Vigalex Forte 2000 x 60 tabletek

  • Do stosowania u osób powyżej 11. roku życia z prawidłową wagą. Produkt leczniczy Vigalex Forte 2000 wskazany jest do codziennego stosowania jako przeciwdziałanie niedoborowi witaminy D oraz zapobieganie krzywicy i osteomalacji.
  • Vigalex Forte 2000 x 60 tabletek
Producent: Biofarm
Kod produktu: 38359
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
28,33 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Vigalex Forte 2000:

Substancja czynna: cholekalcyferol (Cholecalciferolum). Jedna tabletka zawiera 20mg cholekalcyferolu proszku, co odpowiada 0,05mg (2000IU) cholekalcyferolu (witaminy D3) oraz substancje czynne: celuloza mikrokrystaliczna (typ 102), wapnia wodorofosforan dwuwodny, skrobia żelowana, kukurydziana, krospowidon (typ A), sacharoza, magnezu stearynian, sodu askorbinian, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, krzemionka koloidalna bezwodna, all-rac-alfa-tokoferol.

Działanie Vigalex Forte 2000:

Produkt leczniczy Vigalex Forte 2000 zawiera cholekalcyferol w dawce 50mcg (2000IU) w każdej tabletce. Jest to lek wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci od 11. roku życia z prawidłową wagą. Witamina D jest niezbędna do procesu tworzenia kości, jeśli w organizmie dochodzi do jej niedoboru, w konsekwencji nastąpić może zaburzenie wapnienia kości (krzywica) lub do utrata wapnia z kości (osteomalacja). Lek polecany jest do przyjmowania w celu zapobiegania niedoborom witaminy D oraz krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych. Po konsultacji z lekarzem można go stosować w profilaktyce niedoborów witaminy D u kobiet planujących ciążę, będących w ciąży i u matek karmiących. Preparat wspomagająco stosuje się również w leczeniu osteoporozy u dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Vigalex Forte 2000 wskazany do stosowania w zapobieganiu niedoborowi witaminy D u dzieci i dorosłych, w profilaktyce niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią (po konsultacji z lekarzem), w zapobieganiu krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych, wspierająco w leczeniu osteoporozy u dorosłych. Do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży od 11. roku życia z prawidłową masą ciała.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera sacharozę, osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku. Lek zawiera mniej niż 1mmol (23mg) sodu w zalecanej jednostce dawkowania – lek uznaje się za „wolny od sodu”. Stosować pod nadzorem lekarza w następujących przypadkach: przyjmowanie innych preparatów z witaminą D (dodatkowe dawki witaminy D można przyjmować tylko pod nadzorem lekarza); sarkoidozy; zaburzenie czynności nerek; przyjmowanie takich leków jak: glikozydy nasercowe lub leki moczopędne; długotrwałe (powyżej 3 miesięcy) przyjmowanie witaminy D (zalecane jest monitorowanie stężenie wapnia w surowicy i w moczu oraz sprawdzanie czynności nerek); dzieci poniżej 6. roku życia. Ciąża, karmienie piersią: należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalania dawki (zwykle 2000IU na dobę).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z hiperkalcemią (zbyt duże stężenie wapnia w krwi), hiperkalciurią (nadmierne wydalanie wapnia z moczem), kamicą nerkową lub ciężką niewydolnością nerek. Nie stosować u osób z rzekomą niedoczynności przytarczyc.

Działania niepożądane:
Lek może u niektórych osób spowodować wystąpienie działań niepożądanych. Częstość nieznana: dolegliwości żołądkowo-jelitowe (zaparcia, wzdęcia, nudności, bóle brzucha lub biegunka); reakcje nadwrażliwości (świąd skóry, wysypka lub pokrzywka). W przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek występuje hiperkalcemia (zbyt duże stężenie wapnia we krwi) i hiperkalciuria (nadmierne wydalanie wapnia z moczem). W pojedynczych przypadkach opisywano zejścia śmiertelne.

Dawkowanie tabletek Vigalex Forte 2000:

Stosować zgodnie ze wskazówkami lekarza lub zaleceniami zamieszczonymi na ulotce. Przyjmować doustnie, popijać odpowiednią ilością wody. Zapobieganie niedoborowi witaminy D: dzieci i młodzież od 11. do 18. roku życia – 1000-2000IU na dobę; dorośli – 1000-2000IU na dobę. Profilaktyka niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią: po konsultacji z lekarzem, zazwyczaj dawka wynosi 2000IU na dobę. Zapobieganie krzywicy i osteomalacji: dzieci i młodzież od 11. do 18. roku życia – 2000IU na dobę; dorośli – 2000IU na dobę. Leczenie wspomagające osteoporozy u dorosłych: 2000-4000IU na dobę. U osób z niewydolnością nerek nie należy stosować leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Nie stosować dłużej niż 3 miesiące bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Nie przekraczać zalecanych dawek dobowych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Vigalex Forte 2000 x 60 tabletek

2023-01-06

Szybkie męczenie się - sprawdź, czego może być objawem

Szybkie męczenie się - sprawdź, czego może być objawem
Szybkie męczenie się może być objawem m.in. braku kondycji, niedoboru witaminy D, a także nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, astmy lub cukrzycy.
pixel