MODAFEN x 24 tabletki

  • Modafen jest lekiem złożonym, zawierającym dawkę ibuprofenu oraz pseudoefedryny, które działają skutecznie w przebiegu zapalenia zatok, nieżytu nosa, zapalenia gardła oraz zapalenia ucha. Preparat dla osób dorosłych.
  • MODAFEN x 24 tabletki
Producent: Zentiva
Kod produktu: 2646
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
27,26 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna tabletka powlekana zawiera: 
200 mg ibuprofenu oraz 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny.

Substancje pomocnicze:
celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, sodu laurylosiarczan, powidon 25, kwas stearynowy, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna.

Skład otoczki:
hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, emulsja symetykonowa SE4.

Działanie:
Lek przeciwgorączkowy, przeciwbólowy, zmniejsza przekrwienie błon śluzowych.
Preparat Modafen jest preparatem złożonym zawierającym dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedrynę. Ibuprofen hamuje wytwarzanie prostaglandyn, które są uwalniane w miejscu uszkodzenia tkanek i powodują ból i odczyn zapalny.
Ibuprofen działa przeciwgorączkowo.
Pseudoefedryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych. W ten sposób ułatwia oddychanie przez nos oraz powoduje wyrównanie ciśnienia w uchu środkowym.

Skojarzone działanie substancji czynnych polega na zmniejszeniu przekrwienia błony śluzowej, działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Preparat powoduje udrożnienie przewodów nosowych, znosi odczucie zapchania uszu wywołane niewyrównaniem ciśnienia w uchu środkowym i łagodzi objawy bólowe w przeziębieniu i grypie.

Wskazania:
Modafen jest wskazany w krótkotrwałym leczeniu objawów nieżytu nosa, ostrego zapalenia nosogardzieli, ostrego zapalenia gardła, ostrego nieżytu trąbki słuchowej. Preparat ModafenŽ jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Dawkowanie:
Typowe dawkowanie u dorosłych pacjentów to 1 tabletka 3 razy na dobę przez okres utrzymywania się objawów, tj. z reguły 3 do 5 dni (nie dłużej jednak niż 7 dni). W cięższych przypadkach lub w okresach zaostrzenia objawów chorobowych można zastosować dawkę 2 tabletki 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek.
Tabletki powlekane należy połykać w całości, bez rozgryzania i popijać odpowiednią ilością wody. Jeśli w czasie leczenia wystąpią dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, zgaga) lek można przyjmować razem z posiłkami lub popijać mlekiem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o MODAFEN x 24 tabletki

5.00
Liczba opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2013-10-19
Lek stosowany przy zapaleniu zatok, dobrze działa przeciwgorączkowo jednoczesnie wpływa na drożność nosa.
Roksana, Malbork
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel