ALENATO tabletki

  • ALENATO jest preparatem wpływającym na układ szkieletowy. Działa na zwiększenie masy, gęstość i wytrzymałość kości. Stosowany głównie w celu zapobiegania złamaniom w osteoporozie.
  • ALENATO tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwas alendronowy (acidum alendronicum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w leczeniu osteoporozy jako środek zapobiegawczy złamaniom. Profilaktyka obejmuje leczenie osteoporozy mężczyzn, kobiet po menopauzie (również tych, które nie przyjmują estrogenu), leczenie osteoporozy wywołanej długotrwałym stosowaniem glikokortykosteroidów.

Działanie:
Preparat zawiera związek z klasy bisfosfonianów. Blokuje aktywność osteoklastów, bez większego oddziaływania na czynność osteoblastów. Skutkiem takiego działania procesy kościotwórcze przeważają nad procesami kościogubnymi, prowadząc do podniesienia masy, gęstości i wytrzymałości kości oraz obniżenia ryzyka złamań. Poprzez zablokowania resorpcji kości dochodzi również do obniżenia ilości wapnia i fosforanów we krwi oraz wtórnie do zwiększenia uwalniania parathormonu. Skutki działania alendronianu pojawiają się po około 3 tygodniach od rozpoczęcia leczenia i przechodzą po kilku do kilkunastu tygodniach od zaprzestania jego stosowania.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na alendronian lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- niemożność utrzymania pozycji stojącej lub wyprostowanej siedzącej przez co najmniej 30 min
- nieprawidłowości w budowie przełyku lub inne nieprawidłowości opóźniające pasaż przełykowy, takie jak zwężenie lub achalazja przełyku
- hipokalcemia

Dawkowanie Alenato:
Doustnie. Zwyczajowa dawka leku wynosi 10 mg na dobę, najlepiej rano - na 30 minut przed pierwszym posiłkiem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel