DOLGIT krem 100g

  • Produkt leczniczy Dolgit krem zawiera 50mg ibuprofenu w 1g. Lek ten wskazany jest do miejscowego stosowania w leczeniu bólów np. mięśni oraz bólów towarzyszących zwyrodnieniowej chorobie stawów. Lek działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
  • DOLGIT krem 100g
Producent: PRO.MED.CS
Kod produktu: 31753
Przechowywanie: temperatura pokojowa
28,05 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Dolgit krem:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). 1g zawiera 50mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, glicerolu monostearynian, polioksyetylowany-30-glicerolu monostearynian, polioksyetylowany-100- glicerolu monostearynian, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan sodowy, guma ksantan, olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, woda oczyszczona.

Działanie Dolgit krem:

Substancją czynną zastosowaną w produkcie leczniczym Dolgit krem jest ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Mechanizm jego działania polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn w zmienionej zapalnie tkance. Krem Dolgit stosuje się w miejscowym leczeniu m.in. bólów mięśniowych i stawowych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Dolgit krem wskazany do stosowania do miejscowego leczenia: bólów mięśni; bólów w przebiegu zwyrodnieniowych chorób stawów, reumatycznych schorzeń stawów obwodowych i kręgosłupa; zmian zapalnych tkanek okołostawowych (np. kaletek maziowych, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebek stawowych); bolesnej sztywności barku, bólów okolicy lędźwiowej kręgosłupa, zmian pourazowych związanych z uprawianiem sportu lub powypadkowych (np. stłuczenia, skręcenia).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera glikol propylenowy i metylu parahydroksybenzoesan sodowy – składniki te mogą powodować podrażnienie oraz reakcje alergiczne (w tym rekcje późnego typu). Nie stosować na błony śluzowe, okolice oczu, na otwarte rany. Zaleca się zachować ostrożność w przypadku osób z chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, niewydolnością nerek, astmą oskrzelową i nietolerancją kwasu acetylosalicylowego, ibuprofenu lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych przyjmowanych doustnie. W przypadku wystąpienia wysypki należy przerwać stosowanie kremu. Stosowanie w ciąży: w pierwszym i drugim trymestrze można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem, ale nie długotrwale i nie na duże powierzchnie. Nie zaleca się stosować w okresie karmienia piersią. Nie zaleca się stosować u dzieci i młodzieży poniżej 14. roku życia.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, a także na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować, jeśli w przeszłości występowały po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych takie objawy jak: pokrzywka, alergiczne zapalenie błon śluzowych nosa, astma. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Bardzo rzadko mogą pojawiać się działania niepożądane związane ze stosowaniem ibuprofenu, wyjątkowo przy miejscowym podaniu. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy przerwać stosowanie leku: niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne, wstrząs; zaburzenia skóry (np. zaczerwienienie, mrowienie w miejscu podania); astma, pogorszenie stanu astmatycznego, skurcz oskrzeli lub duszność; wysypki różnego typu, świąd, pokrzywka, obrzęk naczyniowy, plamica; choroby pęcherzowe skóry (martwica naskórka, rumień wielopostaciowy); niewydolność nerek u pacjentów z chorobami nerek; ból brzucha, niestrawność. W przypadku długotrwałego stosowania mogą pojawić się dodatkowe działania niepożądane.

Dawkowanie kremu Dolgit:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Do użytku zewnętrznego. Do stosowania miejscowego. Zwykle zaleca się stosować lek 3-4 razy na dobę, stosując jednorazowo pasek kremu o długości 4-10cm. Jeśli zachodzi taka potrzeba, lek można stosować częściej, przy czym nie częściej niż co 4 godziny. Maksymalna dobowa dawka: 12g kremu (600mg ibuprofenu). Czas leczenia: ustala lekarz. Po użyciu umyć dokładnie ręce, chyba że to one stanowią obszar leczony. W przypadku braku poprawy lub pogorszenia się objawów po 10 dniach leczenia należy skonsultować się z lekarzem. Kremu nie stosować pod opatrunkiem okluzyjnym. Zwiększenie wchłaniania substancji czynnych przez skórę następuje wskutek zabiegów jonoforezy (specjalna forma elektroterapii) – krem należy stosować pod katodą, zwykle zaleca się stosować natężenie 0,1-0,5mA na 5cm2 powierzchni elektrody (czas zbiegu: maksymalnie 15 minut).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel