Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

ConvaMax Superabsorber przylepny opatrunek leczniczy 10cm x 10cm x 1 sztuka

  • Wyrób medyczny ConvaMax Superabsorber przylepny opatrunek leczniczy jest przeznaczony do stosowania w przypadku ran z obfitym wysiękiem, takich jak np. odleżyny, owrzodzenia kończyn dolnych. Jałowy opatrunek wyposażony jest w superabsorbent.
  • ConvaMax Superabsorber przylepny opatrunek leczniczy 10cm x 10cm x 1 sztuka
Producent: Convatec Limited
Kod produktu: 43142
13,33 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Działanie ConvaMax Superabsorber przylepny opatrunek leczniczy:

Wskazaniem do stosowania wyrobu medycznego ConvaMax Superabsorber przylepny opatrunek leczniczy są rany z obfitym wysiękiem. Przede wszystkim sprawdzi się on do opatrywania owrzodzeń kończyn dolnych, odleżyn, owrzodzeń stopy cukrzycowej i ran pooperacyjnych, w których doszło do rozejścia się brzegów. Opatrunek z superabsorbentem jest jałowy i przylepny. Jego unikalna konstrukcja umożliwia odpowiednie gospodarowanie płynami, tym samym wpływa na uzyskanie optymalnego wilgotnego środowiska rany. Sprzyja to jej szybszemu gojeniu się. Chłonna warstwa o doskonałych właściwościach absorpcyjnych zamyka wysięk, zmniejsza ryzyko maceracji i uszkodzenia skóry wokół rany.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny ConvaMax Superabsorber przylepny opatrunek leczniczy przeznaczony do opatrywania owrzodzeń kończyn dolnych, owrzodzeń stopy cukrzycowej, odleżyn oraz ran pooperacyjnych w sytuacji, gdy brzegi rany się rozeszły. Rozmiar opatrunku: 10cm x 10cm.

Informacje dodatkowe:
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie używać ponownie. Nie przecinać opatrunku, gdyż jego osłona musi pozostać nienaruszona. Nie stosować w przypadku, gdy opakowanie było wcześniej otwierane lub uszkodzone. Należy zaprzestać stosowania opatrunku i skonsultować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy lub działania niepożądane.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku stwierdzonej alergii lub nadwrażliwości na opatrunek lub jego składniki. Nie stosować na rany suche lub z małym wysiękiem. Nie stosować na oczy, błony śluzowe. Nie stosować w jamach rany, ponieważ opatrunek puchnie podczas absorpcji. Nie stosować na oparzenia trzeciego stopnia. Nie stosować na krwawienia tętnicze i mocno krwawiące rany.

Sposób użycia przylepnego opatrunku leczniczego ConvaMax Superabsorber:

Należy stosować zgodnie z przeznaczeniem. Należy zapoznać się z instrukcją przed zastosowaniem. Przed nałożeniem opatrunku należy dokładnie umyć ręce. Zabieg należy przeprowadzać z zachowaniem zasad higieny. Ranę oczyścić z zanieczyszczeń, skórę wokół niej delikatnie osuszyć. Opatrunek wyjmować z opakowania bardzo ostrożnie, aby unikać jego dotykania. Białą stroną do dołu położyć opatrunek na całej powierzchni rany. Niebieska strona powinna być na zewnątrz. W celu podtrzymania opatrunku założyć opaskę lub bandaż. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar opatrunku do rozmiaru rany, gdyż cała rana i jej brzegi powinny być właściwie zakryte. Opatrunek nadaje się do stosowania jako opatrunek pierwotny lub opatrunek wtórny (pokrywający). Częstotliwość zmiany jest uzależniona od poziomu wysięku. Gdy pojawi się problem ze zdjęciem, można go zwilżyć solą fizjologiczną. Zużyty opatrunek należy utylizować jako odpady medyczne.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel