Mobilat żel 100g

  • Żel Mobilat to produkt leczniczy zawierający aż trzy substancje czynne – mukopolisacharydowy polisiarczan, ekstrakt z kory nadnerczy i kwas salicylowy. Lek jest wskazany do miejscowego stosowania w leczeniu m.in. pourazowych stanów zapalnych stawów.
  • Mobilat żel 100g
Producent: Stada
Kod produktu: 4814102
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
37,01 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Mobilat żel:

Substancje czynne: mukopolisacharydowy polisiarczan (Mucopolisaccharidum polisulphatum), ekstrakt z kory nadnerczy (Suprarenal extract) i kwas salicylowy (Acidum salicylicum). 100g żelu zawiera 0,2g mukopolisacharydowego polisiarczanu, 1,0g ekstraktu z kory nadnerczy i 2,0g kwasu salicylowego oraz pomocnicze substancje: disodu edetynian, olejek rozmarynowy, etanoloamina, karbomer, glikol propylenowy, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Działanie Mobilat żel:

W składzie leku do miejscowego stosowania zawarto aż trzy substancje czynne – mukopolisacharydowy polisiarczan, ekstrakt z kory nadnerczy i kwas salicylowy. Produkt leczniczy Mobilat żel wskazany jest w leczeniu pourazowych stanów zapalnych stawów i krwiaków oraz w leczeniu bólów, które występują podczas ruchu i w stanach przeciążeniowych mięśni i ścięgien. Ekstrakt z kory nadnerczy działa przeciwzapalnie i przeciwwysiękowo. Działanie to wspomaga kwas salicylowy, który dodatkowo działa przeciwbólowo, a także ułatwia przenikanie do tkanek biologicznie czynnych składników leku. Mukopolisacharydowy polisiarczan działa przeciwzapalnie oraz zmniejsza miejscowo krzepliwość krwi, dzięki czemu zwiększa przepływ tkankowy i przyspiesza regenerację tkanek.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Mobilat żel wskazany do stosowania w leczeniu pourazowych stanów zapalnych stawów i krwiaków oraz w leczeniu bólów występujących podczas ruchu i w stanach przeciążeniowych mięśni i ścięgien.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. U osób z zaburzoną czynnością nerek o długotrwałym stosowaniu leku decyduje lekarz po przeprowadzeniu analizy korzyści do ryzyka. Należy unikać kontaktu z otwartymi ranami, oczami i błonami śluzowymi. Po aplikacji żelu na skórę należy umyć ręce, chyba, że to ręce są miejscem leczonym. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem; kwas salicylowy może zwiększyć wchłanianie innych leków stosowanych miejscowo. Długotrwałe stosowanie na dużych obszarach skóry może prowadzić do zwiększenia działania toksycznego metotreksolu oraz działania hipoglikemizującego sulfonylomocznika. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie jest wskazane stosowanie tego leku na dużych powierzchniach skóry u kobiet w ciąży oraz u matek karmiących piersią – chyba że lekarz zdecyduje, że korzyści terapeutyczne dla matki przeważają nad ryzykiem dla dziecka. Matki karmiące piersią nie powinny aplikować leku w okolicy piersi.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować, jeśli u pacjenta występuje: ospa wietrzna, reakcje poszczepienne, grzybicze lub bakteryjne zakażenia skóry, lub inne swoiste zmiany skórne w obszarze podawania leku np. zmiany gruźlicze, kiła (o możliwości zastosowania leku może zdecydować wyłącznie lekarz po przeprowadzeniu analizy korzyści do ryzyka). Nie stosować u dzieci (o możliwości zastosowania leku może zdecydować wyłącznie lekarz po przeprowadzeniu analizy korzyści do ryzyka).

Działania niepożądane:
Podczas stosowania u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Notowano miejscowe podrażnienia skóry i uczulenia kontaktowe. W przypadku nasilenia działań niepożądanych należy się skonsultować z lekarzem.

Dawkowanie żelu Mobilat:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Czas stosowania leku określa lekarz – zależy on od rodzaju i przebiegu choroby. Stosować miejscowo na skórę. O ile lekarz nie zaleci inaczej, stosować 1-3 razy na dobę na zmienione chorobowo miejsca, jednorazowo nakładać pasek żelu o długości 5-15cm. W przypadku stosowania opatrunku okluzyjnego dawkę można odpowiednio zwiększyć. Po nałożeniu żelu należy go delikatnie wmasować w skórę. Długotrwałe stosowanie na dużych obszarach powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel