VENOŻEL żel 100g

  • Trzy substancje czynne – diklofenak, trybenozyd i escyna – zapewniają skuteczne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Produkt leczniczy Venożel zalecany jest w przypadku obrzęków i bólu nóg i stanu zapalnego żył kończyn dolnych.
  • VENOŻEL żel 100g
Producent: Emo-Farm
Kod produktu: 14059
Przechowywanie: temperatura pokojowa
32,59 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Venożel:

Substancje czynne: diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum), trybenozyd (Tribenosidum), escyna (Escinum). 1g żelu zawiera 12mg diklofenaku sodowego, 10mg trybenozydu, 5mg escyny (Escinum) oraz substancje pomocnicze: metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, karbomer, sodu wodorotlenek i woda oczyszczona.

Działanie Venożel:

W produkcie leczniczym Venożel zawarto aż trzy substancje czynne – diklofenak, trybenozyd i escyna. Zapewniają one potrójny mechanizm działania. Po zastosowaniu na skórę lek działa silnie przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo. Escyna to składnik o właściwościach przeciwobrzękowych, ponadto uszczelnia śródbłonek naczyń krwionośnych. Lek wskazany jest do stosowania u osób, u których występuje ból i obrzęki nóg, zapalenie żył kończyn dolnych i obrzęki pooperacyjne.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Venożel wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia w przypadku zapalenia żył kończyn dolnych, obrzęków pooperacyjnych i pourazowych, obrzęków zastoinowych kończyn dolnych, zespołów bólowych związanych z chorobami kręgosłupa, pourazowych bólów mięśni i stawów (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania), ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie należy przechowywać w lodówce. Nie zamrażać. Można równocześnie stosować z innymi postaciami farmaceutycznymi diklofenaku, trybenozydu i escyny, czyli czopkami lub tabletkami. Jednakże przy długotrwałym stosowaniu leku na duże powierzchnie skóry nie można całkowicie wykluczyć oddziaływania jego składników z innymi lekami. Należy zachować ostrożność u osób, u których lek jest stosowany długotrwale lub na dużej powierzchni skóry. Nie nakładać leku na błony śluzowe, nie stosować do oczu (jeśli dojdzie do kontaktu, obficie spłukać wodą), nie stosować pod opatrunki. Nie stosować doustnie. Należy unikać bezpośredniego światła słonecznego oraz wizyt w solarium podczas leczenia oraz dwa tygodnie po jego zakończeniu. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: zawsze należy skonsultować się z lekarzem. Nie jest zalecane stosowanie leku w pierwszym i drugim trymestrze (chyba że lekarz zadecyduje, że korzyść dla matki jest większa niż ryzyko dla dziecka). Stosowanie leku jest przeciwwskazane w trzecim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży. Nie stosować w okresie karmienia piersią. Nie stosować na uszkodzoną skórę, otwarte rany oraz na zmiany zapalne skóry. Nie stosować w sytuacji, gdy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych dochodziło do występowania napadów astmy, ostrego nieżytu nosa, pokrzywki.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas leczenia może dojść do wystąpienia działań niepożądanych. Rzadko: zaburzenia skóry i tkanki podskórnej – miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, świąd, wysypka, reakcje nadwrażliwości na światło, obrzęk) – mija po zakończeniu leczenia. W sytuacji, gdy lek stosowany jest długotrwale i na duże powierzchni skóry, mogą wystąpić działania niepożądane, które są związane z ogólnym działaniem diklofenaku. Są to m.in. nudności, biegunka, bóle brzucha, bóle głowy, zapalenie skóry, obrzęk naczynioruchowy, wysypka grudkowata (częstość nieznana).

Dawkowanie żelu Venożel:

Lek należy stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Stosować miejscowo na skórę. Lek aplikować 3-4 razy na dobę (między aplikacjami należy zachować kilkugodzinne przerwy). Należy dostosować ilość żelu do wielkości miejsca zmienionego chorobowo, zazwyczaj zaleca się stosować pasek żelu o długości około 4cm. Po aplikacji żel delikatnie wmasować aż do całkowitego wchłonięcia. Każdorazowo po aplikacji dokładnie umyć ręce (oprócz przypadku, gdy to ręce są poddawane leczeniu). Czas leczenia jest uzależniony od rodzaju zmian chorobowych, jak również od reakcji na lek. Zwykle okres nie trwa dłużej niż 4 tygodnie. Jeśli po 7 dniach stosowania leku nie jest odczuwana poprawa lub objawy się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel