Pectolvan syrop 100ml

  • W produkcie leczniczym Pectolvan syrop zawarto jako substancję czynną wyciąg z liści bluszczu. Lek wskazany jest do stosowania w celu łagodzenia produktywnego kaszlu (mokrego) u osób dorosłych, młodzieży, jak również u dzieci powyżej 2. roku życia.
  • Pectolvan syrop 100ml
Producent: Farmak
Kod produktu: 41676
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
13,67 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Pectolvan syrop:

Substancja czynna: suchy wyciąg z liści bluszczu (Hederae helicis folii extractum siccum). Jeden ml syropu zawiera 7mg suchego wyciągu z liści bluszczu (Hedera helix L., folium) (4-8:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 30% (m/m) oraz substancje pomocnicze: potasu sorbinian, sorbitol, guma ksantanowa, kwas cytrynowy jednowodny, aromat wiśniowy, woda oczyszczona. Składniki aromatu wiśniowego: naturalne preparaty aromatyczne, naturalne substancje aromatyczne, inne składniki: glikol propylenowy, koncentrat soku wiśniowego, triacetyna, diacetyna.

Działanie Pectolvan syrop:

Wyciąg z liści bluszczu to substancja czynna zawarta w produkcie leczniczym Pectolvan syrop. Jest to lek roślinny o działaniu wykrztuśnym. Pomaga usuwać śluz i flegmę z płuc i oskrzeli, ponadto ułatwia odkrztuszanie. Wskazaniem do stosowania leku jest mokry (produktywny) kaszel. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 2. roku życia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Pectolvan syrop wskazany do stosowania w przypadku kaszlu mokrego (produktywnego) u dzieci powyżej 2. roku życia, młodzieży i dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po pierwszym otwarciu należy zużyć w ciągu 90 dni. Lek nie jest zalecany do stosowania u osób z zaburzeniami czynności nerek i/lub wątroby. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w następujących przypadkach: pacjent cierpi na nieżyt żołądka (zapalenie błony śluzowej żołądka), ma chorobę wrzodową (wrzody żołądka), pacjent zażywa leki zapobiegające kaszlowi, takie jak kodeina lub dekstrometorfan. Należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, jeśli podczas leczenia wystąpią trudności z oddychaniem, gorączka lub we flegmie pojawi się ropa. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia. Przed podaniem leku dzieciom od 2. do 4. roku życia z uporczywym lub nawracającym kaszlem należy się skonsultować z lekarzem. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie zaleca się stosować leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Lek zawiera sorbitol – 385,2mg sorbitolu w 1ml syropu, co odpowiada 963mg sorbitolu w 2,5ml syropu i 1926mg sorbitolu w 5ml syropu. Sorbitol jest źródłem fruktozy – należy się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem leku u osób z nietolerancją niektórych cukrów i dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz na rośliny z rodziny araliowatych (Araliaceae). Nie stosować w przypadku osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy. Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia, gdyż ich problemy z oddychaniem mogą się pogorszyć.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: zaburzenia żołądka i jelit – nudności, wymioty, biegunka; reakcje alergiczne – pokrzywka, wysypka skórna, duszność, reakcja anafilaktyczna. Jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej, należy zaprzestać stosowania leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie syropu Pectolvan:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie. Przed użyciem wstrząsnąć. Syrop odmierzać miarką dołączoną do opakowania. Zalecana dawka: młodzież powyżej 12. roku życia, osoby dorosłe, osoby w podeszłym wieku: stosować po 5ml trzy razy na dobę; dzieci od 6. do 11. roku życia: stosować po 5ml dwa razy na dobę; dzieci od 2. do 5. roku życia: stosować po 2,5ml dwa razy na dobę. Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej. W przypadku, gdy po 7 dniach leczenia nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel