Ziele Dziurawca 50g

  • Produkt leczniczy Ziele Dziurawca wskazany jest do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego. Tradycyjnie lek stosowany jest m.in. w okresowym wyczerpaniu umysłowym, w objawowym leczeniu łagodnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych (uczucie dyskomfortu).
  • Ziele Dziurawca 50g
Krótka data: 31-12-2023
Producent: Kawon
Kod produktu: 4519
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: suplement diety
5,87 zł
1,76 zł
Oszczędzasz 70% (4,11 zł).
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Ziele Dziurawca:

Substancja czynna: ziele dziurawca (Hyperici herba). 1g produktu zawiera 1g Hypericum perforatum L., herba (ziele dziurawca).

Działanie Ziele Dziurawca:

Produkt leczniczy Ziele Dziurawca jest tradycyjnym lekiem roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Napar można stosować doustnie lub miejscowo na skórę. Tradycyjnie wskazany jest do stosowania łagodząco w okresowym wyczerpaniu umysłowym, w objawowym leczeniu łagodnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, w objawowym leczeniu łagodnych stanów zapalnych skóry oraz pomocniczo w niewielkich powierzchniowych uszkodzeniach skóry.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Ziele Dziurawca wskazany do stosowania doustnego w okresowym wyczerpaniu umysłowym, dolegliwościach żołądkowo-jelitowych oraz do stosowania zewnętrznego przy łagodnych stanach zapalnych skóry (np. oparzeniach słonecznych) i pomocniczo w niewielkich powierzchniowych uszkodzeniach skóry.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Chronić przed obcymi zapachami. Nie stosować po upływie terminu ważności. Stosowanie z innymi lekami: należy omówić to z lekarzem. Osoby przyjmujące leki na receptę, które chcą stosować dziurawiec w okresowym wyczerpaniu umysłowym i łagodnych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych, powinny przed jego zastosowaniem skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Podczas stosowania leku należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Po znacznym przedawkowaniu, pacjent powinien być chroniony przed działaniem promieni słonecznych i innych źródeł światła UV przez okres 1-2 tygodni. Stosowanie u dzieci i młodzieży: ze względu na brak danych nie zaleca się stosować leku w okresowym wyczerpaniu umysłowym i łagodnych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia, a w łagodnych stanach zapalnych skóry i w niewielkich powierzchniowych uszkodzeniach skóry – u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane. W przypadku, gdy wystąpią objawy zakażenia skóry, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli objawy nie ustępują podczas leczenia lub występują działania niepożądane nieopisane na opakowaniu, należy skonsultować się z lekarzem. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: brak danych.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na ziele dziurawca. Nie stosować doustnie u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Nie stosować na skórę u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:

U niektórych osób w trakcie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Podanie doustne: częstość nieznana – mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, skórne reakcje alergiczne, zmęczenie i niepokój. Osoby o jasnej karnacji, po ekspozycji na intensywne światło słoneczne, mogą reagować nasilonymi objawami imitującymi oparzenia słoneczne. Podanie na skórę: częstość nieznana – mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Dawkowanie suszu Ziele Dziurawca:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na opakowaniu. W okresowym wyczerpaniu umysłowym i łagodnych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych: dawkowanie dla osób dorosłych i osób w podeszłym wieku – jedną łyżkę stołową (2g) ziela zalać 1 szklanką (250ml) wrzącej wody, przykryć i odstawić na 30 minut, przecedzić. Pić szklankę naparu dwa razy dziennie. Dobowa dawka – 4g. W łagodnych stanach zapalnych skóry, w niewielkich powierzchniowych uszkodzeniach skóry: dawkowanie dla młodzieży powyżej 12. roku życia, osób dorosłych i osób w podeszłym wieku – do okładów lub przemywań stosować taki sam napar jak do stosowania doustnego. Stosować nie częściej niż 2 razy dziennie. Jeśli w przypadku łagodnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, łagodnych stanów zapalnych skóry i w niewielkich powierzchniowych uszkodzeń skóry objawy utrzymują się dłużej niż tydzień 7 dni lub w przypadku okresowego wyczerpania umysłowego – dłużej niż 2 tygodnie, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent: Kawon

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel