Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

SUDAFED XyloSpray HA spray do nosa 10ml

  • Lek wskazany przy ostrym, alergicznym i naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa. Produkt leczniczy Sudafed XyloSpray HA spray do nosa zawiera ksylometazoliny chlorowodorek. Skład wzbogacono o hialuronian sodu, który nawilża śluzówkę.
  • SUDAFED XyloSpray HA spray do nosa 10ml
Producent: Johnson&Johnson
Kod produktu: 14760
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
31,39 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Sudafed XyloSpray HA spray do nosa:

Substancja czynna: ksylometazoliny chlorowodorek (Xylometazolini hydrochloridum). 1ml roztworu zawiera 1mg ksylometazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sodu hialuronian, sorbitol, glicerol, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwuwodny, sodu chlorek, woda do wstrzykiwań.

Działanie Sudafed XyloSpray HA spray do nosa:

Zawarta w produkcie leczniczym Sudafed XyloSpray HA spray do nosa substancja czynna – ksylometazolina to lek obkurczający naczynia krwionośne. Dzięki niej lek zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, tym samym ułatwia oddychanie i usprawnia odpływ wydzieliny. Lek zaczyna działać w ciągu 2 minut po zastosowaniu. W składzie preparatu zawarto również kwas hialuronowy w postaci soli sodowej. Składnik ten działa nawilżająco i ochronnie na śluzówkę nosa.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Sudafed XyloSpray HA spray do nosa w celu zmniejszania obrzęku śluzówki nosa w przypadku ostrego zapalenia błony śluzowej, naczynioruchowego zapalenia błony śluzowej, alergicznego zapalenia błony śluzowej, a także pomocniczo w przypadku zapalenia zatok przynosowych i zapalenia trąbki słuchowej ucha środkowego połączonego z przeziębieniem. Do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Z jednego opakowania powinna korzystać tylko jedna osoba. Lek wskazany do krótkotrwałego stosowania. W przypadku długotrwałego lub częstego stosowania, stosowania większych dawek niż zalecane – może dojść do reaktywnego przekrwienia z polekowym zapaleniem błony śluzowej nosa (objawy – uczucie zatkania nosa, wydzielina z nosa, świąd nosa i kichaniem). Takie działanie może wystąpić już po 5 dniach leczenia i jeśli stosowanie leku będzie kontynuowane może doprowadzić do suchego zanikowego zapalenia błony śluzowej nosa. Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem w przypadku osób: leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (inhibitorami MAO) lub innymi lekami, które mogą powodować zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi; z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, zwłaszcza u pacjentów z jaskrą z wąskim kątem przesączania; z ciężkimi chorobami układu krążenia (np. choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, zespół długiego odstępu QT); z guzem chromochłonnym nadnerczy; z zaburzeniami metabolicznymi (np. nadczynność tarczycy, cukrzyca); z rozrostem gruczołu krokowego; z nadwrażliwością na substancje o działaniu podobnym do ksylometazoliny, która objawia się bezsennością, drżeniem, zawrotami głowy, zaburzeniami rytmu serca i podwyższonym ciśnieniem tętniczym. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Nie stosować po usunięciu przysadki i po innych zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Często: objawy podrażnienia (pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa), kichanie, zwłaszcza u pacjentów wrażliwych. Po odstawieniu leku może dochodzić do nasilenia obrzęku błony śluzowej (przekrwienie reaktywne). Niezbyt często: miejscowe podanie do nosa może spowodować objawy związane z ogólnoustrojowym działaniem leku, jak np. kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, krwawienie z nosa. Rzadko: nudności, zaburzenia widzenia, reakcje alergiczne, ból głowy, bezsenność lub uczucie zmęczenia.

Dawkowanie sprayu do nosa Sudafed XyloSpray HA:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Podawać donosowo. Osoby dorosłe, dzieci powyżej 6. roku życia: aplikować jedną dawkę do każdego otworu nosowego do 3 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę. Nie stosować dawek większych niż zalecane. Czas leczenia: nie stosować dłużej niż przez 7 dni (chyba że lekarz zaleci inaczej). Powtórne stosowanie leku można rozpocząć po kilku dniach przerwy. Przed pierwszym zastosowaniem należy kilka razy nacisnąć pompkę aż do momentu, gdy pojawi się jednorodna mgiełka.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z SUDAFED XyloSpray HA spray do nosa 10ml

2023-03-05

Cały czas masz katar? To może być przewlekły nieżyt nosa!

Cały czas masz katar? To może być przewlekły nieżyt nosa!
Przewlekły nieżyt nosa to stan zapalny błony śluzowej nosa utrzymujący się ponad 12 tygodni. Charakterystycznym objawem jest obfita, śluzowa wydzielina.
pixel