Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

CONTROLOC Control 20mg x 14 tabletek

  • Substancją czynną produktu leczniczego Controloc Control 20mg jest pantoprazol. Lek ten jest wskazany do stosowania u osób dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku. Łagodzi takie objawy jak zgaga i kwaśne odbijanie.
  • CONTROLOC Control 20mg x 14 tabletek
Producent: Nycomed
Kod produktu: 14923
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,90 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Controloc Control 20mg:

Substancja czynna: pantoprazol (Pantoprazol). Jedna tabletka zawiera 20mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego) oraz substancje pomocnicze – rdzeń: bezwodny węglan sodu, mannitol (E421), krospowidon, powidon K90, wapnia stearynian; otoczka: hypromeloza, powidon, dwutlenek tytanu (E171), żółty tlenek żelaza (E172), glikol propylenowy, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer, laurylosiarczan sodu, polisorbat 80, cytrynian trietylu; tusz: szelak, czerwony, czarny i żółty tlenek żelaza (E172) i amonowy wodorotlenek stężony.

Działanie Controloc Control 20mg:

Pantoprazol, czyli substancja czynna zawarta w produkcie leczniczym Controloc Control 20mg, blokuje enzym, który wytwarza kwas żołądkowy, dzięki czemu zmniejsza ilość kwasu w żołądku. Lek jest wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, kwaśne odbijanie) u osób dorosłych. Refluks pojawia się, gdy kwas cofa się z żołądka do przełyku, może to prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego przełyku i powodować ból a także bolesne pieczenie w klatce piersiowej sięgające aż do gardła (zgaga) i kwaśny smak w ustach (kwaśne odbijanie).

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Controloc Control 20mg wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku – m.in. zgagi i kwaśnego odbijania. Lek dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania należy omówić to z lekarzem w następujących przypadkach, pacjent jest leczony z powodu zgagi lub niestrawności nieprzerwanie przez 4 lub więcej tygodni; ma ponad 55 lat i codziennie stosuje leki na niestrawność wydawane bez recepty; ma ponad 55 lat i zauważył jakiekolwiek nowe niepokojące objawy lub zmienił się charakter dotychczasowych objawów choroby refluksowej; przebył chorobę wrzodową żołądka lub przeszedł operację żołądka; ma problemy z wątrobą lub żółtaczkę; jeśli pacjent jest pod stałą opieką lekarza z powodu innych ciężkich dolegliwości lub chorób; pacjent będzie miał wykonane badanie endoskopowe lub test ureazowy; u pacjenta kiedykolwiek występowała reakcja skórna w wyniku stosowania leku podobnego do tego leku. Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza przed lub po zastosowaniu tego leku, jeśli zostaną zauważone następujące objawy, które mogą być oznaką poważnych chorób, np. niezamierzona utrata masy ciała (nie związana z dietą lub ćwiczeniami); wymioty, szczególnie nawracające; krwawe wymioty, które mogą wyglądać jak ciemne fusy po kawie; krew w kale, kał czarny lub smolisty; problemy z połykaniem lub ból w trakcie przełykania; bladość i osłabienie (niedokrwistość); ból w klatce piersiowej; ból brzucha; ciężkie i/lub uporczywe biegunki (stosowanie tego leku wiąże się z niewielkim zwiększeniem ryzyka biegunki zakaźnej); wysypka skórna, zwłaszcza w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych, ból stawów. Nie należy stosować tego leku zapobiegawczo. Osoby cierpiące z powodu nawracającej zgagi lub objawów niestrawności powinny pozostawać pod regularną kontrolą lekarza. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 18. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem, jeśli stosowane są inne leki. Lek może hamować skuteczność działania innych leków, zwłaszcza leków zawierających jedną z następujących substancji czynnych: atazanawir; ketokonazol; warfaryna i fenprokumon; metotreksat. Nie należy stosować tego leku wraz z lekami zmniejszającymi ilość kwasu produkowanego w żołądku – innymi inhibitorami pompy protonowej (omeprazol, lanzoprazol lub rabeprazol) lub antagonistami H2 (np. ranitydyna, famotydyna). Można stosować w razie konieczności ze środkami zobojętniającymi (np. magaldrat, kwas alginowy, sodu wodorowęglan, glinu wodorotlenek, magnezu węglan). Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: jeśli wystąpią zawroty głowy lub zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani nie obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować jednocześnie z atazanawirem (w leczeniu zakażenia HIV).

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku i skontaktować się z najbliższym szpitalem, gdy wystąpią następujące objawy: ciężkie reakcje uczuleniowe (rzadko): reakcje nadwrażliwości, reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy (objawy – obrzęk twarzy, warg, ust, języka i/lub gardła, który może powodować trudności w przełykaniu lub oddychaniu, pokrzywka, ciężkie zawroty głowy z przyspieszonym biciem serca i obfitym poceniem się; ciężkie reakcje skórne (częstość nieznana): wysypka z obrzękiem, pęcherzami lub łuszczeniem się skóry, płatowe łuszczenie się skóry, krwawienie z okolic oczu, nosa, ust lub narządów płciowych oraz szybkie pogarszanie się stanu ogólnego; wysypka po ekspozycji na słońce; inne ciężkie reakcje (częstość nieznana): zażółcenie skóry i białkówek oczu (spowodowane ciężkim uszkodzeniem wątroby), problemy z nerkami przejawiające się bolesnym oddawaniem moczu, bólem w dolnej części pleców z towarzyszącą gorączką. Inne działania niepożądane: niezbyt często – ból głowy; zawroty głowy; biegunka; nudności, wymioty; wzdęcia i wzdęcia z oddawaniem gazów; zaparcia; suchość w jamie ustnej; ból i dyskomfort w obrębie brzucha; wysypka skórna lub pokrzywka; swędzenie skóry; osłabienie, wyczerpanie lub złe samopoczucie; zaburzenia snu; zwiększona aktywność enzymów wątrobowych w badaniu krwi; rzadko – zaburzenia lub całkowity brak odczuwania smaku; zaburzenia wzroku, np. niewyraźne widzenie; bóle stawów; bóle mięśni; zmiany masy ciała; podwyższona temperatura ciała; obrzęk kończyn; depresja; zwiększone stężenie bilirubiny i lipidów we krwi (stwierdzane w badaniach krwi); powiększenie piersi u mężczyzn; wysoka gorączka i nagłe zmniejszenie ilości krążących granulocytów (stwierdzane w badaniach krwi); bardzo rzadko – zaburzenia orientacji; zmniejszenie liczby płytek krwi, co może powodować zwiększoną tendencję do krwawień i tworzenia się wybroczyn na skórze; zmniejszenie liczby białych krwinek, co może sprzyjać częstszym zakażeniom; współistniejące, nieprawidłowe zmniejszenie liczby czerwonych i białych krwinek, jak również płytek krwi (stwierdzane w badaniach krwi); częstość nieznana – omamy, splątanie (szczególnie u pacjentów, u których występowały takie objawy); zmniejszenie stężenia sodu we krwi; zmniejszenie stężenia magnezu we krwi; wysypka mogąca przebiegać z bólem stawów.

Dawkowanie tabletek Controloc Control 20mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Stosować doustnie, przyjmować przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze. Połykać w całości, popić dużą ilością wody. Tabletek nie dzielić i nie rozgryzać. Zalecana dawka dobowa: 1 tabletka. Nie należy stosować dawki dobowej większej niż 20mg. Lek należy przyjmować przynajmniej przez 2-3 kolejne dni. Stosowanie leku zakończyć po całkowitym ustąpieniu objawów. Lek może złagodzić objawy refluksu i zgagi już po jednym dniu stosowania, jednak należy pamiętać, że nie jest to lek przeznaczony do natychmiastowego usuwania objawów. W przypadku, gdy po stosowaniu leku przez pełne 2 tygodnie objawy nie ustąpią, należy się skonsultować z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 4 tygodnie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o CONTROLOC Control 20mg x 14 tabletek

5.00
Liczba opinii: 3
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2014-09-29
Trudno powiedzieć czy na pewno dzięki temu, ale przyszła diametralna zmiana.
Aneta, Głogów
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2014-08-25
Pierwszy lek tego typu, który faktycznie u mnie pomógł - polecam. Cenowo również ok. Jeśli chodzi o dostawy - faktycznie wszystko zrealizowane na czas.
Ola, Biała
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2014-07-11
Bardzo duże zmiany po dwóch tygodniach od momentu rozpoczęcia brania. Męczyła mnie zgaga, strasznie często, teraz jest o wiele lepiej. Polecam. Apteka - dobra cena i szybka przesyłka, tak więc ok.
Ala, Czarnów
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z CONTROLOC Control 20mg x 14 tabletek

2021-11-06

Suplementy i leki łagodzące zgagę i refluks

Suplementy i leki łagodzące zgagę i refluks
Pali, piecze, mdli i odbiera apetyt na ulubione smakołyki? To może być zgaga! Ta nieprzyjemna reakcja układu pokarmowego, to efekt cofanie się treści żołądkowej do przełyku, który pozostawia kwaśny lub słony posmak w gardle i powoduje trudności w przełykaniu. Jakie leki na zgagę najszybciej pomogą zlikwidowaniu dolegliwości i czy refluks żołądkowo-przełykowy można wyleczyć na zawsze?
2020-12-16

Świąteczne przejedzenie - jak sobie z nim radzić?

Świąteczne przejedzenie - jak sobie z nim radzić?
Nareszcie nadszedł grudzień, w powietrzu czuć już zapach kapusty z grochem i grzybami, barszczu z uszkami i słodkich, lukrowanych pierniczków. Na te wspaniałości każdy z nas czeka cały rok, nie dziwi więc, że świąteczne objadanie niemal zawsze kończy się uczuciem ciężkości. Jak uniknąć świątecznego przejedzenia, nie rezygnując z bożonarodzeniowych pyszności?
2015-10-30

Witaj cudowna jesieni, witaj refluksie

Witaj cudowna jesieni, witaj refluksie

Za oknem raz piękna, słoneczna jesień a raz wietrzysko i niepogoda. Dla osób z refluksem, wrzodami i innymi chorobami układu pokarmowego jest to dość trudny czas, gdyż właśnie w tym okresie nasilają się dokuczające im w trakcie roku objawy gastryczne.

pixel