Mosbito Tropical aerozol 90ml

  • Mosbito Tropical aerozol stanowi skuteczną ochronę przed ukąszeniami meszek, kleszczy i komarów – również tropikalnych gatunków. Substancją czynną preparatu jest DEET (50%). Aerozol jest przeznaczony wyłącznie do stosowania u osób dorosłych.
  • Mosbito Tropical aerozol 90ml
Producent: Bros
Kod produktu: 42770
Przechowywanie: temperatura pokojowa
36,22 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Mosbito Tropical aerozol:

N,N-dietyIo-m-toluamid (DEET) – 50% (50g/100g), geraniol – 0,005g/100g.

Działanie Mosbito Tropical aerozol:

Preparat zawiera najwyższe dopuszczalne w Polsce stężenie DEET, czyli 50%. Mosbito Tropical aerozol jest skutecznym środkiem odstraszającym komary (także tropikalne), kleszcze i meszki. Czas działania jest długi: preparat zabezpiecza przed ukąszeniem komarów pospolitych aż do 12 godzin od aplikacji, przed ukąszeniem meszek i komarów tropikalnych aż do 10 godzin od aplikacji, przed ukąszeniami kleszczy do 9 godzin od aplikacji. Skuteczność wobec kleszczy została potwierdzona na gatunku będącym wektorem boreliozy. Aerozol ma przyjemny zapach, nie pozostawia tłustych śladów. Opakowanie zapewnia wygodną aplikację, preparat łatwo się rozpyla, innowacyjne zamknięcie ON/OFF chroni przed przypadkowym użyciem przez dzieci.

Zastosowanie:
Mosbito Tropical aerozol przeznaczony jako środek do odstraszania komarów (również komarów tropikalnych), meszek i kleszczy. Dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Pozwolenie: MZ 9030/22. Działa drażniąco na oczy. Unikać kontaktu produktu z oczami, skórą wokół oczu, błoną śluzową oraz uszkodzoną skórą. W rzadkich przypadkach może powodować wystąpienie podrażnienia skóry. Zaleca się rozpylać na świeżym powietrzu lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Unikać bezpośredniego wdychania rozpylanego produktu lub rozpylania produktu na oczy. W przypadku złego samopoczucia po aplikacji należy się skonsultować z lekarzem. Pierwsza pomoc: w przypadku kontaktu ze skórą – jeśli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane, skórę należy umyć wodą i mydłem, w razie potrzeby należy się skonsultować z lekarzem; w przypadku kontaktu z oczami – może wystąpić zaczerwienienie, podrażnienie, łzawienie, jeśli preparat dostanie się do oczu, należy je płukać wodą przez 10-15 minut (nie należy stosować silnego strumienia wody, gdyż może dojść do uszkodzenia rogówki), osoby, które mają założone soczewki kontaktowe, powinni je zdjąć, o ile jest to łatwe do zrobienia, a następnie dalej płukać oko, dodatkowo należy chronić niepodrażnione oko, w razie potrzeby należy się skonsultować z lekarzem; w przypadku spożycia – usta przepłukać wodą, następnie wypić około pół litra wody, jeśli osoba jest nieprzytomna, nie należy podawać jej niczego do ust, zaleca się wezwać lekarza. Łatwopalny aerozol. Pojemnik pod ciśnieniem: ogrzanie grozi wybuchem. Chronić przed dziećmi. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Nie rozpylać nad otwartym ogniem lub innym źródłem zapłonu. Nie przekłuwać, nie spalać, nawet po zużyciu. Chronić przed światłem słonecznym i działaniem temperatury przekraczającej 50st. C.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować u dzieci. Nie stosować na błony śluzowe. Nie stosować na podrażnioną i uszkodzoną skórę. Nie stosować na plastik (np. okulary, zegarki, aparatu fotograficzne, kamery, itp.), tkaniny syntetyczne (m.in. tzw. oddychające czy Goretex itp.) oraz malowane i lakierowane powierzchnie.

Sposób użycia aerozolu Mosbito Tropical:

Produkt biobójczy należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Należy zapoznać się z informacjami znajdującymi się na opakowaniu. Osoby dorosłe: stosować raz dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej liczby aplikacji. Nieosłoniętą skórę, narażoną na kontakt z owadami należy równomiernie spryskać aerozolem z odległości 15-20cm. Maksymalny czas oprysku na jedną aplikację powinien wynosić nie dłużej niż 9 sekund na osobę dziennie. Preparat można rozprowadzić dłonią. Można stosować na twarz, przy czym nie należy jej spryskiwać, preparat należy nanieść na dłonie, a następnie rozprowadzić na skórze twarzy i szyi. Po aplikacji dokładnie umyć ręce. Po powrocie do domu należy umyć skórę wodą z mydłem, a odzież wyprać. Warunki atmosferyczne i potliwość skóry mają wpływ na skuteczność produktu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel