Furagina Forte Apteo Med x 15 tabletek

  • Produkt leczniczy Furagina Forte Apteo Med zawiera 100mg furazydyny w każdej tabletce. Jest to substancja czynna, która dzięki zdolności do hamowania rozwoju licznych bakterii chorobotwórczych wskazana jest przy zakażeniach dolnych dróg moczowych.
  • Furagina Forte Apteo Med x 15 tabletek
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 37901
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,77 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Furagina Forte Apteo Med:

Substancja czynna: furazydyna (Furazidinum). Jedna tabletka zawiera 100mg furazydyny oraz pozostałe składniki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana o składzie: celuloza mikrokrystaliczna 98% i krzemionka koloidalna bezwodna 2%, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A).

Działanie Furagina Forte Apteo Med:

Substancją czynną leku jest furazydyny (furagina), która jest pochodna nitrofuranu. Furagina wykazuje zdolność do hamowania rozwoju licznych bakterii, które odpowiadają za infekcje dróg moczowych. Produkt leczniczy Furagina Forte Apteo Med wskazany jest do stosowania w leczeniu zakażeń dolnych dróg moczowych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Furagina Forte Apteo Med wskazany do leczenia zakażeń dolnych dróg moczowych. Do stosowania u doroslych i młodzieży powyżej 15. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Osoby, które przyjmują inne leki, powinny poinformować o tym lekarza. W czasie stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Możliwość stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią należy omówić z lekarzem, przy czym jest przeciwwskazane stosowanie leku w pierwszym trymestrze ciąży, w okresie donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i w okresie porodu, gdyż lek może spowodować niedokrwistość hemolityczną u noworodka, ponadto zalecana jest szczególna ostrożność w trakcie leczenia w trzecim trymestrze ciąży. Nie jest zalecane stosowanie leku w okresie karmienia piersią (furazydyna przenika do mleka). Lek zawiera laktozę – 123mg w jednej tabletce – osoby ze stwierdzona nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić możliwość stosowania leku z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub inne pochodne nitrofuranu. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15. roku życia. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży oraz w okresie ciąży donoszonej (od 38 tygodnia) oraz w okresie porodu. Nie stosować w przypadku polineuropatii obwodowej np. cukrzycowej. Nie stosować w przypadku niedoboru enzymu dehydrogenazy glukozo–6–fosforanowej. Nie stosować w przypadku stwierdzonej niewydolności nerek (skąpomocz, bezmocz), gdy w badaniach laboratoryjnych stwierdzono klirens kreatyniny poniżej 60ml/min lub podwyższony poziom kreatyniny w surowicy.

Działania niepożądane Furagina Forte Apteo Med:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Najczęściej występują nudności, bóle głowy i nadmierne oddawanie gazów. Należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem w przypadku, gdy wystąpią takie objawy: reakcja uczuleniowa (wysypka, świąd, pokrzywka, anafilaktyczne (nagłe reakcje alergiczne miejscowe lub ogólnoustrojowe, w tym zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny), obrzęk naczynioruchowy (ciężka reakcja alergiczna –nagły obrzęk twarzy, kończyn lub stawów bez świądu i bólu); obrzęk w obrębie głowy i szyi może powodować trudności w przełykaniu i oddychaniu; ciężkie reakcje skórne (złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona); ostre, podostre i przewlekłe reakcje z nadwrażliwości na pochodne nitrofuranu (reakcje przewlekłe występowały u chorych przyjmujących lek dłużej niż 6 miesięcy; przewlekłe reakcje płucne (w tym zwłóknienie płuc i rozsiane śródmiąższowe zapalenie płuc) występują zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku; ostre reakcje z nadwrażliwości dotyczące układu oddechowego objawiały się gorączką, dreszczami, kaszlem, bólami w klatce piersiowej, wysiękiem do jamy opłucnowej, zwykle szybko lub bardzo szybko ustępowały po odstawieniu leku. W przypadku reakcji przewlekłych nasilenie objawów i ich odwracalność po zaprzestaniu podawania leku zależy od czasu kontynuacji leczenia po wystąpieniu pierwszych objawów niepożądanych. Kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie działania niepożądanego i odstawienie leku. Upośledzenie czynności płuc może być nieodwracalne; rzekomobłoniaste zapalenie jelit; mrowienie, drętwienie, uczucie przebiegających prądów w wyniku neuropatii obwodowej (uszkodzenia nerwów obwodowych), także o ostrym lub nieodwracalnym przebiegu (głownie w przypadku równoczesnego występowania: niewydolności nerek, niedokrwistości, cukrzycy, zaburzenia elektrolitowego, niedoboru witaminy B); zaburzenia czynności wątroby, objawy polekowego zapalenia wątroby, żółtaczka cholestatyczna (wywołana przeszkodą w odpływie żółci), martwica miąższu wątroby. Inne działania niepożądane: sinica wskutek methemoglobinemii (sine zabarwienie skóry o odcieniu czekoladowobrunatnym). U osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej stosowanie furaginy może doprowadzić do powstania niedokrwistości megaloblastycznej (powstałej w wyniku niedoboru witaminy B12 lub kwasu foliowego) lub hemolitycznej (powstałej w wyniku szybkiego rozpadu krwinek czerwonych), zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia, zaparcia, biegunka, objawy dyspeptyczne (przewlekłe bóle w nadbrzuszu), bóle brzucha, wymioty, zapalenie ślinianek, zapalenie trzustki, łysienie, złuszczające zapalenie skóry, gorączka, dreszcze, złe samopoczucie, zakażenia drobnoustrojami opornymi na pochodne nitrofuranu, najczęściej pałeczkami z rodzaju Pseudomonas lub grzybami z rodzaju Candida.

Dawkowanie tabletek Furagina Forte Apteo Med:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Przyjmować doustnie, tabletkę można podzielić na dwie równe części. Stosować w trakcie posiłku, popijać dużą ilością płynów. Podczas leczenia należy stosować dietę, która jest bogata w białko. Dorośli, młodzież powyżej 15. roku życia: zalecana dzienna dawka w pierwszym dni leczenia – 400mg w dawkach podzielonych (stosować po jednej tabletce co 6 godzin), w następnych dniach dawkę dobową zmniejszyć do 300mg w dawkach podzielonych (stosować po jednej tabletce co 8 godzin). Zwykle lek stosuje się 7-8 dni, jeśli po tym czasie objawy nie ustępują lub się nasilają, należy skontaktować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel