FARMABOL Test na infekcje w moczu x 2 sztuki

  • .Wyrób medyczny Farmabol Test na infekcje w moczu przeznaczony jest do samodzielnego wykonania z próbki moczu. Badanie pozwala na wykrywanie podstawowych parametrów (białko, azotyny i leukocyty), które mogą świadczyć o zakażeniu dróg moczowych.
  • FARMABOL Test na infekcje w moczu x 2 sztuki
Producent: Farmabol
Kod produktu: 43171
37,75 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

W zestawie Farmabol Test na infekcje w moczu:

Opakowanie foliowe z pojedynczym paskiem testowym i środkiem osuszającym – 2szt., instrukcja użycia.

Działanie Farmabol Test na infekcje w moczu:

Farmabol Test na infekcje w moczu to wyrób medyczny, który w próbce moczu wykrywa podstawowe parametry mogące wskazywać na zakażenie dróg moczowych – białko, leukocyty, azotyny. Badanie zaleca się przeprowadzać z pierwszej porannej zbiórki moczu, jest on najbardziej skoncentrowany. Test paskowy do diagnostyki in vitro, określa w jakościowy sposób obecność podwyższonego poziomu białka, azotynów i leukocytów w moczu. Białko w moczu może wskazywać m.in. na infekcje układu moczowego i uszkodzenie nerek, azotyny w moczu zwykle oznaczają infekcję bakteryjną (np. wywołaną przez bakterie Escherichia coli), leukocyty w moczu świadczą o toczącej się infekcji.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Farmabol Test na infekcje w moczu przeznaczony do stosowania w celu samodzielnego wykonania w domu. Badanie jest pomocne przy wstępnej diagnostyce wystąpienia infekcji dróg moczowych. Do stosowania u osób dorosłych – kobiet i mężczyzn oraz u młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować po upływie terminu ważności. Nie stosować jeśli opakowanie jest uszkodzone. Produkt jest przeznaczony do stosowania w diagnostyce in vitro. Wyrób medyczny przeznaczony jest do wstępnej diagnostyki w warunkach domowych i nie zastępuje porady lekarskiej. Pozytywny wynik testu należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem. Produkt do jednorazowego użytku.

Sposób użycia Testu na infekcje w moczu Farmabol:

Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przed wykonaniem testu należy przeczytać instrukcję. Prawidłowe wykonanie badania jest kluczowe dla otrzymania wiarygodnego wyniku. Badanie zaleca się wykonywać z próbki porannego moczu, który jest najbardziej skoncentrowany. Mocz do testu nie może mieć kontaktu z wodą, środkami dezynfekującymi i czyszczącymi. Kobiety nie powinny wykonywać badania podczas miesiączki i trzy dni po jej zakończeniu. Próbka nie może być zanieczyszczona wydzieliną z pochwy, może bowiem dać wynik fałszywy. Otwórz opakowanie foliowe, ostrożnie wyjąć pasek testowy. Nie dotykać pola testowego, środek osuszający wyrzucić. Pasek testowy zanurzyć w zebranej próbce moczu, wszystkie trzy pola testu powinny być zamoczone przez około dwie sekundy. Wyjąć pasek testowy z moczu, wytrzeć nadmiar moczu o krawędź pojemnika. Pasek testowy położyć poziomo na otwartym opakowaniu foliowym, należy unikać rozlania moczu na inne powierzchnie. Odczekać 60 sekund, odczytać wynik. Interpretacja wyniku: białko – wskaźnik na teście wchodzi w reakcję z białkiem w moczu i zmienia kolor na zielony, limit wykrywania – około 15mg/dl; azotyny – bakterie gram-ujemne w moczu zamieniają azotany z diety w azotyny, które wchodzą w reakcję ze środkiem chemicznym w polu testu i pozostawiają różowy cień, limit wykrywania – około 0,05mg/dl; leukocyty – enzym (esteraza) granulocytów (jeden z głównych rodzajów leukocytów) umożliwia reakcję chemiczną, która zabarwia pola testu na fioletowo, leukocyty inne niż granulocyty nie mogą być wykryte, limit wykrywania – około 10/μl. Po użyciu wszystkie elementy testu wyrzucić.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel