Nexcare ColdHot Therapy Pack Comfort Okład żelowy zimno-ciepły wielokrotnego użytku x 1 sztuka

  • Wyrób medyczny Nexcare ColdHot Therapy Pack Comfort Okład żelowy zimno-ciepły wielokrotnego użytku służy do łagodzenia bólu, obrzęków i stanów zapalnych. Produkt wyposażony w trzy poziomowy termowskaźnik pokazujący stopień ogrzania okładu.
  • Nexcare ColdHot Therapy Pack Comfort Okład żelowy zimno-ciepły wielokrotnego użytku x 1 sztuka
Producent: 3M Poland
Kod produktu: 41584
Typ preparatu: wyrób medyczny
61,83 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Nexcare ColdHot Therapy Pack Comfort Okład żelowy zimno-ciepły wielokrotnego użytku:

Okład żelowy zawierający nietoksyczny żel w 99% biodegradowalny – okład w rozmiarze 11cm x 26cm, pokrowiec z rzepem.

Działanie Nexcare ColdHot Therapy Pack Comfort Okład żelowy zimno-ciepły wielokrotnego użytku:

Produkt przeznaczony do stosowania w łagodzeniu rożnego rodzaju bólów. Nexcare ColdHot Therapy Pack Comfort Okład żelowy zimno-ciepły wielokrotnego użytku to wyrób medyczny, który można chłodzić lub podgrzewać. Ciepłe kompresy zmniejszają ból i skurcze mięśni, polecane są do stosowania między innymi w bólach reumatycznych, bolesnych skurczach mięśni, bólach miesiączkowych, bólach chronicznych (np. lumbago). Dodatkowo terapia ciepłem zapewnia działanie uspokajające i relaksujące. Okład po schłodzeniu pomaga łagodzić ból, zmniejsza obrzęk i stan zapalny. Wskazany jest przy urazach, skręceniach, stłuczeniach, siniakach i guzach oraz przy napięciowych bólach głowy i gorączce. Produkt dzięki termowskaźnikowi pozwala monitorować stopień ogrzania okładu, wskaźnik ma trzy stopniową skalę oznaczającą niską (low), średnią (medium) i wysoką (high) temperaturę.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Nexcare ColdHot Therapy Pack Comfort Okład żelowy zimno-ciepły wielokrotnego użytku wskazany jest do stosowania w terapii zimnem i terapii ciepłem.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie połykać żelu. Nie stosować podczas snu. O ile lekarze nie zaleci inaczej, nie stosować u osób z problemami z krążeniem i u osób, u których podejrzewa się takie problemy. Stosowanie u dzieci i osób z zaburzeniami poznawczymi musi się odbywać pod nadzorem. Możliwość stosowania u kobiet w ciąży należy omówić z lekarzem. Okładu nie podgrzewać, gdy jest złożony, zgięty lub zamrożony, może to doprowadzić do uszkodzenia. Przegrzanie może doprowadzić do uszkodzenia, nie podgrzewać w piekarniku i na grillu. Produkt nie jest przeznaczony do ciągłego ogrzewania. Nie używać, jeśli produkt jest uszkodzony, termowskaźnik przestał działać, żel zrobił się płynny, żel wycieka. Duży nacisk na okład może spowodować jego pęknięcie i wyciek żelu. Nieprawidłowe stosowanie okładu może doprowadzić do odmrożenia, uszkodzenia skóry lub poparzenia – ryzyko poparzenia jest bardzo wysokie, gdy termowskaźnik jest całkowicie czerwony.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować na uszkodzoną i wrażliwą skórę.

Sposób użycia Okładu żelowego zimno-ciepłego wielokrotnego użytku Nexcare ColdHot Therapy Pack Comfort:

Należy stosować zgodnie z przeznaczeniem. Tylko do użytku zewnętrznego. Okład należy zawsze przykładać na ciało w pokrowcu. Zimny okład: schłodzić przez co najmniej 2 godziny w lodówce lub zamrażalce. Okład w pokrowcu położyć na skórę, pozostawić na 20 minut. Przed ponownym użyciem w tym samym miejscu należy odczekać 20 minut. Ciepły okład: kuchenka mikrofalowa – położony na płasko okład podgrzewać przez 15 sekund, wyjąć lekko pougniatać, aby rozprowadzić ciepło, sprawdzić na termowskaźniku poziom rozgrzania. Jeśli okład nie osiągnął pożądanej temperatury, ponownie podgrzać przez 15 sekund aż do uzyskania wybranej temperatury. Okład w pokrowcu położyć w miejscu bólu. Okład należy ponownie podgrzać, gdy osiągnie temperaturę pokojową. Ogrzewanie w gorącej wodzie: zagotować wodę, zdjąć z palnika, zanurzyć w niej okład – na 40 sekund (poziom niski), na 60 sekund (poziom średni), na 90 sekund (poziom wysoki). Wyjąć okład z wody, delikatnie pougniatać, aby rozprowadzić ciepło. Okład w pokrowcu położyć w miejscu bólu, pozostawić do momentu odczucia dyskomfortu. W przypadku, gdy objawy nie ustępują, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel