Globulki dopochwowe bez recepty

( ilość produktów: 23 )

Globulki dopochwowe bez recepty w zależności od składu, wykazują właściwości: nawilżające, regenerujące, bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. Dzięki tak szerokiemu spektrum działania mogą być polecane zarówno w profilaktyce i leczeniu infekcji intymnych.

Przy jakich dolegliwościach stosuje się globulki dopochwowe?

Globulki dopochwowe znajdują zastosowanie w przypadku:
 

  • problemów z suchością pochwy (które wiążą się z uczuciem dyskomfortu na co dzień i podczas współżycia);
  • stanów zapalnych spowodowanych zaburzeniami mikroflory pochwy;
  • zmian w strukturze nabłonka wywołanych terapią hormonalną, chemioterapią, menopauzą czy operacją.
     

W dolegliwościach o charakterze grzybiczym polecane są m.in. globulki dopochwowe Canditon. Zawierają kwasy borny i mlekowy, polikarbofil oraz olejek z drzewa herbacianego. Dzięki takiej kompozycji składników są polecane nie tylko w leczeniu, ale i profilaktyce infekcji intymnych.
 

Z kolei w rozwiązaniu problemu z suchością pochwy pomóc mogą globulki dopochwowe bez recepty Chlorivag. Zawierają składniki, które zapewniają utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, a także przywracają prawidłową florę bakteryjną.
 

Jak prawidłowo aplikować globulki dopochwowe?

Globulki dopochwowe powinny zostać wprowadzone głęboko do pochwy. Żeby zminimalizować ryzyko zakażenia w czasie aplikacji, część producentów dołącza sterylne rękawiczki. Niezależnie od tego, czy są one używane, należy dokładnie umyć ręce przed wprowadzeniem globulki do pochwy. Poza tym ważne jest dokładne umycie miejsc intymnych.
 

Globulki nie należy wprowadzać na siłę. Zaleca się, aby robić to delikatnie (najlepiej za pomocą palca serdecznego). Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety, które mają długie paznokcie.
 

To jak często powinny być stosowane globulki dopochwowe bez recepty, zależy m.in. od ich działania. Te, które przyspieszają proces regeneracji, zazwyczaj aplikuje się na noc. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu.

    pixel