FERVEX Junior x 8 saszetek

  • Fervex Junior stosowany jest w doraźnym leczeniu objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dzieci powyżej 6 lat.
  • FERVEX Junior x 8 saszetek
Producent: Upsa
Kod produktu: 1018
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
19,76 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:

Paracetamol 280 mg
Kwas askorbowy 100 mg
Maleinian feniraminy 10 mg


Działanie:
Fervex Junior jest preparatem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych udrożniając przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Wskazania:
Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dzieci powyżej 6 lat.

Dawkowanie:
- Dzieci od 6 do 10 lat: 1 saszetka dwa razy w ciągu 24 godzin.
- Dzieci od 10 do 12 lat: 1 saszetka trzy razy w ciągu 24 godzin.

- Dzieci od 12 do 15 lat: 1 saszetka 4 razy w ciągu 24 godzin.

Przerwy między kolejnymi dawkami powinny wynosić co najmniej 4 godziny.

W przypadku niewydolności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min) należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami.

Każda saszetka zawiera 2,4 g cukru.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody.

Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

Przeciwwskazania:

- Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.
- Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
- Jaskra z zamkniętym kątem przesączania.
- Schorzenia przebiegające z utrudnionym oddawaniem moczu.
- Wiek poniżej 6 lat.
- Fenyloketonuria, ze względu na zawartość aspartamu.
- Choroba alkoholowa.
- Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol.

 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z FERVEX Junior x 8 saszetek

2018-11-18

Top 10 kompleksowych preparatów na przeziębienie

Top 10 kompleksowych preparatów na przeziębienie
Sezon na grypę i przeziębienie w pełni, jeśli do tej pory nie zadbałeś o swoją odporność, możesz mieć mały problem! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking najlepiej sprzedających się leków łagodzących objawy przeziębienia dostępnych w naszej aptece. Ranking przedstawia preparaty, które cieszą się niezmiennie wysoką popularnością wśród naszych klientów. Stały popyt na te marki z pewnością dowodzi skuteczności ich działania!
pixel