Soledum Forte 0,2g x 20 kapsułek

  • Produkt leczniczy Soledum Forte 0,2g wskazany do stosowania w leczeniu mokrego kaszlu jako środek wykrztuśny. Ponadto kapsułki można stosować wspomagająco przy ostrym, nieropnym zapaleniu zatok. Substancją czynną zawartą w leku jest cyneol.
  • Soledum Forte 0,2g x 20 kapsułek
Producent: Klosterfrau
Kod produktu: 38085
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
29,15 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Soledum Forte 0,2g:

Substancja czynna: cyneol (Cineolum). Jedna kapsułka dojelitowa zawiera 200mg cyneolu oraz substancje pomocnicze: triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, żelatyna, sorbitol ciekły, niekrystalizujący, glicerol 85%, woda oczyszczona, zawiesina Surelease-Nutrateric (etyloceluloza, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, kwas oleinowy, amonowy wodorotlenek stężony, woda oczyszczona), NS Enteric-Nutrateric (sodu alginian, kwas stearynowy), wosk Candelilla.

Działanie Soledum Forte 0,2g:

Każda kapsułka produktu leczniczego Soledum Forte 0,2g zawiera 200mg substancji czynnej – cyneolu. Wskazaniem do stosowania leku jest mokry (produktywny) kaszel. Lek pełni rolę środka wykrztuśnego. Dodatkowo lek przeznaczony jest do stosowania wspomagająco w leczeniu ostrego, nieropnego zapalenia zatok.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Soledum Forte 0,2g wskazany do stosowania w leczeniu mokrego kaszlu, a także wspomagająco w przypadku ostrego, nieropnego zapalenia zatok. Do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Jedna kapsułka jest równoważna 0,0015 jednostkom chlebowym. Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku, gdy choroba jest związana ze znaczną nadwrażliwością dróg oddechowych, a także w przypadku utrzymywania się objawów dłużej niż 7dni lub pojawienia się duszności, gorączki, ropnego lub krwawego odkrztuszania. Możliwość stosowania leku u kobiet w ciąży i w okresie karmienia – tylko po konsultacji z lekarzem. Lek zawiera sorbitol – 17mg sorbitolu w jednej kapsułce. Możliwe objawy zatrucia lekiem: zaburzenia centralnego układu nerwowego np. zaburzenia świadomości, zmęczenie, osłabienie kończyn, zwężenie źrenicy, a w ciężkich przypadkach, śpiączka i zaburzenia oddychania.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku krztuśca lub pseudo-krztuśca. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, biegunka); rzadko: reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, świąd, zaburzenia oddychania, kaszel) i trudności w połykaniu. W przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości należy natychmiastowo przerwać stosowanie leku.

Dawkowanie kapsułek Soledum Forte 0,2g:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Stosować doustnie, przyjmować w całości, nie rozgryzać, popić szklanką wody. Przyjmować przynajmniej 30 minut przed posiłkiem. Kapsułki zaleca się stosować w trakcie posiłku w przypadku wrażliwego układu pokarmowego. Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: jednorazowa dawka – jedna kapsułka (200mg cyneolu), dobowa dawka – 2-3 kapsułki (400-600mg cyneolu). Kontynuowanie terapii; długotrwałe leczenie – stosować jedną kapsułkę dwa razy na dobę. Czas leczenia: dostosować do charakteru, nasilenia oraz rozwoju choroby. W przypadku braku poprawy po 7 dniach leczenia należy skontaktować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel