Apap Intense x 10 tabletek

  • Produkt leczniczy Apap Intense zawiera dwie substancje czynne – paracetamol (500mg) i ibuprofen (200mg). Jest to lek do stosowania w sytuacjach, które wymagają zastosowania preparatu o silniejszym działaniu przeciwbólowym. Lek dla osób dorosłych.
  • Apap Intense x 10 tabletek
Producent: US Pharmacia
Kod produktu: 38599
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,64 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Apap Intense:

Substancje czynne: ibuprofen i paracetamol. Jedna tabletka powlekana zawiera 200mg ibuprofenu i 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze – rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana, krospowidon (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K-30, skrobia, żelowana kukurydziana, talk, kwas stearynowy; otoczka – alkohol poliwinylowy, talk, makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E171).

Działanie Apap Intense:

W składzie produktu leczniczego Apap Intense wykorzystano aż dwie substancje czynne – paracetamol oraz lek należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, czyli ibuprofen. Takie połączenie zapewnia silniejsze działanie przeciwbólowe niż leki zawierające wyłącznie paracetamol lub tylko ibuprofen. Dodatkowo preparat działa przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie (dzięki zawartości ibuprofenu). Lek wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w leczeniu bólu o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym oraz gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apap Intense wskazany do doraźnego stosowania w leczeniu łagodnego lub umiarkowanego bólu (migrena, ból głowy, ból pleców, ból zęba, bóle reumatyczne, bóle mięśniowe, bóle menstruacyjne, bóle związane z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, przeziębieniem, grypą, ból gardła) oraz gorączki. Lek wyłącznie dla osób powyżej 18. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami, które zawierają paracetamol oraz z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Kobiety, które planują ciążę, są w ciąży lub karmią piersią, powinny skonsultować z lekarzem możliwość zastosowania leku, przy czym w pierwszych dwóch trymestrach, jeśli lekarz zaleci stosowanie leku, należy zachować szczególną ostrożność. W trzecim trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku uczulenia na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować równocześnie z innymi lekami, które zawierają paracetamol. Nie stosować równocześnie z lekami przeciwbólowymi np. ibuprofenem lub kwasem acetylosalicylowym w dużych dawkach (powyżej 75mg na dobę) lub z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami cyklooksygenazy-2 (COX-2). Nie stosować w przypadku występującego obecnie lub w przeszłości owrzodzenia lub krwawienia w obrębie żołądka lub dwunastnicy. Nie stosować w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi. Nie stosować w przypadku niewydolności serca, wątroby lub nerek. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane Apap Intense:

W trakcie stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy przerwać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem: zgaga, niestrawność, objawy krwawienia z przewodu pokarmowego (silny ból brzucha, krwawe wymioty, wymioty zawierające cząsteczki o ciemnej barwie przypominające fusy kawy, krew w stolcu, czarne smoliste stolce), objawy zapalenia opon mózgowych (sztywność karku, bóle głowy, nudności lub wymioty, gorączka lub uczucie dezorientacji), objawy ciężkiej reakcji alergicznej (obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu, nasilenie astmy), ciężkie reakcje skórne tzw. zespół DRESS (wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów) (częstotliwość nieznana). Inne możliwe działania niepożądane: często: bóle brzucha lub złe samopoczucie, nudności lub wymioty, biegunka, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych (w badaniach krwi); niezbyt często: ból głowy i zawroty głowy, gazy i zaparcia, wysypka, obrzęk twarzy, zmniejszenie liczby krwinek czerwonych lub zwiększenie liczby płytek krwi; bardzo rzadko: zmniejszenie liczby krwinek (objawiające się bólem gardła, owrzodzeniem jamy ustnej, objawami grypopodobnymi, silnym zmęczeniem, niewyjaśnionymi krwawieniami, powstawaniem siniaków oraz krwawieniami z nosa), zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, uczucie wirowania, dezorientacja, depresja, omamy, zmęczenie, ogólne złe samopoczucie, ciężkie reakcje skórne (także powstawanie pęcherzy), wysokie ciśnienie krwi, zatrzymanie wody w organizmie, zaburzenia czynności wątroby (zażółcenie skóry oraz białkówek oczu), zaburzenia czynności nerek (zwiększone lub zmniejszone oddawanie moczu, puchnięcie nóg), niewydolność serca (duszność, obrzęk); częstość nieznana: czerwona, łuszcząca się wysypka z guzkami podskórnymi oraz pęcherze, głównie w okolicy fałdów skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z towarzyszeniem gorączki we wczesnych etapach terapii (ostra uogólniona osutka krostkowa). W przypadku wystąpienia takich objawów, należy zaprzestać przyjmowania leku i natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną. Stosowanie leku wiążę się z nieznacznie podwyższonym ryzykiem ataku serca lub udaru.

Dawkowanie tabletek Apap Intense:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się oraz w sytuacji, gdy konieczne jest przyjmowanie leku dłużej niż przez trzy dni, należy skontaktować się z lekarzem. Należy przyjmować najniższą skuteczną dawkę przez możliwie najkrótszy okres niezbędny do złagodzenia objawów, w ten sposób można zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Tabletki przyjmować doustnie, stosowanie leku podczas posiłku ogranicza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Osoby dorosłe: przyjmować trzy razy na dobę po jednej tabletce, przy zachowaniu 6 godzinnej przerwy między kolejnymi dawkami. W przypadku, gdy objawy nie ustępują po zażyciu jednej tabletki, można przyjmować po dwie tabletki, ale nie częściej niż trzy razy na dobę (przerwa 6 godzin między kolejnymi dawkami). Maksymalna dobowa dawka: 6 tabletek (1200mg ibuprofenu, 3000 mg paracetamolu). Nie ma konieczności zmniejszania dawek u osób w podeszłym wieku, przy czym ta grupa jest bardziej narażona na występowanie działań niepożądanych, dlatego zaleca się zachować ostrożność.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Apap Intense x 10 tabletek

2021-04-26

Ból głowy - co robić, aby się go pozbyć?

Ból głowy - co robić, aby się go pozbyć?
Ból głowy czasem atakuje znienacka i całkowicie paraliżuje codzienne funkcjonowanie. Skąd właściwie bierze się ból głowy? Przyczyn może być wiele, choć zdarza się, że nie da się określić powodów, dlaczego głowa nagle „pęka”. Jakie są skuteczne sposoby radzenia sobie z różnymi rodzajami bólu głowy? Które leki przeciwbólowe będą najskuteczniejsze na napięciowy ból głowy?
pixel