Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Paracetamol Zentiva 500mg x 10 tabletek

  • Produkt leczniczy Paracetamol Zentiva 500mg wskazany jest do leczenia bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki. Substancją czynną leku jest paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Do stosowania u dorosłych i dzieci.
  • Paracetamol Zentiva 500mg x 10 tabletek
Producent: Zentiva
Kod produktu: 42662
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
3,87 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Paracetamol Zentiva 500mg:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Każda tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana żelowana, skrobia kukurydziana, talk (E 553), kwas stearynowy (E 570), powidon (E 1201), potasu sorbinian (E 202).

Działanie Paracetamol Zentiva 500mg:

Paracetamol to substancja czynna, która działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Produkt leczniczy Paracetamol Zentiva 500mg wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w objawowym leczeniu bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu, a także gorączki. Lek stosuje się u dzieci powyżej 6. roku życia i masie ciała powyżej 21kg, u młodzieży i dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol Zentiva 500mg wskazany do stosowania w krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego (np. ból głowy, ból zębów, ból menstruacyjny, ból mięśni i stawów podczas grypy i przeziębienia) oraz w celu obniżenia gorączki. Do stosowania u dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 6. roku życia o masie ciała powyżej 21kg.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie należy stosować tego leku jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Stosowanie leku w dawkach wyższych niż zalecane może prowadzić do ryzyka ciężkiego uszkodzenia wątroby. Nie należy pić alkoholu podczas leczenia. Przed rozpoczęciem przyjmowania tego leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: u pacjenta występuje choroba wątroby, u pacjenta występuje choroba nerek, pacjent nadużywa alkoholu, u pacjenta występuje niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, pacjent ma małą liczbę czerwonych krwinek spowodowaną ich nieprawidłowym rozpadem (niedokrwistość hemolityczna), pacjent jest w podeszłym wieku, pacjent jest odwodniony lub niedożywiony. Należy zachować ostrożność jeśli: pacjent ma ciężką infekcję, która może prowadzić do kwasicy metabolicznej (jej objawami są: głębokie, przyspieszone, utrudnione oddychanie, nudności (mdłości), wymioty, utrata apetytu; należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli te objawy wystąpią jednocześnie). Nie należy przyjmować tego leku bez konsultacji z lekarzem, jeśli u pacjenta występują problemy ze spożywaniem alkoholu. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia i o masie ciała poniżej 21kg. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Nie stosować tego leku jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Przed zastosowaniem tego leku, należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą, jeśli stosowane są takie leki jak: niektóre leki zmniejszające krzepliwość krwi (np. warfaryna), leki na nudności i wymioty (np. metoklopramid lub domperidon), leki obniżające poziom cholesterolu (cholestyramina), kwas acetylosalicylowy, inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe należące do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), niektóre antybiotyki (ryfampicyna, chloramfenikol), niektóre leki stosowane w leczeniu dny moczanowej (probenecyd), niektóre leki stosowane w leczeniu padaczki (fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), roślinne leki zawierające ziele dziurawca, zydowudyna (stosowana w leczeniu zakażenia wirusem HIV), izoniazyd (stosowany w leczeniu gruźlicy), flukloksacylina (antybiotyk) – ze względu na poważne ryzyko zaburzenia dotyczącego krwi i płynów ustrojowych (kwasicy metabolicznej z dużą luką anionową), które należy pilnie leczyć i które może wystąpić szczególnie u osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, posocznicą, niedożywieniem, przewlekłym alkoholizmem, a także u osób stosujących maksymalne dawki dobowe paracetamolu. Stosowanie z jedzeniem, piciem i alkoholem: podczas leczenia nie spożywać alkoholu; długotrwałe spożywanie alkoholu znacznie zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem. Można stosować w okresie ciąży, jednakże w najmniejszej możliwej dawce i przez możliwie jak najkrótszy czas. Paracetamol przenika do mleka matki, ale jest mało prawdopodobne, aby miał wpływ na dziecko karmione piersią. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią podczas krótkotrwałego leczenia zalecanymi dawkami tego leku. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby. Nie stosować w przypadku ostrego zapalenia wątroby.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia poniższych objawów należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem: reakcje nadwrażliwości, np. wysypka lub świąd (rzadko), którym czasami towarzyszą problemy z oddychaniem, obrzęk warg, języka, gardła lub policzków (bardzo rzadko); ciężkie reakcje skórne, np. łuszczenie się skóry lub powstawanie pęcherzy w jamie ustnej (bardzo rzadko), występujące w przeszłości problemy z oddychaniem po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwbólowych należących do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i u pacjenta wystąpią podobne problemy po przyjęciu tego leku (bardzo rzadko), siniaki o niewyjaśnionej przyczynie (bardzo rzadko). Inne działania niepożądane: bardzo rzadko – zaburzenia czynności wątroby.

Dawkowanie tabletek Paracetamol Zentiva 500mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecane dawkowanie: dzieci od 6. do 8. roku życia (21-24kg) stosować pół tabletki (250mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4-6 godzin; maksymalna dobowa dawka – 2,5 tabletki (1,25g); dzieci od 9. do 10. roku życia (25-32kg) stosować pół tabletki (250mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4-6 godzin; maksymalna dobowa dawka – 3 tabletki (1,5g); dzieci od 10. do 12. roku życia (powyżej 33kg) stosować jedną tabletkę (500mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4-6 godzin; maksymalna dobowa dawka – 4 tabletki (2g); młodzież od 12. do 15. roku życia (34-60kg) stosować jedną tabletkę (500mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4-6 godzin; maksymalna dobowa dawka – 6 tabletek (3g); osoby powyżej 15. roku życia (34-60kg) stosować jedną tabletkę (500mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4-6 godzin; maksymalna dobowa dawka – 6 tabletek (3g); osoby powyżej 15. roku życia (powyżej 60kg) stosować 1-2 tabletki (500-1000mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4-6 godzin; maksymalna dobowa dawka – 6 tabletki (3g) (lub 8 tabletek (4g) u osób powyżej 60kg i po konsultacji z lekarzem). Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia o masie ciała poniżej 21kg. Osoby z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby: dawkowanie ustala lekarz. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Czas leczenia: w przypadku, gdy gorączka nie zmniejszy się w ciągu 3 dni, a ból nie ustąpi lub objawy nasilą się w ciągu 5 dni lub pojawią się inne objawy, należy skonsultować się z lekarzem. U dzieci nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Tabletki połykać i popijać odpowiednią ilością płynu. Można przyjmować z jedzeniem lub bez posiłku. Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel