Ibuprom MAX Rapid 400mg x 12 tabletek

  • Ibuprom MAX Rapid to lek działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo. Jako substancję czynną zawiera ibuprofen w postaci buprofenu sodowego dwuwodnego. Lek przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.
  • Ibuprom MAX Rapid 400mg x 12 tabletek
Producent: US Pharmacia
Kod produktu: 42340
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,99 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Ibuprom MAX Rapid 400mg:

Substancja czynna: ibuprofen – 1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg ibuprofenu sodowego dwuwodnego

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna (200M), sodu laurylosiarczan, krospowidon, powidon (K-30), krzemionka, koloidalna uwodniona, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian;
Otoczka (Opadry fx 64F580006): hypromeloza 2910, laktoza jednowodna, makrogol (E1521), potasowo-glinowy krzemian (E 555) / tytanu dwutlenek (E 171), talk, tytanu dwutlenek (E171), sodu cytrynian.
Tusz Opacode Monogramming Ink S-1-175005 Grey: szelak, alkohol izopropylowy, tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna, lak (E 132), żółcień pomarańczowa, lak (E 110), czerwień Allura AC, lak (E 129), glikol propylenowy (E 1520), alkohol n-butylowy, amonu wodorotlenek.

Działanie Ibuprom MAX Rapid:

Lek Ibuprom MAX Rapid to lek należący do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Substancja czynna leku Ibuprom MAX Rapid wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek zalecany do stosowania w przebiegu przeziębienia i grypy oraz w celu łagodzenia bólu o umiarkowanym nasileniu.

Zastosowanie Ibuprom MAX Rapid:

Łagodzenie bólu różnego pochodzenia: bóle głowy, migrena, napięciowe bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle menstruacyjne, nerwobóle, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu, gorączka różnego pochodzenia.

Przeciwwskazania do stosowania Ibuprom MAX Rapid:

Leku nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku u których występowały kiedykolwiek w przeszłości reakcje nadwrażliwości (np. pokrzywka, katar, obrzęk naczynioruchowy lub astma oskrzelowa) po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych; z czynną lub występującą w przeszłości chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia); z perforacją lub krwawieniem z przewodu pokarmowego, w przeszłości, związanymi z wcześniejszym leczeniem NLPZ; z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; w III trymestrze ciąży; ze skazą krwotoczną; w wieku poniżej 12 lat.

Dawkowanie Ibuprom MAX Rapid:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletkę co cztery godziny. Tabletki popijać wodą. Nie stosować więcej niż 3 tabletki w ciągu doby. Pacjenci w podeszłym wieku: u osób w podeszłym wieku istnieje większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Można je zminimalizować stosując najmniejsze skuteczne dawki przez jak najkrótszy okres. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli w przebiegu zakażenia jego objawy (takie jak gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel