Inventum 25mg x 8 tabletki na potencję

  • Lek w postaci tabletek do rozgryzania i żucia z sildenafilem. Produkt leczniczy Inventum 25mg jest wskazany dla mężczyzn powyżej 18. roku życia do stosowania w leczeniu zaburzeń związanych z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji.
  • Inventum 25mg x 8 tabletki na potencję
Producent: Aflofarm
Kod produktu: 38525
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
33,63 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Inventum 25mg:

Substancja czynna: sildenafil. Każda tabletka zawiera 25mg sildenafilu oraz składniki pomocnicze: polakrylin potasu, woda oczyszczona, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, aspartam, kroskarmeloza sodowa, aromat mięty pieprzowej, laktoza jednowodna, powidon K-30.

Działanie Inventum 25mg:

Sildenafil jest substancją czynną z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5(PDE5). Dzięki sildenafilowi produkt leczniczy Inventum 25mg wspiera rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, co wpływa na zwiększenia napływu krwi do prącia w trakcie podniecenia seksualnego. Lek stosuje się w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn powyżej 18. roku życia. Co ważne, lek jest pomocny wyłącznie po uprzednim pobudzeniu seksualnym.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Inventum 25mg wskazany do stosowania w leczeniu zaburzeń erekcji, czyli w przypadku niemożności uzyskania lub utrzymania wzwodu wystarczającego do odbycia stosunku płciowego. Lek dla mężczyzn powyżej 18. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek nie jest przeznaczony dla kobiet. Nie stosować równocześnie z innymi doustnymi lub miejscowymi rodzajami terapii zaburzeń wzwodu. Nie stosować jednocześnie z terapiami tętniczego nadciśnienia płucnego (TNP), które zawierają sildenafil lub z innymi inhibitorami PDE5. Nie należy przyjmować w przypadku braku stwierdzonych zaburzeń erekcji. Lek zawiera laktozę – w przypadku stwierdzonej wcześniej nietolerancji niektórych cukrów należy omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku osób przyjmujących azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu), leki uwalniające tlenek azotu (np. molsidomina) lub lek przeciwniedokrwienny – nikorandil (jednoczesne przyjmowanie może prowadzić do niebezpiecznego zmniejszenia ciśnienia tętniczego). Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje jakiekolwiek leki z tej grupy. Nie stosować w przypadku osób przyjmujących azotyn amyl lub azotan amylu (jednoczesne przyjmowanie może prowadzić do niebezpiecznego obniżenia ciśnienia tętniczego). Nie stosować w przypadku przyjmowania riocyguatu (inhibitory PDE5 nasilają działanie obniżające ciśnienie krwi przez ten lek). Nie stosować w przypadku ciężkich chorób serca (m.in. niestabilna choroba wieńcowa (objawy – ból w klatce piersiowej po wejściu na drugie piętro w ciągu 10 sekund lub dynamicznym spacerowaniu przez 20 minut), choroba niedokrwienna (objawy – ból w klatce piersiowej podczas stosunku płciowego), zastoinowa niewydolność serca II, III, IV w klasie NYHA (objawy – brak tchu po wejściu na drugie piętro w ciągu 10 sekund lub dynamicznym spacerowaniu przez 20 minut). Nie stosować w przypadku innych chorób serca (np.: umiarkowana lub ciężka wada zastawkowa serca, kardiomiopatia przerostowa lub inna). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby. Nie stosować w przypadku, gdy pacjent przeszedł w ciągu ostatnich 6 miesięcy zawał serca, udar, zagrażające życiu zaburzenia rytmu serca. Nie stosować w przypadku niskiego ciśnienia tętniczego w spoczynku poniżej 90/50 mmHg. Nie stosować w przypadku nadciśnienia tętniczego w spoczynku powyżej 170/100 mmHg. Nie stosować w przypadku stwierdzonej dziedzicznej zmiany degeneracyjnej siatkówki (zwyrodnienie barwnikowe siatkówki (retinitis pigmentosa). Nie stosować w przypadku, gdy u pacjenta stwierdzono kiedykolwiek utratę wzroku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego. Nie stosować poniżej 18. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób wystąpić mogą działania niepożądane. Zwykle działania niepożądane są łagodne lub umiarkowanie nasilone oraz krótkotrwałe. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast powiadomić lekarza: nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, warg lub gardła, a także, gdy w czasie stosunku płciowego lub po nim pacjent odczuwa ból w klatce piersiowej (wówczas zaleca się przyjąć półsiedzącą pozycję i spróbować się rozluźnić; nie przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej), nadmiernie przedłużający się i czasem bolesny wzwód (utrzymujący się ponad 4 godziny), nagłe pogorszenie lub utrata wzroku, ciężkie reakcje skórne z ciężkim łuszczeniem się i obrzękiem skóry, powstawaniem pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych i dookoła oczu oraz z gorączką, napady padaczkowe lub drgawki. Inne działania niepożądane: bardzo często – ból głowy; często – nudności, nagłe zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca (objawy obejmują uczucie gorąca w górnej części ciała), niestrawność, widzenie z kolorową poświatą, niewyraźne widzenie, zaburzenia widzenia, uczucie zatkanego nosa, zawroty głowy; niezbyt często – wymioty, wysypka skórna, podrażnienie oka, przekrwienie oczu, ból oczu, widzenie błysków światła, jaskrawe widzenie, wrażliwość na światło, łzawienie oczu, kołatanie serca, szybkie bicie serca, nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie, bóle mięśni, senność, osłabione czucie dotyku, zawroty głowy, dzwonienie w uszach, suchość w jamie ustnej, zatkane lub niedrożne zatoki, zapalenie błony śluzowej nosa (objawiające się katarem, kichaniem i zatkanym nosem), ból w górnej części brzucha, choroba refluksowa przełyku (objawiająca się zgagą), krew w moczu, ból rąk lub nóg, krwawienie z nosa, uczucie gorąca oraz uczucie zmęczenia; rzadko – omdlenia, udar, zawał serca, nieregularne bicie serca, przemijające zmniejszenie przepływu krwi do części mózgu, uczucie ucisku w gardle, zdrętwienie ust, krwawienie do tylnej części oka, podwójne widzenie, zmniejszona ostrość widzenia, nieprawidłowe odczucia we wnętrzu oka, obrzęk oczu lub powiek, niewielkie cząstki lub punkty w polu widzenia, widzenie obwódek wokół źródeł światła, rozszerzenie źrenicy, nieprawidłowe zabarwienie białka oka; krwawienie z prącia, obecność krwi w spermie, suchość nosa, obrzęk wewnątrz nosa, uczucie drażliwości oraz nagłe osłabienie lub utrata słuchu. Po wprowadzeniu sildenafilu do obrotu rzadko zgłaszano przypadki niestabilnej dławicy piersiowej (choroba serca) oraz nagłej śmierci, jednak u większości mężczyzn (nie u wszystkich), u których wystąpiły te działania niepożądane, zaburzenia czynności serca występowały przed przyjęciem leku, dlatego nie jest możliwe określenie czy te działania niepożądane miały związek ze stosowaniem leku.

Dawkowanie tabletek na potencję Inventum 25mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tabletkę rozgryźć i żuć do rozpuszczenia. Nie ma potrzeby popijania. Tabletki można stosować z posiłkiem lub niezależenie od niego. Należy pamiętać, że obfity posiłek może wydłużyć czas potrzebny do uzyskania efektu leku. Ponadto zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu, dlatego nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zastosowaniem leku. Zalecana dawka dobowa: 1 tabletka (25 mg). Lek zaleca się stosować około 60 minut przed planowaną aktywnością seksualną. Dawkę można zwiększyć wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Nie stosować częściej niż raz na dobę. Lek pozwala osiągnąć erekcję tylko pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Działanie leku odczuwane jest zwykle po 30-60 minutach. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli po zastosowaniu leku nie dochodzi do wzwodu lub jest on niewystarczający do odbycia stosunku, a także, gdy zaburzenia erekcji się powtarzają.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel