Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Prontoderm Nasal Gel żel 30ml

  • Wyrób medyczny Prontoderm Nasal Gel żel jest przeznaczony do dekolonizacji bakterii z przedsionka nosa i ucha zewnętrznego, głównie do dekontaminacji MRSA/MSSA. Ponadto nawilża i łagodzi. To specjalistyczny preparat na bazie poliheksanidyny (PHMB).
  • Prontoderm Nasal Gel żel 30ml
Kod produktu: 43556
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: wyrób medyczny
44,98 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Prontoderm Nasal Gel żel:

100g roztworu zawiera: 0,1% Polyaminopropyl Bigunide (Polihexanide), Glycerin, Hydroxyethylcellulose, Excipients.

Działanie Prontoderm Nasal Gel żel:

Prontoderm Nasal Gel żel to wyrób medyczny z poliheksanidyną (PHMB) wskazany do dekolonizacji MRSA z przedsionków nosa i uszu. Żel wykazuje skuteczność wobec MRSA, co oznacza, że zapewnia działanie przeciwko wszystkim szczepom Staphylococcus aureus opornych wobec antybiotyków beta-laktamowych. Preparat zapewnia efekt bariery przeciwdrobnoustrojowej, czyli zapobiega ponownej kolonizacji. Ponadto żel nawilża, oczyszcza, pielęgnuje, koi i łagodzi śluzówkę. Sprawdza się w leczeniu infekcji śluzówki przedsionków nosa i skóry okolic nozdrzy, a także w profilaktyce zakażenia miejsca operowanego. Żel jest bezbarwny, ma niską lepkość, łatwo się aplikuje, nie wypływa z nosa. Jest nietoksyczny, nie drażni, nie wysusza skóry i śluzówki. Nie indukuje lekooporności.

Zastosowanie:

Wyrób medyczny Prontoderm Nasal Gel żel przeznaczony do stosowania w celu dekolonizacji bakterii, w tym MDRO, VRE, ESBL z przedsionka nosa i ucha zewnętrznego. Do stosowania, m.in. przed i po zabiegach operacyjnych, profilaktycznie, np. w trakcie realizacji procedur szpitalnych, przed i po zabiegach wszczepienia biomateriałów, pomocniczo w leczeniu stanów zapalnych błony śluzowej nosa i skóry w okolicach nozdrzy. Preparat można stosować w warunkach szpitalnych (np. u pacjentów w okresie okołozabiegowym, pacjentów z ranami, dostępami naczyniowymi, cewnikiem moczowym, sondą donosową), w specjalistycznej opiece długoterminowej, w warunkach domowych.

Informacje dodatkowe:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Posiada deklarację zgodności UE. Produkty z poliheksanidyną są rekomendowane przez Niemieckie Towarzystwo Higieny Szpitalnej (DGHM) do higieny całego ciała.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.

Sposób użycia żelu Prontoderm Nasal Gel:

Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przed użyciem należy przeczytać instrukcję użytkowania. Zaleca się stosować 3 razy na dobę. Żel aplikować po oczyszczeniu ucha lub nosa. Każdorazowo należy używać nowego patyczka higienicznego lub wymazówki. Do każdego ucha lub każdego otworu nosowego należy używać nowego aplikatora. Jeśli preparat jest stosowany bezpośrednio za pomocą zintegrowanego z opakowaniem aplikatora, to z jednego opakowania powinna wówczas korzystać tylko jedna osoba. Czas stosowania: w celu skuteczniej eradykacji MDRO zabieg powtarzać przez 5 dni.

Producent: Aesculap Chifa Sp. z o.o.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel