Polecane produkty
Skład Recreol maść 50mg/g:
Substancja czynna deksopantenol (Dexpanthenolum). 1g maści zawiera 50mg deksopantenolu oraz substancje pomocnicze: alkohol stearylowy, alkohol cetylowy, wosk biały, protegin XN (parafina ciekła, wazelina, ozokeryt, monogliceryd kwasu oleinowego, mieszanina alkoholi lanolinowych), olej migdałowy oczyszczony, wazelina biała, parafina ciekła, lanolina, woda oczyszczona.
Działanie Recreol maść 50mg/g:
Recreol maść 50mg/g to produkt leczniczy, który zawiera jako substancję czynną deksopantenol. Należy on do grupy leków stosowanych w leczeniu ran i owrzodzeń. Deksopantenol w tkankach jest przekształcany w kwas pantotenowy, który przywraca skórze elastyczność i sprzyja gojeniu się rany. Maść wskazana jest jako wsparcie w leczeniu powierzchownych zmian skórnych. Lek pomaga nawilżyć zewnętrzną warstwę skóry, wspiera gojenie, działa przeciwzapalnie i zapobiega swędzeniu.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Recreol maść 50mg/g wskazany do stosowania wspomagająco w leczeniu powierzchownych zmian skórnych różnego pochodzenia. Lek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy przerwać stosowanie leku w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej. Należy unikać kontaktu z oczami. Stosowanie maści w okolicy odbytowo-płciowej może wpłynąć na wytrzymałość prezerwatyw. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leku. W trakcie stosowania leku nie wolno palić ani zbliżać się do otwartego ognia ze względu na ryzyko poważnych oparzeń. Tkanina (odzież, pościel, opatrunki), która miała kontakt z tym lekiem łatwiej się pali i stanowi poważne zagrożenie pożarowe. Pranie odzieży i pościeli może zmniejszyć nagromadzenie leku, ale nie jest w stanie całkowicie go z nich usunąć. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Brak danych dotyczących występowania interakcji maści z innymi lekami. Stosowanie u dzieci: lek można stosować u dzieci. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem – lek można stosować w okresie ciąży i laktacji po zaleceniu lekarza. Należy unikać miejscowego stosowania na piersi, aby zapobiec kontaktowi leku z jamą ustną dziecka. Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu deksopantenolu na płodność u ludzi. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, lanolinę – mogą one powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować na rany u osób z hemofilią – z powodu ryzyka ciężkiego krwawienia.
Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Bardzo rzadko: reakcje alergiczne, reakcje nadwrażliwości (np. zapalenie skóry/alergia i reakcje skórne wynikające z podrażnienia).
Dawkowanie maści Recreol 50mg/g:
Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek do stosowania na skórę. O ile lekarz nie zaleci inaczej, u dorosłych oraz u dzieci, aplikować cienką warstwę maści na zmienioną powierzchnię skóry raz lub kilka razy na dobę – w zależności od potrzeb. Czas trwania leczenia: czas leczenia zależy od rodzaju i przebiegu choroby. Jeśli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku wrażenia, że działanie maści jest zbyt mocne lub za słabe, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Producent: AS Grindeks

