Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Fervex Ból i Gorączka 500mg x 16 tabletek musujących

  • Fervex Ból i Gorączka 500mg to produkt leczniczy w postaci tabletek musujących. Lek zawiera paracetamol. Wskazaniem do stosowania leku jest ból różnego pochodzenia oraz gorączka. Można stosować u dorosłych i młodzieży o masie ciała powyżej 50kg.
Fervex Ból i Gorączka 500mg x 16 tabletek musujących
Producent: Upsa
Kod produktu: 47142
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
15,22 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Fervex Ból i Gorączka 500mg:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Każda tabletka musująca zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, sodu węglan bezwodny, sorbitol (E420), sodu dokuzynian, powidon, sodu sacharynian, sodu benzoesan (E211), aromat grejpfrutowo-pomarańczowy (zawiera fruktozę, glukozę i sacharozę).

Działanie Fervex Ból i Gorączka 500mg:

Produkt leczniczy Fervex Ból i Gorączka 500mg jako substancję czynną zawiera paracetamol – 500mg w tabletce musującej. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jest to substancja czynna, która podrażnia śluzówkę żołądka w mniejszym stopniu niż salicylany. Wskazaniem do stosowania leku jest gorączka i ból różnego pochodzenia. Lek można stosować u dorosłych i młodzieży o masie ciała większej niż 50kg.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Fervex Ból i Gorączka 500mg wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia (np. bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle) i gorączka. Do stosowania u osób dorosłych i młodzieży o masie ciała powyżej 50kg (powyżej 15. roku życia).

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. Lek zawiera paracetamol i należy go stosować z uwzględnieniem jednoczesnego przyjmowania innych leków z paracetamolem (w tym leków wydawanych na receptę lub bez recepty), aby nie stosować dawki dobowej większej niż zalecana. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane. Stosowanie dawek większych niż zalecane niesie ze sobą ryzyko bardzo ciężkiego uszkodzenia wątroby. Objawy uszkodzenia pojawiają się zazwyczaj po 1-2 dniach od przedawkowania paracetamolu, z maksymalnym nasileniem zazwyczaj po 3-4 dniach. Paracetamol może powodować ciężkie reakcje skórne, takie jak ostra uogólniona osutka krostkowa, zespół Stevensa-Johnsona oraz toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, które mogą być śmiertelne. Należy poinformować lekarza o wystąpieniu reakcji skórnych i przestać stosować lek, gdy wystąpi wysypka skórna lub jakikolwiek inny objaw uczulenia. Należy poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku, jeśli u osób występuje którykolwiek z poniższych stanów: zaburzenia czynności wątroby, w tym zespół Gilberta (rodzinna hiperbilirubinemia), zaburzenia czynności nerek, choroba alkoholowa, przewlekłe niedożywienie (niskie rezerwy glutationu w wątrobie), anoreksja, bulimia, wyniszczenie organizmu lub głodówka, odwodnienie organizmu, hipowolemia (zmniejszona objętość krwi krążącej). Podczas leczenia tym lekiem należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli występują ciężkie choroby, w tym ciężkie zaburzenia czynności nerek lub posocznica (we krwi krążą bakterie i ich toksyny, co prowadzi do uszkodzenia narządów) lub niedożywienie, przewlekły alkoholizm lub gdy pacjent przyjmuje flukloksacylinę (antybiotyk). W tych sytuacjach notowano występowanie ciężkiej choroby o nazwie kwasica metaboliczna (nieprawidłowość krwi i płynów ustrojowych), gdy stosowali oni paracetamol w regularnych dawkach przez dłuższy czas lub gdy przyjmowali paracetamol wraz z flukloksacyliną. Objawy kwasicy metabolicznej mogą obejmować: poważne trudności z oddychaniem, w tym przyspieszone głębokie oddychanie, senność, uczucie mdłości (nudności) i wymioty. Nie należy spożywać alkoholu podczas leczenia, ani przyjmować leków zawierających alkohol. Podczas długotrwałego (powyżej 3 miesięcy) stosowania leków przeciwbólowych u osób z przewlekłym bólem głowy, przy stosowaniu co dwa dni lub częściej, może dojść do rozwoju lub nasilenia bólu głowy. Bólu głowy spowodowanego nadużywaniem leków przeciwbólowych nie należy leczyć przez zwiększanie dawki. W takich przypadkach, w porozumieniu z lekarzem, należy zaprzestać stosowania leków przeciwbólowych. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Równoczesne stosowanie tego leku może zmienić działanie następujących leków lub stosowanie następujących leków może zmienić działanie równocześnie stosowanego tego leku: inhibitory MAO – przeciwwskazane jest stosowanie równocześnie z inhibitorami MAO oraz w ciągu 2 tygodni po zakończeniu leczenia tymi lekami ze względu na możliwość wystąpienia stanu pobudzenia i wysokiej gorączki; leki zawierające salicylamid (lek przeciwbólowy, stosowany też w stanach gorączkowych) – jednoczesne stosowanie wydłuża czas wydalania paracetamolu; leki zwiększające metabolizm wątrobowy – równoczesne stosowanie paracetamolu i leków, takich jak: ziele dziurawca, leki przeciwpadaczkowe, barbiturany (leki stosowane głównie w padaczce), ryfampicyna (lek stosowany w gruźlicy), może prowadzić do uszkodzenia wątroby, nawet podczas stosowania zalecanych dawek paracetamolu. Należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania; izoniazyd (lek stosowany w gruźlicy) i zydowudyna (lek przeciwwirusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV) – należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania z tymi lekami; niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) – jednoczesne stosowanie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek; doustne leki przeciwzakrzepowe – jednoczesne stosowanie paracetamolu z lekami przeciwzakrzepowymi z grupy kumaryny, w tym warfaryną, może prowadzić do wystąpienia nieznacznych zmian w wartościach współczynnika INR – w takim przypadku lekarz może zwiększyć częstość monitorowania wartości współczynnika INR w trakcie jednoczesnego stosowania, jak również przez tydzień po odstawieniu paracetamolu; fenytoina (lek stosowany w padaczce) – jednoczesne przyjmowanie może spowodować zmniejszenie skuteczności paracetamolu i zwiększenie ryzyka toksyczności dla wątroby. W czasie leczenia fenytoiną należy unikać dużych dawek paracetamolu i/lub długotrwale stosowanych dawek paracetamolu. Osoby te należy stale kontrolować pod kątem wystąpienia objawów uszkodzenia wątroby; probenecyd (lek stosowany w dnie moczanowej) – powoduje zmniejszenie wydalania paracetamolu. Podczas jednoczesnego stosowania z paracetamolem lekarz rozważy zmniejszenie dawki paracetamolu; flukloksacylina (antybiotyk) – należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent przyjmuje flukloksacylinę ze względu na poważne ryzyko zaburzeń krwi i płynów ustrojowych (nazywanych kwasicą metaboliczną), które muszą być pilnie leczone. Należy poinformować lekarza o stosowaniu tego leku, jeśli lekarz zleci oznaczenie kwasu moczowego lub cukru we krwi. Stosowanie z alkoholem: podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu ani przyjmować leków zawierających alkohol, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem. Lek można podawać kobietom w ciąży, jeśli jest to konieczne. Należy stosować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę skutecznie łagodzącą ból lub obniżającą gorączkę i przyjmować lek przez możliwie najkrótszy czas i jak najrzadziej. Paracetamol może być stosowany w okresie karmienia piersią tylko za zgodą lekarza i w indywidualnych przypadkach. Należy zachować ostrożność w czasie stosowania leku w okresie laktacji. Jeśli ból nie zostanie złagodzony lub gorączka nie obniży się lub konieczne będzie zwiększenie częstości przyjmowania leku, należy skonsultować się z lekarzem. Brak dostępnych, wystarczających danych, aby wykazać wpływ paracetamolu na płodność. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie wpływa na sprawność psychofizyczną. Brak jest przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera sód – każda tabletka musująca zawiera 197mg sodu (głównego składnika soli kuchennej). Odpowiada to około 10% maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie u osób dorosłych. W razie przyjmowania 1 lub więcej tabletek musujących na dobę przez długi czas, pacjenci, zwłaszcza kontrolujący zawartość sodu w diecie, powinni skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek zawiera sorbitol – każda tabletka musująca zawiera 126mg sorbitolu. Sorbitol jest źródłem fruktozy. W przypadku nietolerancji niektórych cukrów lub dziedzicznej nietolerancji fruktozy przed zastosowaniem leku należy się skonsultować z lekarzem. Sorbitol może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Lek zawiera sodu benzoesan – każda tabletka musująca zawiera 50mg benzoesanu sodu, który może zwiększać ryzyko wystąpienia żółtaczki (zażółcenie skóry i białkówek oczu) u noworodków (do 4. tygodnia życia). Lek zawiera fruktozę, glukozę i sacharozę w aromacie – lek zawiera 0,96mg fruktozy w każdej tabletce musującej. W przypadku nietolerancji niektórych cukrów lub dziedzicznej nietolerancji fruktozy przed zastosowaniem leku należy się skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku i na chlorowodorek propacetamolu (prekursor paracetamolu). Nie stosować u dzieci o masie ciała mniejszej niż 50kg. Nie stosować u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub czynnej niewyrównanej choroby wątroby. Nie stosować w przypadku niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować u osób leczonych inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji) oraz w okresie do 14 dni po ich odstawieniu.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: obniżenie ciśnienia krwi. Bardzo rzadko: częstoskurcz; nudności, wymioty; kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek. Częstość nieznana: reakcja anafilaktyczna (w tym niedociśnienie), wstrząs anafilaktyczny, reakcje nadwrażliwości, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk głębokich warstw skóry i tkanki podskórnej); biegunka, bóle brzucha; zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych; trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby białych krwinek), neutropenia (zmniejszenie liczby neutrofilów – typu białych krwinek); wysypka, rumień, pokrzywka, plamica, ostra uogólniona osutka krostkowa, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, zespół Stevensa-Johnsona; skurcz oskrzeli, utrwalona osutka polekowa; poważne schorzenie, które może powodować zakwaszenie krwi (tzw. kwasica metaboliczna) u osób z ciężką chorobą przyjmujących paracetamol. Zgłaszane były bardzo rzadko, wymagające odstawienia leczenia, przypadki reakcji nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, duszność, skurcz oskrzeli, nadmierne pocenie).

Dawkowanie tabletek musujących Fervex Ból i Gorączka 500mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Dawkę ustala się na podstawie masy ciała pacjenta. Przybliżony wiek odpowiadający określonej masie ciała został podany tylko jako wskazówka. Zalecana dawka jednorazowa paracetamolu to 10-15mg/kg masy ciała (mc.) co 4-6 godzin, aż do maksymalnej dawki dobowej 75mg/kg mc. Całkowita dawka dobowa paracetamolu nie może być większa niż 4000mg. Zalecana dawka: dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 50kg (powyżej 15. roku życia): zalecana dawka jednorazowa 500-1000mg paracetamolu (1-2 tabletki musujące) co 4 do 6 godzin, nie więcej niż 3000mg paracetamolu (6 tabletek musujących na dobę). W przypadku nasilonego bólu dawkę dobową można zwiększyć do maksymalnej dawki wynoszącej 4000mg paracetamolu (8 tabletek musujących na dobę). Należy zawsze zachować przynajmniej 4 godzinny odstęp pomiędzy dawkami. Osoby w podeszłym wieku: nie ma konieczności modyfikowania dawki, przy czym należy wziąć pod uwagę współistniejące czynniki ryzyka, z których niektóre występują częściej u osób w podeszłym wieku i które wymagają dostosowania dawki. Osoby z zaburzeniami czynności nerek: u osób z zaburzeniami czynności nerek należy zmodyfikować minimalny odstęp pomiędzy dawkami i zmniejszyć maksymalną dawkę dobową, zgodnie z następującym schematem: klirens kreatyniny CrCl 10-50 ml/min – odstęp pomiędzy dawkami: 6 godzin, maksymalna dawka dobowa – 3000mg; klirens kreatyniny CrCl < 10 ml/min – odstęp pomiędzy dawkami – 8 godzin, maksymalna dawka dobowa – 2000mg. Osoby z zaburzeniami czynności wątroby: u osób z zaburzeniami czynności wątroby należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. W następujących sytuacjach maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 60mg/kg mc./dobę (nie powinna przekroczyć 2000mg/dobę): u osób o masie ciała poniżej 50kg, przewlekła lub wyrównana czynna choroba wątroby, zwłaszcza łagodna do umiarkowanej niewydolność wątroby, zespół Gilberta (rodzinna hiperbilirubinemia niehemolityczna), przewlekła choroba alkoholowa, przewlekłe niedożywienie (niskie rezerwy glutationu w wątrobie), odwodnienie. Stosować doustnie. Tabletkę musującą rozpuścić w szklance wody i wypić przygotowany roztwór. Linia podziału nie jest przeznaczona do dzielenia tabletki na równe dawki. Nie należy żuć ani połykać tabletek. Czas stosowania: u dorosłych bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 5 dni w przypadku bólu, a w przypadku gorączki – dłużej niż 3 dni. U młodzieży nigdy nie stosować leku dłużej niż 3 dni.

Producent: Upsa

 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel