Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

ConvaMax Superabsorber nieprzylepny opatrunek leczniczy 20cm x 20cm x 1 sztuka

  • ConvaMax Superabsorber nieprzylepny opatrunek leczniczy to wyrób medyczny wskazany do stosowania na rany z obfitym wysiękiem. Nadaje się do stosowania jako opatrunek pierwotny lub wtórny m.in. na owrzodzenia kończyn dolnych. Rozmiar: 20cm x 20cm.
  • ConvaMax Superabsorber nieprzylepny opatrunek leczniczy 20cm x 20cm x 1 sztuka
Producent: Convatec Limited
Kod produktu: 43534
47,40 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Działanie ConvaMax Superabsorber nieprzylepny opatrunek leczniczy:

Jałowy wyrób do stosowania jako opatrunek pierwotny lub wtórny. Wyrób medyczny ConvaMax Superabsorber nieprzylepny opatrunek leczniczy jest przeznaczony do stosowania na rany z dużym wysiękiem, m.in. na owrzodzenia kończyn dolnych, odleżyny, owrzodzenia stopy cukrzycowej i rany pooperacyjne, w których doszło do rozejścia się brzegów. Opatrunek złożony jest z przepuszczającej powietrze i wodoodpornej warstwy włókniny z superabsorbentem. Dzięki trójwarstwowej konstrukcji gospodarowanie płynami jest łatwiejsze, co pomaga zapewnić optymalne wilgotne środowisko rany, a tym samym przyspiesza proces gojenia. Warstwa chłonna opatrunku cechuje się doskonałymi właściwościami absorpcyjnymi, skutecznie zamyka wysięk, minimalizując ryzyko maceracji i uszkodzeń skóry wokół rany. Wyrób pomaga chronić integralność skóry, wykazuje wysoki poziom retencji płynów i bakterii.

Zastosowanie:

Wyrób medyczny ConvaMax Superabsorber nieprzylepny opatrunek leczniczy przeznaczony do stosowania na owrzodzenia kończyn dolnych, odleżyny, owrzodzenia stopy cukrzycowej, rany pooperacyjne, w których doszło do rozejścia brzegów. Wymiary: 20cm x 20cm.

Informacje dodatkowe:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie należy używać opatrunku, jeśli jałowe opakowanie jest uszkodzone lub otwarte. Nie należy przecinać opatrunku, osłona musi pozostać nienaruszona. Nie używać ponownie. Jeśli pojawią się jakiekolwiek działania niepożądane lub inne niepokojące objawy, należy zaprzestać stosowania wyrobu i skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować na rany suche lub z małym wysiękiem. Nie stosować na oczy, błony śluzowe lub w jamach rany – opatrunek puchnie podczas absorpcji. Nie stosować na oparzenia trzeciego stopnia. Nie stosować na krwawienia tętnicze i mocno krwawiące rany.

Sposób użycia nieprzylepnego opatrunku leczniczego ConvaMax Superabsorber:

Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przed zastosowaniem należy przeczytać instrukcję użytkowania. Przed użyciem produktu należy umyć ręce. Ranę należy oczyścić z zanieczyszczeń, skórę wokół rany delikatnie osuszyć. Rozmiar opatrunku należy dobrać do wielkości rany. Opatrunek ostrożnie wyjąć z opakowania. Powierzchnię rany przykryć białą stroną opatrunku. Następnie opatrunek owinąć bandażem lub opaską. Częstotliwość zmiany opatrunku jest uzależniona od poziomu wysięku. W przypadku problemu ze zdjęciem opatrunku, można go zwilżyć roztworem soli fizjologicznej. Zużyty wyrób należy zutylizować. Opatrunek można stosować zarówno jako opatrunek pierwotny, jak i opatrunek wtórny.

Producent: Convatec Limited

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel