BRAVELLE proszek i rozpuszczalnik do sporządzenia roztworu

  • BRAVELLE to lek hormonalny, który wspomaga leczenie niepłodności. Zawarty w nim hormon FSH (urofolitropina) przyczynia się do stymulacji dojrzewania pęcherzyka jajnikowego (Graafa).
  • BRAVELLE proszek i rozpuszczalnik do sporządzenia roztworu
Producent: Ferring
Kategoria:Hormonalne
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
urofolitropina (Urofollitropinum)

Wskazania:
Preparat należy stosować w ramach leczenia niepłodności przy: braku jajeczkowania (także zespole policystycznych jajników), u pacjentek, u których podawanie cytrynianu klomifenu nie przyniosło oczekiwanych rezultatów; kontrolowanej hiperstymulacji jajników, aby spowodować rozwój mnogich pęcherzyków w ramach technik wspomaganego rozrodu (ART).

Działanie:
W skład leku wchodzi wysoko oczyszczony FSH pozyskany z moczu pacjentek po klimakterium. Hormon odpowiada za stymulację wzrostu i rozwoju pęcherzyków Graafa oraz produkcję steroidów płciowych u kobiet, u których nie stwierdzono pierwotnej niewydolności jajników. Badania wykazały, że odpowiedź farmakodynamiczna na stosowanie leku Bravelle nie jest odmienna od odpowiedzi na podawanie rekombinowanego FSH, gdy aplikowane są tą samą drogą. Po zastosowaniu podskórnym stan stacjonarny stwierdzono po 4-5 dniach. Po tygodniu wielokrotnego aplikowania leku, najwyższy poziom FSH uzyskiwany był po 10 h po wstrzyknięciu.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- rak podwzgórza albo przysadki mózgowej
- nowotwór jajnika, macicy albo piersi
- ciąża i okres laktacji
- krwawienia z dróg rodnych o nieustalonej etiologii
- pierwotna niewydolność jajników
- torbiele jajników albo powiększone jajniki
- wady rozwojowe organów płciowych uniemożliwiające rozwój ciąży niezwiązane z PCOS
- włókniakomięśniaki macicy uniemożliwiające rozwój ciąży.

Dawkowanie Bravelle:
Stosować podskórnie. W przypadku braku owulacji (w tym zespole policystycznych jajników). U kobiet z menstruacją leczenie należy rozpocząć w ciągu 7 pierwszych dni cyklu miesiączkowego. Na początku podawać 75 j.m. FSH/24h przez co najmniej tydzień. Następne dawki powinno się dostosować do indywidualnej reakcji kobiety, ocenianej w oparciu o badania USG i/albo stężenia estradiolu. Nie zmieniać dawki częściej niż co 7 dni. Nie stosować więcej niż niż 225 j.m./24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel