Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Gardlox Med 3mg smak pomarańczowo-miodowy x 16 pastylek do ssania

  • Gardlox Med 3mg smak pomarańczowo-miodowy to produkt leczniczy w postaci pastylek do ssania. Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek. Lek jest wskazany w objawowym leczeniu ostrego bólu gardła u dorosłych i dzieci powyżej 6 lat.
  • Gardlox Med 3mg smak pomarańczowo-miodowy x 16 pastylek do ssania
Producent: S-LAB
Kod produktu: 42330
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
15,18 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Gardlox Med 3mg smak pomarańczowo-miodowy:

Substancja czynna: benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum). Jedna pastylka twarda zawiera 3mg benzydaminy chlorowodorku (co odpowiada 2,68mg benzydaminy) oraz substancje pomocnicze: izomalt (E 953), kwas cytrynowy jednowodny, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E 104), aromat miodowy, aromat pomarańczowy, olejek eteryczny miętowy, czerwień koszenilowa (E 124).

Działanie Gardlox Med 3mg smak pomarańczowo-miodowy:

Benzydaminy chlorowodorek to substancja czynna zawarta w produkcie leczniczym Gardlox Med 3mg smak pomarańczowo-miodowy. Wskazaniem do stosowania leku jest miejscowe objawowe leczenie ostrego bólu gardła u dzieci powyżej 6. roku życia i u dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Gardlox Med 3mg smak pomarańczowo-miodowy wskazany do stosowania w objawowym leczeniu ostrego bólu gardła. Do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia i u dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w następujących przypadkach, jeśli u pacjenta stwierdzono chorobę zwaną fenyloketonurią, pacjent choruje lub chorował na astmę, pacjent ma alergię na salicylany (np. kwas acetylosalicylowy i kwas salicylowy) lub inny lek z grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), po zastosowaniu pastylek ból gardła nasili się lub nie ustąpi w ciągu 3 dni, lub pojawi się gorączka, silny ból gardła lub inne objawy. Stosowanie u dzieci: nie zaleca się podawać dzieciom poniżej 6. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować się z lekarzem, przy czym nie zaleca się stosować leku u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią. Przyjmowanie leku z jedzeniem i piciem: nie ma wpływu. Stosowanie z innymi lekami: należy poinformować o tym lekarza lub farmaceutę. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: nie ma wpływu. Lek zawiera aspartam – 3,4mg apartamu w każdej pastylce. Aspartam to źródło fenyloalaniny – może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią. Lek zawiera izomalt – należy skonsultować się z lekarzem, jeśli stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów. Lek zawiera czerwień koszenilową (E 124) – może powodować reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: odczyny fototoksyczne (powodujące wysypkę i poparzenia słoneczne). Rzadko: pieczenie lub suchość w jamie ustnej – jeśli do tego dojdzie, można wypić szklankę wody. Bardzo rzadko: nagły obrzęk w jamie ustnej/gardle i błonach śluzowych (obrzęk naczynioruchowy – trudności w oddychaniu lub przełykaniu, wysypka, świąd, pokrzywka lub obrzęk twarzy, rąk i stóp, oczu, warg i/lub języka, zawroty głowy), trudności w oddychaniu (skurcz krtani lub oskrzeli). Częstość nieznana: ciężkie reakcje alergiczne (reakcje anafilaktyczne), reakcje alergiczne, wysypka lub świąd, zwłaszcza, jeśli dotyczy całego ciała (reakcje nadwrażliwości), miejscowa utrata wrażliwości błony śluzowej jamy ustnej (niedoczulica).

Dawkowanie pastylek do ssania Gardlox Med 3mg smak pomarańczowo-miodowy:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka: osoby dorosłe, dzieci powyżej 6. roku życia: ssać 1 pastylkę 3 razy na dobę w celu złagodzenia bólu. Maksymalna dawka dobowa: 3 pastylki. Nie stosować dłużej niż 7 dni. Należy się skonsultować z lekarzem, jeśli po 3 dniach nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia. W przypadku dzieci od 6. do 11. roku lek należy stosować pod nadzorem osoby dorosłej. Pastylki należy ssać powoli, nie połykać i nie rozgryzać.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel