RASOLTAN HCT tabletki

  • RASOLTAN HCT to lek zawierającyskojarzone ze sobą losartan potasu i hydrochlorotiazyd stsowane w nadciśnieniu tętniczym pierwotnym, gdy monoterapia losartanem lub hydrochlorotiazydem jest niewystarczająca.
  • RASOLTAN HCT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
losartan potasu, hydrochlorotiazyd (Losartanum kalicum, Hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
- pierwotne nadciśnienie tętnicze, gdy monoterapia losartanem lub hydrochlorotiazydem jest niewystarczająca

Działanie:
Działanie leku Rasoltan HCT opiera się na addycyjnym wpływie przeciwnadciśnieniowym obu składników czynnych. Losartan potasu to syntetyczny antagonista receptora angiotensyny II (AT1). Zwiększa on stężenie angiotensyny II we krwi i aktywność reninową osocza, zmniejsza stężenie aldosteronu we krwi, nie wpływa na czynność autonomicznego układu nerwowego, stężenie noradrenaliny we krwi i częstość akcji serca. Wpływa na obniżenie ciśnienia krwi skurczowego i rozkurczowego (przez 24 h). Działa korzystnie w niewydolności lewej komory zwiększając wskaźnik sercowy, zmniejszając opór obwodowy, obniżając średnie ciśnienie krwi, częstość akcji serca oraz zmniejszając stężenie aldosteronu i noradrenaliny we krwi. Hydrochlorotiazyd hamuje wchłanianie zwrotne sodu w kanalikach dystalnych krętych zwiększając natiurezę i diurezę. Podnosi poziom wydalanego potasu i magnezu oraz zwiększa wchłanianie zwrotne wapnia, zmniejszając w ten sposób jego wydalanie. Zmniejsza objętość płynów pozakomórkowych i opór obwodowy co obniża ciśnienie tętnicze krwi u pacjentów z nadciśnieniem. Po podaniu doustnym działanie zaczynamy obserwować po 2 h, a maksimum występuje po 4 h i działa przez kolejne 6-12h. Obydwie substancje w skojarzeniu obniżają ciśnienie bardziej niż każda z nich osobno. Z przewodu pokarmowego preparat dobrze się wchłania. Elimiancja losartanu zachodzi w 35% z moczem, a w 58% z kałem, natomiast hydrochlorotiazydu wraz z moczem w postaci niezmienionej. Obie substancje nie kumulują się w organizmie i nie mogą być usunięte z niego drogą hemodializy. Czas połowicznego rozpadu hydrochlorotiazydu wynosi 5,6-14,8 h, a losartanu 2 h. Hydrochlorotiazyd przenika do mleka matki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na losartan, pochodne sulfonamidu (hydrochlorotiazyd) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Rasoltan HCT
- hipokaliemia lub hiperkalcemia oporna na leczenie
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- cholestaza
- niedrożność dróg żółciowych
- hiponatremia oporna na leczenie
- hiperurykemia objawowa
- II i III trymestr ciąży
- ciężkie zaburzenia czynności nerek
- bezmocz

Dawkowanie Rasoltan HCT:
Lek podaje się doustnie. Można stosować w skojarzeniu z innymi lekami hipotensyjnymi. Dawka maksymalna dobowa to 100 mg + 25 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel