Hascosept smak cytrynowo-miodowy x 24 pastylki twarde do ssania

  • Pastylki twarde do ssania Hascosept smak cytrynowo-miodowy to produkt leczniczy do stosowania w leczeniu objawów zapalenia jamy ustnej i gardła. Substancją czynną zastosowaną w preparacie jest benzydamina, która działa przeciwbólowo i odkażająco.
  • Hascosept smak cytrynowo-miodowy x 24 pastylki twarde do ssania
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 38086
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
21,39 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Hascosept smak cytrynowo-miodowy:

Substancja czynna: benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum). Jedna pastylka twarda zawiera 3mg benzydaminy chlorowodorku oraz pozostałe składniki: izomalt (E 953), acesulfam potasowy (E 950), kwas cytrynowy jednowodny, lewomentol, aromat cytrynowy, aromat miodowy, żółcień chinolinowa (E 104).

Działanie Hascosept smak cytrynowo-miodowy:

Benzydamina, czyli substancja czynna zastosowana w produkcie leczniczym Hascosept smak cytrynowo-miodowy to substancja należąca do indolowych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działa ona przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także miejscowo znieczulająco i odkażająco. Podawana miejscowo benzydamina dobrze się wchłania, dzięki czemu osiąga wysokie stężenie w tkankach objętych procesem zapalnym. Lek w postaci pastylek twardych do ssania.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Hascosept smak cytrynowo-miodowy wskazany do stosowania w leczeniu miejscowym objawów zapalenia jamy ustnej i gardła (m.in. ból, zaczerwienie, obrzęk). Lek dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie jest zalecane stosowanie leku w przypadku uczulenia na kwas acetylosalicylowy oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Należy zachować ostrożność w przypadku wcześniejszego występowania astmy oskrzelowej. Należy pamiętać, że owrzodzenie jamy ustnej i gardła może być także objawem innego ciężkiego procesu chorobotwórczego. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku, jednakże nie jest zalecane stosowanie leku u kobiet w ciąży i u mam karmiących piersią. Lek zawiera izomalt – możliwość stosowania leku u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów należy omówić z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:
U niektórych osób w trakcie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: reakcje alergiczne, które mogą być ciężkie. Należy natychmiastowo skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia następujących objawów – nagły obrzęk jamy ustnej lub gardła, trudności w oddychaniu, wysypka lub świąd, szczególnie gdy obejmuje całe ciało. Niezbyt często: reakcje skórne w wyniku nadwrażliwości na światło. Rzadko: pieczenie lub suchość w jamie ustnej. W przypadku wystąpienia tych objawów zaleca się wypijać powoli szklankę wody w celu ich zmniejszenia. Bardzo rzadko: skurcz krtani. Nieznana częstość: przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego u płodu, reakcja alergiczna (nadwrażliwość), ciężka reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny) z objawami takimi jak: trudności w oddychaniu, ból lub ucisk w klatce piersiowej i/lub uczucie zawrotów głowy, silny świąd skóry lub wystające guzki na skórze, obrzęk twarzy, warg, języka i/lub gardła – reakcja taka może zagrażać życiu, niedoczulica jamy ustnej (miejscowa utrata wrażliwości błony śluzowej jamy ustnej).

Dawkowanie pastylek twardych do ssania Hascosept smak cytrynowo-miodowy:

Lek należy przyjmować według wskazań lekarza lub według zaleceń na ulotce. Dzieci powyżej 6. roku życia, osoby dorosłe: stosować po jednej pastylce trzy razy na dobę. Pastylkę ssać powoli, nie należy jej połykać i żuć. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Nie stosować w sposób ciągły przez okres dłuższy niż 7 dni. Podawanie leku w przypadku dzieci od 6. do 11. roku życia powinno odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej. Jeśli objawy nie ustępują lub się nasilają po 3 dniach stosowania leku, zaleca się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Hascosept smak cytrynowo-miodowy x 24 pastylki twarde do ssania

2021-09-17

Zapalenie gardła - objawy i sposoby leczenia

Zapalenie gardła - objawy i sposoby leczenia
Wirusowe zapalenie gardła to jedna z najczęściej występujących infekcji w okresie jesienno-zimowym. W większości przypadków za pojawienie się uporczywych dolegliwości odpowiadają adenowirusy, enterowirusy i rynowirusy, które przenoszone są droga kropelkową. Jak objawia się zapalenie gardła i jak szybko wyleczyć ból gardła?
pixel