Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

SORA Forte szampon 50ml

  • Szampon Sora Forte to produkt leczniczy przeznaczony do zwalczania wszawicy głowowej. Substancją czynną leku jest permetryna. Szampon można także stosować profilaktycznie w przypadku bezpośredniego kontaktu z zarażonymi wszawicą.
  • SORA Forte szampon 50ml
Producent: Scan Anida
Kod produktu: 1901
28,12 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

SORA Forte szampon - skład:

Substancja czynna: permetryna (Permethrinum). 1ml szamponu zawiera 10mg permetryny oraz substancje pomocnicze: sodu siarczan laurylowy oksyetylenowany, betaina kokamidopropylowa, dietanoloamid kwasów tłuszczowych oleju kokosowego, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, diazolidynomocznik, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, glikolu etylenowego distearynian, monoetanoloamid kwasów tłuszczowych oleju kokosowego, alkohol laurylowy oksyetylenowany 10, olej rycynowy uwodorniony, alkohol laurylowy oksyetylenowany 2, kompozycja zapachowa, woda oczyszczona.

SORA Forte szampon - działanie:

Preparat do leczenia wszawicy głowowej przeznaczony do stosowania u dorosłych oraz dzieci powyżej 3. roku życia. Za skuteczność szamponu leczniczego Sora Forte odpowiada permetryna. Produkt leczniczy Sora Forte likwiduje pasożyty, ponadto zapobiega zarażeniu wszawicą. Można go stosować profilaktycznie u osób, które pozostają w bezpośrednim kontakcie z zarażonymi.

SORA Forte szampon - zastosowanie:

Produkt leczniczy Sora Forte szampon wskazany do stosowania w leczeniu wszawicy głowowej. Do stosowania powyżej 3. roku życia.

SORA Forte szampon - informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie w okresie ciąży i laktacji należy skonsultować z lekarzem. Szampon może wchodzić w interakcję z innymi produktami stosowanymi w celu leczenia wszawicy. Lek zawiera glikol propylenowy (3,675-4,095mg w 1g szamponu), który może podrażniać skórę, a także pochodne parahydroksybenzoesanu, które mogą wywoływać reakcje alergiczne (również typu późnego). Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. W przypadku osób, które często stosują lek, zalecane jest noszenie rękawic ochronnych podczas aplikacji.

SORA Forte szampon - przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik szamponu oraz inne piretroidy, peretryny. Nie stosować poniżej 3. roku życia. Nie stosować na rzęsy, brwi oraz w przypadku wszawicy łonowej.

SORA Forte szampon - działania niepożądane:

W trakcie stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Często: rumień, wysypka, świąd. Częstość nieznana: przemijające, niewielkie odczyny skórne (pieczenie, swędzenie), zaburzenia czucia skóry (mrowienie, pieczenie skóry, kłucie), podniecenie, drżenie mięśni, przeczulica skóry (objawy zwykle ustępują w ciągu doby).

SORA Forte szampon - dawkowanie szamponu:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Stosować tylko na włosy na głowie. Przed użyciem wstrząsnąć. Szampon równomiernie rozprowadzić na zmoczonych włosach, szczególnie dokładnie należy go nałożyć na obszary za uszami i z tyłu głowy. Masować włosy do uzyskania obfitej piany. Pozostawić pianę na 10 minut, można dodatkowo założyć jednorazowy czepek w celu zmaksymalizowania skuteczności. Po upływie tego czasu spłukać włosy wodą. Dokładnie wyczesać włosy (grzebyk dołączony do opakowania), aby usunąć martwe gnidy i wszy. Zabieg należy powtórzyć po 10 dniach, w przypadku stwierdzenia wszy można kurację powtórzyć wcześniej przed upływem 10 dni. Jeśli po dwóch kuracjach na włosach nadal znajdują się żywe pasożyty, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z SORA Forte szampon 50ml

2022-10-26

Wszawica - czym jest, jak jej zapobiegać i w jaki sposób leczyć?

Wszawica - czym jest, jak jej zapobiegać i w jaki sposób leczyć?
Wszawica to choroba pasożytnicza, która zwykle dotyka dzieci od 3. do 12. roku życia. Aby pozbyć się wszy i gnid, należy zastosować odpowiednią kurację.
2016-09-19

Plaga przedszkoli i szkół - wszawica

Plaga przedszkoli i szkół - wszawica
Wbrew powszechnym opiniom wszawica dotyka dzieci i dorosłych pochodzących ze wszystkich warstw społecznych w takim samym stopniu. Występowaniu pasożytów sprzyja nie brak higieny i bieda, ale duże skupiska ludzi. Najnowsze badania wskazują, że częściej z wszawicą zmagają się wielkie miasta niż wsie! Dowiedz się, jak pomóc sobie i swoim najbliższym uniknąć społecznego wykluczenia z powodu wszy!
pixel