Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Paracetamol Filofarm 500mg x 50 tabletek

  • Produkt leczniczy Paracetamol Filofarm 500mg wskazany jest do stosowania w leczeniu bólu (m.in. bólu głowy, bólu zęba, bolesnego miesiączkowania) oraz gorączki. Przeznaczony jest do stosowania u dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia.
  • Paracetamol Filofarm 500mg x 50 tabletek
Producent: Filofarm
Kod produktu: 43146
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
10,04 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Paracetamol Filofarm 500mg:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Jedna tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobia, poliwinylopirolidon, kwas stearynowy.

Działanie Paracetamol Filofarm 500mg:

Substancją czynną leku jest paracetamol, działa on przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Hamuje cyklooksygenazę kwasu arachidonowego, zapobiega tworzeniu się prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym. Dzięki zmniejszeniu stężenia prostaglandyn w podwzgórzu działa przeciwgorączkowo. Działanie przeciwbólowe zbliżone jest do działania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednak paracetamol w odróżnieniu od nich nie hamuje obwodowej syntezy prostaglandyn, przez co nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla nich działań niepożądanych. Paracetamol nie wpływa na agregację płytek krwi. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol Filofarm 500mg wskazany do stosowania w bólach o różnej etiologii: bóle głowy, mięśni, zębów, stawów, nerwobóle, bóle miesiączkowe; w gorączce, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek przeznaczony do stosowania u młodzież powyżej 12. roku życia i u dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w następujących sytuacjach: u pacjenta występuje łagodna do umiarkowanej niewydolność wątroby (w tym zespół Gilberta), ostre zapalenie wątroby, pacjent jednocześnie leczy się innymi lekami, które mają wpływ na czynność wątroby, pacjent nadużywa alkoholu, pacjent niedostatecznie się odżywia, gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby; u pacjenta występuje niewydolność nerek; u pacjenta występuje astma oskrzelowa. Należy skonsultować się z lekarzem również, gdy powyższe sytuacje występowały w przeszłości. Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania nie należy stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol i dlatego należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu. Stosowanie u dzieci i młodzieży: lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Leku nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Paracetamol może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny). Jednoczesne podawanie z ryfampicyną (antybiotyk), izoniazydem (lek przeciwgruźliczy), barbituranami (lek nasenny), lekami przeciwpadaczkowymi, diflunizalem (niesteroidowy lek przeciwzapalny), sulfinpirazonem (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej) lub innymi lekami o podobnym wpływie na wątrobę (indukującymi enzymy mikrosomowe), zwiększa ryzyko jej uszkodzenia. Paracetamol podawany łącznie z inhibitorami monoaminooksydazy (np. selegilina – lek stosowany w leczeniu depresji i niedociśnienia tętniczego) może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę. Stosowanie paracetamolu łącznie z zydowudyną (lek przeciwwirusowy) może powodować neutropenię (zagrażający życiu niedobór neutrofilów) oraz zwiększać ryzyko uszkodzenia wątroby. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu. Stosowanie z jedzeniem i piciem: nie spożywać alkoholu w okresie leczenia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym lek można stosować u kobiet w ciąży tylko, gdy jest to konieczne. Należy wówczas stosować możliwie najmniejszą dawkę skutecznie łagodzącą ból lub obniżającą gorączkę i przyjmować lek przez możliwie jak najkrótszy czas. Jeżeli ból nie zostanie złagodzony lub gorączka się nie obniży lub konieczne będzie zwiększenie częstości przyjmowania leku, należy skonsultować się z lekarzem. Paracetamol w niewielkich ilościach przenika do mleka matki. Paracetamol w dawkach terapeutycznych można stosować u kobiet karmiących piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie ma wpływu na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować, jeśli stwierdzono ciężką niewydolność wątroby lub nerek. Nie stosować, jeśli stwierdzono wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub niedokrwistość hemolityczną. Nie stosować, jeśli stwierdzono wrodzony niedobór reduktazy methemoglobinowej. Nie stosować, gdy pacjent przyjmuje inhibitory monoaminooksydazy (MAO) (np. selegilina – lek stosowany w leczeniu depresji i niedociśnienia tętniczego) oraz przez okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.

Działania niepożądane:
U niektórych osób w trakcie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, świąd, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny (zagrażające życiu niedostateczne ukrwienie narządów wskutek gwałtownego spadku ciśnienia krwi spowodowanego gwałtownie przebiegającą reakcją uczuleniową). Bardzo rzadko: zaburzenia hematologiczne, tj. małopłytkowość (niedobór płytek krwi) i agranulocytoza (całkowity lub prawie całkowity brak granulocytów). Notowano również bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych. Lek stosowany przez dłuższy czas w dużych dawkach lub przedawkowany może spowodować uszkodzenie wątroby i nerek.

Dawkowanie tabletek Paracetamol Filofarm 500mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka: osoby dorosłe – zwykle stosuje się doustnie 1-2 tabletki (co odpowiada 500-1000mg paracetamolu), w razie konieczności dawkę powtarzać 3-4 razy na dobę (maksymalnie w ciągu doby 8 tabletek, co odpowiada 4000mg paracetamolu). Między kolejnymi dawkami należy zachować przynajmniej 4-godzinny odstęp. Bez konsultacji można stosować maksymalnie przez 3 dni. Młodzież powyżej 12. roku życia: zwykle stosuje się doustnie 1 tabletkę (co odpowiada 500mg paracetamolu), w razie konieczności dawkę można powtórzyć 3-4 razy na dobę (maksymalnie w ciągu doby 4 tabletki, co odpowiada 2000mg paracetamolu). Między kolejnymi dawkami należy zachować przynajmniej 4-godzinny odstęp. Bez konsultacji można stosować maksymalnie przez 3 dni. Lek należy przyjmować po posiłku, popijać wodą. Osoby z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby: stosowanie u osób z niewydolnością nerek lub wątroby jest przeciwwskazane. W przypadku zaburzeń czynności wątroby lub zespołu Gilberta należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. Skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60mg/kg na dobę (maksymalna dawka dobowa wynosi 2g). Należy zachować szczególną ostrożność, gdyż lek może działać toksycznie na wątrobę. W przypadku wrażenia, że lek działa za mocno lub za słabo, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli po trzech dniach nie nastąpi poprawa lub pacjent się gorzej poczuje, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel