Węgiel leczniczy 200mg jest wskazany do stosowania jako lek na biegunkę, na niestrawność i na wzdęcia. Odpowiedni dla dzieci i dorosłych.
  • Węgiel leczniczy VP 200mg x 20 kapsułek
Producent: Valeant (ICN)
Kod produktu: 38029
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,43 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Węgiel leczniczy 200mg:

Substancja czynna: węgiel aktywny. Jedna kapsułka zawiera 200mg węgla aktywnego oraz pozostałe składniki: żelatyna, żelaza tlenek czarny (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), indygokarmin (E 132).

Działanie Węgiel leczniczy 200mg:

Każda kapsułka produktu leczniczego Węgiel leczniczy 200mg zawiera węgiel aktywny w ilości 200mg. Jest to lek wskazany do stosowania w przypadku takich dolegliwości jak biegunka, wzdęcia, niestrawność. Po konsultacji z lekarzem preparat można stosować w przypadku zatrucia lekami lub innymi substancjami chemicznymi. Węgiel leczniczy wykazuje silne właściwości adsorpcyjne, jest środkiem bezpiecznym, który można stosować nie tylko u dorosłych, ale i u dzieci (także poniżej 1. roku życia). Ze względu na brak cukru w kapsułkach lek ten jest polecany dla diabetyków.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Węgiel leczniczy 200mg wskazany do stosowania przy biegunce, wzdęciach, niestrawności, jak również przy zatruciu lekami i innymi substancjami chemicznymi (po porozumieniu z lekarzem).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy omówić z lekarzem. Nadmierne spożycie może spowodować zaparcie. W przypadku osób, które stosują inne leki zaleca się zachować odpowiednią przerwę między przyjmowaniem leków i węgla leczniczego – przynajmniej 2 godziny przed zastosowaniem dawki węgla aktywnego lub po jej przyjęciu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u nieprzytomny pacjentów, u których nie ma odpowiedniego zabezpieczenia dróg oddechowych.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: zaburzenia żołądka i jelit – wymioty, zaparcia, biegunki, czarne zabarwienie stolca. Notowano również przypadki aspiracji leku, czyli przedostania się leku razem z wdychanym powietrzem do płuc.

Dawkowanie kapsułek Węgiel leczniczy 200mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Przyjmować doustnie. Nie stosować z jedzeniem lub bezpośrednio po zakończeniu posiłku (pokarm wpływa na zmniejszenie zdolności adsorpcyjnej węgla aktywnego). Biegunka – dorośli, dzieci powyżej 12. roku życia: jednorazowa dawka to około 4g (20 kapsułek), zaleca się przyjmować w postaci zawiesiny (zawartość kapsułek rozpuścić w niewielkiej ilości wody), w razie konieczności dawkę powtarzać. Niestrawność, wzdęcia – dorośli, dzieci powyżej 12. roku życia: zwykle 4-6 kapsułek na dobę, przyjmować do ustąpienia objawów. Zaleca się zawartość kapsułek rozpuścić w niewielkiej ilości wody, można także kapsułki połykać w całości.

Zatrucie lekami i związkami chemicznymi – dorośli, dzieci powyżej 1. roku życia: jednorazowo stosować około 12,5g (około 62 kapsułki), w razie konieczności kilka razy na dobę powtórzyć dawkę; dzieci poniżej 1. roku życia: jednorazowa dawka to 1g/1kg masy ciała; w razie konieczności powtarzać dawkę co 4-6 godzin. W przypadku, gdy mimo stosowania leku wzdęcia utrzymują się 7 dni, biegunka – 2 dni, pojawiają się inne objawy – gorączka lub krew w stolcu, należy skontaktować się z lekarzem.

 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel