Polecane produkty
W zestawie Viola Szybki Test na Chlamydię:
Urządzenie testowe w foliowym etui ze środkiem pochłaniającym wilgoć, probówka z buforem, wacik wymazowy, instrukcja użytkowania w języku polskim.
Działanie Viola Szybki Test na Chlamydię:
Antygenowy test do samokontroli. Wyrób medyczny Viola Szybki Test na Chlamydię pomaga wykrywać bakterie Chlamydia trachomatis. Produkt charakteryzuje się wysoką czułością – 85,7% i specyficznością – 98,3%. Bakteria Chlamydia trachomatis rozprzestrzenia się głównie drogą płciową – podczas seksu waginalnego, oralnego i analnego. Może się również zdarzyć, że do zakażenia dojdzie podczas porodu, u noworodka może wówczas dojść do zapalenia płuc lub poważnej infekcji oka (zapalenie spojówek – oftalmia noworodkowa). Test można wykorzystywać jako środek pomocniczy do oceny i diagnozy klinicznej osoby zakażonej. Badanie zaleca się wykonać około 2 tygodnie po możliwym kontakcie z patogenem. Nieleczona chlamydioza może mieć poważne konsekwencje, np. niepłodność.
Zastosowanie:
Wyrób medyczny Viola Szybki Test na Chlamydię przeznaczony do wykrywania bakterii Chlamydia trachomatis. Test wskazany jest do stosowania u kobiet (a także mężczyzn), u których występują objawy wskazujące na infekcję, u partnerów seksualnych osób z potwierdzoną lub podejrzewaną chlamydią, u osób aktywnych seksualnie poniżej 25. roku życia, u osób poniżej 25. roku życia, które były leczone z powodu chlamydii w ciągu ostatnich trzech miesięcy, u osób, które obawiają się, że mogło dojść do zakażenia (jeśli ekspozycja miała miejsce w ciągu poprzednich dwóch tygodni, należy wykonać test i powtórzyć dwa tygodnie po ekspozycji), u osób, które miały przynajmniej dwóch partnerów seksualnych w ciągu ostatniego roku, u wszystkich kobiet, które zgłaszają się do przerwania ciąży, u wszystkich osób, które zgłaszają się do wenerologa lub ginekologa z objawami wskazującymi na zakażenie, u matek niemowląt z zakażeniem chlamydiami (np. noworodkowe zapalenie spojówek lub zapalenie płuc), u kobiet, które chcą skorzystać z antykoncepcji wewnątrzmacicznej (IUCD) lub systemu domacicznego (IUS), a zostały zidentyfikowane jako zagrożone chorobami przenoszonymi drogą płciową. Test zaleca się wykonywać corocznie lub częściej, jeśli dana osoba zmieniła partnera seksualnego.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Jeśli opakowanie było uszkodzone, nie używać testu.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w okresie ciąży. Nie stosować podczas krwawienia miesięcznego oraz 3 dni po jego zakończeniu. Nie stosować w przypadku infekcji dróg moczowych.
Sposób użycia Szybkiego Testu na Chlamydię Viola:
Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją. Test zaleca się wykonać około 2 tygodnie po potencjalnym kontakcie z patogenem. Najpierw należy pobrać próbkę wymazu z pochwy. Zaleca się przybrać wygodną pozycję, najlepiej taką, w jakiej aplikuje się tampon. Wacik należy ostrożnie wsunąć do pochwy i wsunąć aż do szyjki macicy, czyli górnego końca pochwy. Wacik należy obracać przez około 30 sekund, po czym powoli wysunąć. Przed pobraniem próbki należy wstrzymać się z oddawaniem moczu przynajmniej przez godzinę. Wacik zanurzyć w butelce z roztworem buforowym. Musi on dotykać dna. Wacik należy obracać i nacisnąć kilka razy o ścianki buteleczki. Należy to zrobić dokładnie, aby próbka zmieszała się z roztworem buforowym. Pozostawić wacik przez 5 minut w probówce. Po tym czasie wyjąć wacik, zamknąć probówkę i lekko potrząsnąć. Odłamać końcówkę. Dwie krople roztworu umieścić w polu S na kasetce testowej. Odczekać 15 minut. Wynik odczytany po 20 minutach nie powinien być interpretowany. Interpretacja wyniku: wynik pozytywny – pojawiają się dwie purpurowe linie – jedna w strefie kontrolnej C i jedna w strefie testowej T; wynik negatywny – pojawia się tylko jedna linia w strefie kontrolnej C; wynik nieważny – nie pojawia się linia w strefie kontrolnej C. Jeśli wynik wyjdzie pozytywny, należy się skonsultować z lekarzem. Jeśli wynik jest negatywny, to jest wysoce nieprawdopodobne, aby występowało zakażenie, zaleca się jednak regularnie badać. Po wykonaniu testu należy dokładnie umyć ręce. Wszystkie części testu należy wyrzucić.