IPRES LONG tabletki

  • IPRES LONG to tabletki o przedłużonym uwalnianiu zawierające substancję czynną indapamid, która jest stosowana w leczeniu nadciśnienia tętniczego pierwotnego.
  • IPRES LONG tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
indapamid (Indapamidum)

Wskazania:
- nadciśnienie tętnicze pierwotne

Działanie:
Ipres Long jest lekiem moczopędnym o działaniu hipotensyjnym - pochodna sulfonamidowa, która jest farmakologicznie powiązana z diuretykami tiazydowymi. Działa w obrębie części korowej nerek hamując wchłanianie zwrotne sodu. Zwiększa wydalanie sodu i chlorków z moczem oraz w mniejszym stopniu wydalanie potasu i magnezu, co skutkuje zwiększeniem wtórnej objętości produkowanego moczu. Działanie obniżające ciśnienie polega na rozszerzeniu obwodowych naczyń krwionośnych, zmniejszeniu całkowitego oporu naczyniowego, obniżeniu wpływu katecholamin na naczynia. Chroni lewą komorę serca przed przerostem. Wchłanianie z przewodu pokarmowego jest szybkie, a stężenie maksymalne osiągane jest po około 12 h. Z białkami osocza wiąże się w 79%. Czas połowicznego rozpadu wynosi około 18 h. Wydalanie metabolitów zachodzi z moczem (70% dawki) oraz z kałem (22%). 5-7% dawki jest wydalane z moczem w postaci niezmienionej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na indapamid, sulfonamidy lub pozostałe składniki leku Ipres Long
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- encefalopatia wątrobowa lub inne ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- hipokaliemia

Dawkowanie Ipres Long:
Lek Ipres Long stosowany jest doustnie. Podaje się 1 tabletkę raz na dobę bez względu na stopień zaawansowania nadciśnienia tętniczego.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel