ConvaMax Superabsorber przylepny opatrunek leczniczy 15cm x 15cm x 1 sztuka

  • ConvaMax Superabsorber przylepny opatrunek leczniczy to wyrób medyczny wskazany do stosowania na rany z obfitym wysiękiem. Jest to opatrunek jałowy, przylepny z superabsorbentem. Wskazany jest m.in. przy odleżynach i owrzodzeniach kończyn dolnych.
  • ConvaMax Superabsorber przylepny opatrunek leczniczy 15cm x 15cm x 1 sztuka
Producent: Convatec Limited
Kod produktu: 43112
28,03 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Działanie ConvaMax Superabsorber przylepny opatrunek leczniczy:

Wyrób medyczny ConvaMax Superabsorber przylepny opatrunek leczniczy wskazany do opatrywania ran z obfitym wysiękiem. Jest to przylepny, jałowy opatrunek z superabsorbentem. Zaleca się go stosować na owrzodzenia kończyn dolnych, odleżyny, owrzodzenia stopy cukrzycowej i rany pooperacyjne, w których doszło do rozejścia się brzegów. Opatrunek dzięki unikalnej konstrukcji ułatwia gospodarowanie płynami, zapewniając optymalne wilgotne środowisko rany, co sprzyja szybszemu gojeniu się rany. Chłonna warstwa cechuje się doskonałymi właściwościami absorpcyjnymi i zamyka wysięk, zmniejsza ryzyko maceracji i uszkodzenia skóry wokół rany.

Zastosowanie:

Wyrób medyczny ConvaMax Superabsorber przylepny opatrunek leczniczy przeznaczony do stosowania na owrzodzenia kończyn dolnych, owrzodzenia stopy cukrzycowej, odleżyny, rany pooperacyjne, gdy doszło do rozejścia brzegów. Rozmiar: 15cm x 15cm.

Informacje dodatkowe:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować, jeśli opakowanie było wcześniej otwierane lub uszkodzone. Nie używać ponownie. Nie należy przecinać opatrunku, osłona musi pozostać nienaruszona. Jeśli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy lub działania niepożądane, należy zaprzestać stosowania i skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku stwierdzonej alergii lub nadwrażliwości na opatrunek lub jego składniki. Nie stosować w przypadku ran suchych lub z małym wysiękiem. Nie stosować na oczy, błony śluzowe lub w jamach rany, ponieważ opatrunek puchnie podczas absorpcji. Nie stosować na oparzenia trzeciego stopnia. Nie stosować na krwawienia tętnicze i mocno krwawiące rany.

Sposób użycia przylepnego opatrunku leczniczego ConvaMax Superabsorber:

Stosować zgodnie z przeznaczeniem, przed użyciem przeczytać instrukcję stosowania. Podczas aplikacji opatrunku należy zachować zasady higieny, przed rozpoczęciem należy dokładnie umyć ręce. Ranę oczyścić z zanieczyszczeń, skórę wokół niej delikatnie osuszyć. Ostrożnie wyjąć opatrunek z opakowania tak, aby zminimalizować ryzyko jego dotknięcia. Całą powierzchnię rany przykryć opatrunkiem, kierując białą stronę do dołu, niebieską na zewnątrz. Następnie opatrunek owinąć bandażem lub opaską. Należy pamiętać, że trzeba dobrać odpowiedni rozmiar opatrunku do rozmiaru rany, rana i jej brzegi powinny być dobrze zakryte. Opatrunek ten można stosować jako opatrunek pierwotny lub opatrunek wtórny (pokrywający). Częstotliwość zmiany zależy od poziomu wysięku. W przypadku problemu ze zdjęciem opatrunku, można go zwilżyć solą fizjologiczną. Po zużyciu opatrunek należy utylizować jako odpady medyczne.

Producent: Convatec Limited

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel