SIMVACARD tabletki

  • SIMVACARD jest to preparat stosowany w farmakoterapii hipercholesterolemii mającej wysokie stężenia frakcji LDL cholesterolu, a także u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, którzy zaliczają się do grupy wysokiego ryzyka zgonu z powodu zawału serca.
  • SIMVACARD tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
symwastatyna (Simvastatinum)

Wskazania:
- rodzinna homozygotyczna hipercholesterolemia
- zmniejszenie śmiertelności i zachorowalności na choroby serca i naczyń u pacjentów z objawową miażdżycą układu sercowo-naczyniowego lub cukrzycą, z prawidłowym lub zwiększonym stężeniem cholesterolu
- pierwotna hipercholesterolemia
- mieszana dyslipidemia

Działanie:
Substancja aktywna symwastatyna przekształca się w metabolit beta-hydroksykwas, który to jest silnym inhibitorem reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A (HMG-CoA). Odpowiada za zahamowanie szybkości reakcji etapu biosyntezy cholesterolu. Symwastatyna doprowadza również do zmniejszenia zarówno prawidłowego, jak i zwiększonego stężenia cholesterolu LDL. Mechanizm działania wynika zarówno z obniżenia stężenia cholesterolu VLDL, jak i pobudzenia receptora LDL, co prowadzi do zmniejszenia wytwarzania i zwiększenia katabolizmu cholesterolu LDL. Spada także stężenie apolipoproteiny B. Po podaniu doustnym mniej niż 5% β-hydroksykwasu dostaje się do krążenia ogólnego ze względu na efekt pierwszego przejścia. Po ok. 1-2 h od podania obserwuje się stężenie maksymalne. Symwastatyna i czynny metabolit wiążą się z białkami osocza w ponad 95%. Usuwanie zachodzi w 13% dawki przez układ moczowy i 60% z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na symwastatynę lub inne składniki leku Simvacard
- czynna choroba wątroby lub utrzymujące się, niewyjaśnione zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy
- przyjmowanie wraz z inhibitorami CYP3A4 (np. itrakonazol, ketokonazol, inhibitory proteazy wirusa HIV, erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna i nefazodon)
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Simvacard:
Preparat podaje się doustnie. Przyjmuje się lek raz na dobę wieczorem w dawkach 10-40 mg. Dawka maksymalna to 80 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel