Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Paracetamol Zentiva 500mg x 50 tabletek

  • Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Paracetamol Zentiva 500mg jest ból o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączka. Lek można stosować u osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 6. roku życia i o masie ciała powyżej 21kg.
  • Paracetamol Zentiva 500mg x 50 tabletek
Producent: Zentiva
Kod produktu: 42664
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
7,71 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Paracetamol Zentiva 500mg:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Każda tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana żelowana, skrobia kukurydziana, talk (E 553), kwas stearynowy (E 570), powidon (E 1201), potasu sorbinian (E 202).

Działanie Paracetamol Zentiva 500mg:

Lek przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia i masie ciała powyżej 21kg, u młodzieży i osób dorosłych. Produkt leczniczy Paracetamol Zentiva 500mg zawiera w swoim składzie paracetamol jako substancję czynną. Działa on przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, dlatego też lek jest wskazany do krótkotrwałego stosowania w objawowym leczeniu bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu, a także gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol Zentiva 500mg wskazany do stosowania w krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu (polecany przy bólu głowy, bólu zębów, bólu menstruacyjnym, bólach mięśni i stawów w przebiegu grypy i przeziębienia), wskazany do obniżenia gorączki. Lek dla dorosłych, młodzieży, dzieci powyżej 6. roku życia o masie ciała powyżej 21kg.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Ryzyko ciężkiego uszkodzenia wątroby występuje, gdy lek stosowany jest w dawkach wyższych niż zalecane. Nie należy pić alkoholu podczas leczenia. Zanim lek zostanie zastosowany, należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą w takich przypadkach jak: występuje choroba wątroby, występuje choroba nerek, alkohol jest nadużywany, występuje niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, występuje mała liczba czerwonych krwinek spowodowana ich nieprawidłowym rozpadem (niedokrwistość hemolityczna), podeszły wiek, występuje odwodnienie lub niedożywienie. Należy zachować ostrożność w następujących sytuacjach: pacjent ma ciężką infekcję, która może prowadzić do kwasicy metabolicznej (jeśli jednocześnie wystąpią takie objawy jak głębokie, przyspieszone, utrudnione oddychanie, nudności (mdłości), wymioty, utrata apetytu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem). Bez konsultacji z lekarzem nie stosować, jeśli u pacjenta występują problemy ze spożywaniem alkoholu. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Nie stosować tego leku jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą, jeśli stosowane są takie leki jak: niektóre leki zmniejszające krzepliwość krwi (np. warfaryna), leki na nudności i wymioty (np. metoklopramid lub domperidon), leki obniżające poziom cholesterolu (cholestyramina), kwas acetylosalicylowy, inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe należące do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), niektóre antybiotyki (ryfampicyna, chloramfenikol), niektóre leki stosowane w leczeniu dny moczanowej (probenecyd), niektóre leki stosowane w leczeniu padaczki (fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), roślinne leki zawierające ziele dziurawca, zydowudyna (stosowana w leczeniu zakażenia wirusem HIV), izoniazyd (stosowany w leczeniu gruźlicy), flukloksacylina (antybiotyk) – z powodu ryzyka zaburzenia dotyczącego krwi i płynów ustrojowych (kwasica metaboliczna z dużą luką anionową), jest to zaburzenie, które trzeba pilnie leczyć (ryzyko jego wystąpienia jest wysokie głównie u osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, posocznicą, niedożywieniem, przewlekłym alkoholizmem, u osób stosujących maksymalne dawki dobowe paracetamolu). Stosowanie z jedzeniem, piciem i alkoholem: w trakcie leczenia nie spożywać alkoholu; trzeba wiedzieć, że długotrwałe spożywanie alkoholu znacznie zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia i o masie ciała poniżej 21kg. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem. Lek ten można stosować w okresie ciąży, wskazane jest jednak stosowanie najmniejszej możliwej dawki leku przez możliwie jak najkrótszy czas. Paracetamol przenika do mleka matki, raczej nie powinien mieć wpływu na dziecko karmione piersią, zatem nie ma konieczności przerywania karmienia piersią, gdy lek stosowany jest krótkotrwale w zalecanych dawkach. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby oraz ostrego zapalenia wątroby.

Działania niepożądane:
Stosowanie tego leku jest obarczone ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych, jednak nie wystąpią one u każdego. Wystąpienie następujących objawów wymaga przerwania leczenia i konsultacji z lekarzem: reakcje nadwrażliwości, np. wysypka lub świąd (rzadko), mogą im towarzyszyć problemy z oddychaniem, obrzęk warg, języka, gardła lub policzków (bardzo rzadko); ciężkie reakcje skórne, np. łuszczenie się skóry lub powstawanie pęcherzy w jamie ustnej (bardzo rzadko), występujące w przeszłości problemy z oddychaniem po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwbólowych należących do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i u pacjenta wystąpią podobne problemy po przyjęciu tego leku (bardzo rzadko), siniaki o niewyjaśnionej przyczynie (bardzo rzadko). Inne działania niepożądane: bardzo rzadko – zaburzenia czynności wątroby.

Dawkowanie tabletek Paracetamol Zentiva 500mg:

Lek ten należy przyjmować według zaleceń lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Tabletki połykać, popijając odpowiednią ilością płynu. Lek można stosować z posiłkiem lub bez jedzenia. Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki. Zalecane dawkowanie: dzieci od 6. do 8. roku życia (21-24kg) stosować pół tabletki (250mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4-6 godzin; maksymalna dobowa dawka – 2,5 tabletki (1,25g); dzieci od 9. do 10. roku życia (25-32kg) stosować pół tabletki (250mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4-6 godzin; maksymalna dobowa dawka – 3 tabletki (1,5g); dzieci od 10. do 12. roku życia (powyżej 33kg) stosować jedną tabletkę (500mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4-6 godzin; maksymalna dobowa dawka – 4 tabletki (2g); młodzież od 12. do 15. roku życia (34-60kg) stosować jedną tabletkę (500mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4-6 godzin; maksymalna dobowa dawka – 6 tabletek (3g); osoby powyżej 15. roku życia (34-60kg) stosować jedną tabletkę (500mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4-6 godzin; maksymalna dobowa dawka – 6 tabletek (3g); osoby powyżej 15. roku życia (powyżej 60kg) stosować 1-2 tabletki (500-1000mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4-6 godzin; maksymalna dobowa dawka – 6 tabletki (3g) (lub 8 tabletek (4g) u osób powyżej 60kg i po konsultacji z lekarzem). Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia o masie ciała poniżej 21kg. Osoby z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby: dawkowanie ustala lekarz. Jeśli po 3 dniach leczenia gorączka się nie obniży lub po 5 dniach ból nie ustąpi lub pojawią się nowe objawy, należy się skonsultować z lekarzem. W przypadku dzieci tego leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel