VIOLA Szybki Test na Chlamydię x 1 sztuka

  • Wyrób medyczny do samokontroli Viola Szybki Test na Chlamydię przeznaczony do stosowania w celu wykrywania bakterii Chlamydia trachomatis. Wskazaniem do stosowania testu jest m.in. podejrzenie, że podczas stosunku seksualnego doszło do zakażenia.
  • VIOLA Szybki Test na Chlamydię x 1 sztuka
Producent: Farmabol
Kod produktu: 42682
Przechowywanie: temperatura pokojowa
85,14 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

W zestawie Viola Szybki Test na Chlamydię:

Urządzenie testowe w foliowym etui ze środkiem pochłaniającym wilgoć, probówka z buforem, wacik wymazowy, instrukcja użytkowania w języku polskim.

Działanie Viola Szybki Test na Chlamydię:

Antygenowy test do samokontroli. Wyrób medyczny Viola Szybki Test na Chlamydię pomaga wykrywać bakterie Chlamydia trachomatis. Produkt charakteryzuje się wysoką czułością – 85,7% i specyficznością – 98,3%. Bakteria Chlamydia trachomatis rozprzestrzenia się głównie drogą płciową – podczas seksu waginalnego, oralnego i analnego. Może się również zdarzyć, że do zakażenia dojdzie podczas porodu, u noworodka może wówczas dojść do zapalenia płuc lub poważnej infekcji oka (zapalenie spojówek – oftalmia noworodkowa). Test można wykorzystywać jako środek pomocniczy do oceny i diagnozy klinicznej osoby zakażonej. Badanie zaleca się wykonać około 2 tygodnie po możliwym kontakcie z patogenem. Nieleczona chlamydioza może mieć poważne konsekwencje, np. niepłodność.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Viola Szybki Test na Chlamydię przeznaczony do wykrywania bakterii Chlamydia trachomatis. Test wskazany jest do stosowania u kobiet (a także mężczyzn), u których występują objawy wskazujące na infekcję, u partnerów seksualnych osób z potwierdzoną lub podejrzewaną chlamydią, u osób aktywnych seksualnie poniżej 25. roku życia, u osób poniżej 25. roku życia, które były leczone z powodu chlamydii w ciągu ostatnich trzech miesięcy, u osób, które obawiają się, że mogło dojść do zakażenia (jeśli ekspozycja miała miejsce w ciągu poprzednich dwóch tygodni, należy wykonać test i powtórzyć dwa tygodnie po ekspozycji), u osób, które miały przynajmniej dwóch partnerów seksualnych w ciągu ostatniego roku, u wszystkich kobiet, które zgłaszają się do przerwania ciąży, u wszystkich osób, które zgłaszają się do wenerologa lub ginekologa z objawami wskazującymi na zakażenie, u matek niemowląt z zakażeniem chlamydiami (np. noworodkowe zapalenie spojówek lub zapalenie płuc), u kobiet, które chcą skorzystać z antykoncepcji wewnątrzmacicznej (IUCD) lub systemu domacicznego (IUS), a zostały zidentyfikowane jako zagrożone chorobami przenoszonymi drogą płciową. Test zaleca się wykonywać corocznie lub częściej, jeśli dana osoba zmieniła partnera seksualnego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Jeśli opakowanie było uszkodzone, nie używać testu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w okresie ciąży. Nie stosować podczas krwawienia miesięcznego oraz 3 dni po jego zakończeniu. Nie stosować w przypadku infekcji dróg moczowych.

Sposób użycia Szybkiego Testu na Chlamydię Viola:

Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją. Test zaleca się wykonać około 2 tygodnie po potencjalnym kontakcie z patogenem. Najpierw należy pobrać próbkę wymazu z pochwy. Zaleca się przybrać wygodną pozycję, najlepiej taką, w jakiej aplikuje się tampon. Wacik należy ostrożnie wsunąć do pochwy i wsunąć aż do szyjki macicy, czyli górnego końca pochwy. Wacik należy obracać przez około 30 sekund, po czym powoli wysunąć. Przed pobraniem próbki należy wstrzymać się z oddawaniem moczu przynajmniej przez godzinę. Wacik zanurzyć w butelce z roztworem buforowym. Musi on dotykać dna. Wacik należy obracać i nacisnąć kilka razy o ścianki buteleczki. Należy to zrobić dokładnie, aby próbka zmieszała się z roztworem buforowym. Pozostawić wacik przez 5 minut w probówce. Po tym czasie wyjąć wacik, zamknąć probówkę i lekko potrząsnąć. Odłamać końcówkę. Dwie krople roztworu umieścić w polu S na kasetce testowej. Odczekać 15 minut. Wynik odczytany po 20 minutach nie powinien być interpretowany. Interpretacja wyniku: wynik pozytywny – pojawiają się dwie purpurowe linie – jedna w strefie kontrolnej C i jedna w strefie testowej T; wynik negatywny – pojawia się tylko jedna linia w strefie kontrolnej C; wynik nieważny – nie pojawia się linia w strefie kontrolnej C. Jeśli wynik wyjdzie pozytywny, należy się skonsultować z lekarzem. Jeśli wynik jest negatywny, to jest wysoce nieprawdopodobne, aby występowało zakażenie, zaleca się jednak regularnie badać. Po wykonaniu testu należy dokładnie umyć ręce. Wszystkie części testu należy wyrzucić.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel