Ibuvit D3 4000 IU x 60 kapsułek

  • Lek przeznaczony dla osób dorosłych z otyłością. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Ibuvit D3 4000 IU jest profilaktyka niedoboru witaminy D oraz stanów z nim związanych. Każda kapsułka zawiera aż 100mcg cholekalcyferolu.
  • Ibuvit D3 4000 IU x 60 kapsułek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 38428
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
33,28 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Ibuvit D3 4000 IU:

Substancja czynna: cholekalcyferol (Cholecalciferolum). Jedna kapsułka zawiera 100mcg cholekalcyferolu równoważnego 4000IU witaminy D oraz substancje pomocnicze: zawartość kapsułki: olej krokoszowy oczyszczony; skład otoczki kapsułki: żelatyna, glicerol, woda oczyszczona, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

Działanie Ibuvit D3 4000 IU:

Substancją czynną zastosowaną w produkcie leczniczym Ibuvit D3 4000 IU jest cholekalcyferol, który jest identyczny z witaminą D wytwarzaną w organizmie człowieka. W przypadku niedoboru witaminy D istnieje ryzyko, że dojdzie do osteomalacji lub krzywicy. Lek ten jest wskazany do stosowania w profilaktyce niedoboru witaminy D oraz stanów wynikających z tego niedoboru. Jedna kapsułka zawiera 4000IU – jest to wysoka dawka rekomendowana osobom dorosłym z otyłością.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuvit D3 4000 IU wskazany do stosowania u osób dorosłych z otyłością (wskaźnik masy ciała: BMI >30) w profilaktyce niedoboru witaminy D oraz związanych z nim konsekwencji.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Zaleca się zachować ostrożność, a także skonsultować się z lekarzem w następujących przypadkach: stosowanie leków przyjmowanych w chorobach serca (np. glikozydy nasercowe), sarkoidoza, przyjmowanie innych preparatów z witaminą D, przyjmowanie dodatkowych dawek wapnia, uszkodzenia lub choroby nerek, przyjmowanie witaminy D długotrwale.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w następujących przypadkach: stwierdzone podwyższone stężenie wapnia we krwi (hiperkalcemia) lub w moczu (hiperkalciuria), ciężka niewydolność nerek, kamienie w nerkach (kamica nerkowa) lub skłonność do powstawania kamieni w nerkach, stwierdzone podwyższone stężenie witaminy D we krwi (hiperwitaminoza witaminy D). Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży. Nie zaleca się stosować w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane:
U niektórych osób w trakcie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Należy zgłosić się niezwłocznie po pomoc medyczną w przypadku wystąpienia: objawów obrzęku naczynioruchowego – obrzęk twarzy, języka lub gardła (krtani), trudności w połykaniu, pokrzywka i trudności w oddychaniu. Inne działania niepożądane: niezbyt często – podwyższone stężenie wapnia we krwi (hiperkalcemia), podwyższone stężenie wapnia w moczu (hiperkalcynuria); rzadko – wysypka, świąd, pokrzywka; częstość nieznana – zaparcia, gazy (wzdęcia), nudności, ból brzucha, biegunka.

Dawkowanie kapsułek Ibuvit D3 4000 IU:

Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza bądź według wskazówek na ulotce. Profilaktyka niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D u dorosłych z otyłością: zwykle zaleca się przyjmować 4000IU (1 kapsułka) na dobę. Zaleca się stosować lek w okresie od października do kwietnia lub przez cały rok, gdy synteza skórna jest niedostateczna. Przyjmować podczas głównego posiłku, połykając kapsułkę w całości i popijając ją wodą.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Ibuvit D3 4000 IU x 60 kapsułek

2023-01-06

Szybkie męczenie się - sprawdź, czego może być objawem

Szybkie męczenie się - sprawdź, czego może być objawem
Szybkie męczenie się może być objawem m.in. braku kondycji, niedoboru witaminy D, a także nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, astmy lub cukrzycy.
pixel